Results For
Publix Family Fun Day - Crazy Hat Virtual 5K/10K

North Port, FL 34288
Post Virtual Results! This race has virtual events. If you completed a virtual event, submit your results here. Submit Virtual Results
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                      Gender City             State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division               
                                                                           Time      Time                Percentage Place                           
===== ==== ========================= ====== ================ ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ====================== 
1     2861 alexandre tron            M      peynier                FR      0:35:05.5 0:35:05.5 5:39  25  76.1       1        M Overall              
2     2765 Todd Carpenter            M      Port Charlotte   FL    US      0:38:10.1 0:38:10.1 6:09  43  74.3       1        M Masters              
3     2801 Christopher Kelly         M      Port Charlotte   FL    US      0:38:32.7 0:38:32.7 6:12  18  69.4       1        M 15-18                
4     2777 Daniel Eagan              M      Fort Myers       FL    US      0:38:39.6 0:38:39.6 6:13  20  69.1       1        M 19-24                
5     2837 Joseph Smith              M      North Port       FL    US      0:40:36.8 0:40:36.8 6:32  15  68.1       2        M 15-18                
6     2773 Lyubov Denisova           F      Gainesville      FL    US      0:40:42.1 0:40:41.9 6:33  45  79.7       1        F Overall              
7     2833 didier saba               M      Nokomis          FL    US      0:41:07.8 0:41:07.6 6:37  41  67.9       1        M 40-44                
8     2844 Michael Suchan            M      Cape Coral       FL    US      0:45:52.8 0:45:51.1 7:23  41  60.9       2        M 40-44                
9     2863 Bethany Heslam            F      North Port       FL    US      0:47:14.8 0:47:13.6 7:36  52  74.3       1        F Masters              
10    2793 Juan Hidalgo              M      North Port       FL    US      0:48:43.8 0:48:42.6 7:50  53  63.3       1        M Grand Masters        
11    2825 Daniel Preston            M      Saint Petersburg FL    US      0:49:55.5 0:49:40.7 8:00  40  55.8       3        M 40-44                
12    2754 John Bates                M      Captiva          FL    US      0:50:01.1 0:49:59.6 8:03  66  69.4       1        M Senior Grand Masters 
13    2862 Peter Ballentine          M      Venice           FL    US      0:50:53.4 0:50:52.7 8:11  54  61.1       1        M 50-54                
14    2846 James Swain               M      Davison          MI    US      0:52:28.3 0:52:24.7 8:26  55  59.8       1        M 55-59                
15    2762 C. Carpenter              M      Port Charlotte   FL    US      0:52:47.3 0:52:46.1 8:30  11  58.2       1        M 11-12                
16    2822 Katelyn O'Brien           F      North Port       FL    US      0:52:50.3 0:52:49.7 8:30  21  57.4       1        F 19-24                
17    2796 Kirby Howard              M      North Port       FL    US      0:53:21.2 0:53:15.7 8:34  42  52.9       4        M 40-44                
18    2805 Jim Kress                 M      Port Charlotte   FL    US      0:53:24.6 0:53:21.9 8:35  55  58.8       2        M 55-59                
19    2852 Chris Wagner              M      Port Charlotte   FL    US      0:53:43.4 0:53:40.9 8:38  57  59.5       3        M 55-59                
20    2789 Dustin Hawkins            M      Englewood        FL    US      0:53:47.8 0:53:44.1 8:39  36  50.4       1        M 35-39                
21    2827 Joy Ramirez               F      North Port       FL    US      0:53:53.7 0:53:52.5 8:40  40  58.0       1        F 40-44                
22    2774 Deb Dyer                  F      Punta Gorda      FL    US      0:54:08.1 0:54:04.0 8:42  58  70.0       1        F Grand Masters        
23    2760 Heather Caballero         F      North Port       FL    US      0:54:08.8 0:54:06.9 8:43  38  57.1       1        F 35-39                
24    2769 Amber Cook                F      North Port       FL    US      0:54:31.8 0:54:30.0 8:46  41  57.7       2        F 40-44                
25    2859 Desirae Young Nilson      F      North Port       FL    US      0:55:03.9 0:55:02.7 8:52  32  55.2       1        F 30-34                
26    2856 Dollie Weissert           F      North Port       FL    US      0:55:22.8 0:55:20.0 8:54  48  60.5       1        F 45-49                
27    2757 Jamie Booth               M      Fort Myers       FL    US      0:55:39.6 0:55:36.1 8:57  38  49.2       2        M 35-39                
28    2820 Hernan Morales            M      PORT CHARLOTTE   FL    US      0:57:31.9 0:57:28.6 9:15  45  50.2       1        M 45-49                
29    2835 Angelique Schofield       F      Punta Gorda      FL    US      0:58:21.6 0:58:15.5 9:23  41  54.0       3        F 40-44                
30    2823 Julie Odenweller          F      Sarasota         FL    US      0:58:56.2 0:58:52.3 9:28  52  59.6       1        F 50-54                
31    2806 Julia Labor               F      North Port       FL    US      0:59:12.8 0:59:10.5 9:31  34  51.5       2        F 30-34                
32    2814 Heidi Maddox              F      Punta Gorda      FL    US      1:00:00.6 0:59:53.2 9:38  36  51.2       2        F 35-39                
33    2860 karen liberi              F      Nokomis          FL    US      1:00:14.2 1:00:10.1 9:41  48  55.6       2        F 45-49                
34    2792 Jake Herbert              M      Venice           FL    US      1:00:18.7 1:00:11.9 9:41  29  44.4       1        M 25-29                
35    2775 Liliya Dzhuga             F      North Port       FL    US      1:00:50.6 1:00:40.7 9:46  28  50.0       1        F 25-29                
36    2778 szilvia farkas            F      Sarasota         FL    US      1:00:53.4 1:00:47.6 9:47  41  51.7       4        F 40-44                
37    2795 Yale Houghton             M      Port Charlotte   FL    US      1:00:53.4 1:00:49.6 9:47  53  50.7       2        M 50-54                
38    2786 Barbara Grube             F      North Port       FL    US      1:01:09.7 1:00:58.3 9:49  52  57.6       2        F 50-54                
39    2841 Dee Stout                 F      Port Charlotte   FL    US      1:01:36.1 1:01:31.4 9:54  64  66.8       1        F Senior Grand Masters 
40    2787 Scott Guy                 M      Venice           FL    US      1:02:04.1 1:01:56.9 9:58  58  52.0       4        M 55-59                
41    2809 Kellie Lemieux            F      North Port       FL    US      1:02:28.3 1:02:27.1 10:03 47  53.0       3        F 45-49                
42    2798 Christi Johnson           F      Fort Myers       FL    US      1:02:42.9 1:02:30.9 10:04 44  51.4       5        F 40-44                
43    2845 Dawn Swain                F      Davison          MI    US      1:02:47.6 1:02:40.3 10:05 53  56.7       3        F 50-54                
44    2804 Therese Kowaleski         F      Sarasota         FL    US      1:04:25.5 1:04:19.1 10:21 26  47.2       2        F 25-29                
45    2810 Lydia Lewis               F      Comer            GA    US      1:05:31.6 1:05:23.1 10:31 25  46.4       3        F 25-29                
46    2763 Isabella Carpenter        F      Port Charlotte   FL    US      1:05:42.9 1:05:39.0 10:34 13  50.9       1        F 13-14                
47    2800 Marlene Kaydas            F      Port Charlotte   FL    US      1:05:48.8 1:05:44.1 10:35 60  59.2       1        F 60-64                
48    2766 Andrea Cecil              F      North Port       FL    US      1:06:03.1 1:05:51.9 10:36 39  47.1       3        F 35-39                
49    2776 Bob Eagan                 M      Fort Myers       FL    US      1:06:05.1 1:05:59.9 10:37 55  47.5       5        M 55-59                
50    2758 Linda Britt-Smith         F      North Port       FL    US      1:06:43.5 1:06:33.8 10:43 53  53.4       4        F 50-54                
51    2770 Linda Cunningham          F      Port Charlotte   FL    US      1:07:03.4 1:06:55.6 10:46 56  55.1       1        F 55-59                
52    2759 Kathleen Byington         F      Punta Gorda      FL    US      1:07:22.9 1:07:13.1 10:49 32  45.2       3        F 30-34                
53    2799 Susan Jones               F      Rotonda West     FL    US      1:08:32.1 1:08:24.5 11:01 58  55.4       2        F 55-59                
54    2756 Mary Bonetz               F      Port Charlotte   FL    US      1:09:00.6 1:08:56.8 11:06 73  68.4       1        F Vetran               
55    2838 Yulinar Sproat            F      Englewood        FL    US      1:09:50.7 1:09:39.9 11:13 54  51.7       5        F 50-54                
56    2819 Betsy Miller              F      Naples           FL    US      1:10:21.8 1:10:18.3 11:19 36  43.6       4        F 35-39                
57    2780 Holli Fleming             F      Punta Gorda      FL    US      1:10:41.9 1:10:25.2 11:20 30  43.1       4        F 30-34                
58    2842 Mary Strait               F      Port Charlotte   FL    US      1:10:48.3 1:10:41.7 11:23 46  46.3       4        F 45-49                
59    2848 Sheilah Thomas            F      North Port       FL    US      1:11:23.8 1:11:17.4 11:28 39  43.6       5        F 35-39                
60    2802 Linda Kennedy             F      Englewood        FL    US      1:12:05.1 1:12:00.1 11:35 68  60.5       1        F 65-69                
61    2824 C Pizzurro                F      Punta Gorda      FL    US      1:12:18.5 1:12:11.4 11:37 35  42.3       6        F 35-39                
62    2849 Talley Thompson-Carpenter F      port charlotte   FL    US      1:12:18.4 1:12:13.6 11:37 48  46.4       5        F 45-49                
63    2817 Jackie McDaniel           F      Port Charlotte   FL    US      1:12:31.9 1:12:23.4 11:39 34  42.1       5        F 30-34                
64    2855 Anonymous Participant     M                             US      1:12:31.9 1:12:26.5 11:40 65  47.5       1        M 65-69                
65    2857 Ellen Wittman             F      North Port       FL    US      1:13:20.5 1:13:14.1 11:47 28  41.4       4        F 25-29                
66    2784 Edward Gillen             M      Port Charlotte   FL    US      1:14:22.6 1:14:17.3 11:57 59  43.7       6        M 55-59                
67    2839 Larry Stafford            M      Punta Gorda      FL    US      1:14:56.8 1:14:47.5 12:02 51  40.5       3        M 50-54                
68    2843 Hilary Stubock            F      Lakeland         FL    US      1:15:20.6 1:15:14.4 12:07 32  40.4       6        F 30-34                
69    2782 H Michael Garcia          M      Arcadia          FL    US      1:16:49.7 1:16:41.3 12:21 63  44.0       1        M 60-64                
70    2829 Betty Ridenour            F      Punta Gorda      FL    US      1:17:02.7 1:16:53.5 12:22 51  45.1       6        F 50-54                
71    2771 Timothy Curlee            M      Sarasota         FL    US      1:17:16.6 1:16:57.1 12:23 54  40.4       4        M 50-54                
72    2847 Dina Swanson              F      Riverview        FL    US      1:18:49.9 1:18:39.6 12:40 36  39.0       7        F 35-39                
73    2764 S. Carpenter              F      Port Charlotte   FL    US      1:20:25.2 1:20:19.9 12:56 12  42.5       1        F 11-12                
74    2836 Bettye (BJ) Smith         F      Sarasota         FL    US      1:23:34.9 1:23:22.2 13:25 70  53.9       1        F 70-74                
75    2788 Lisa Hardy                F      Punta Gorda      FL    US      1:25:41.7 1:25:21.5 13:44 56  43.2       3        F 55-59                
76    2826 Michele Preston           F      Saint Petersburg FL    US      1:27:28.6 1:27:12.7 14:02 43  36.6       6        F 40-44                
77    2761 Anonymous Participant     F                             US      1:27:44.3 1:27:35.8 14:06 33  34.7       7        F 30-34                
78    2767 Gillian Chaney            F      North Port       FL    US      1:32:12.9 1:31:59.3 14:48 38  33.6       8        F 35-39                
79    2840 Sara StJean               F      Port Charlotte   FL    US      1:32:42.8 1:32:31.3 14:53 34  32.9       8        F 30-34                
80    2752 Susan Ajoc                F      Saint Petersburg FL    US      1:33:48.9 1:33:38.0 15:04 52  37.5       7        F 50-54                
81    2821 Carrie Murphy             F      North Port       FL    US      1:33:54.1 1:33:43.4 15:05 51  37.0       8        F 50-54                
82    2803 Melissa Kitcher           F      North Port       FL    US      1:50:34.0 1:50:20.4 17:45 37  27.9       9        F 35-39                
83    2834 Leanna Saxer              F      punta gorda      FL    US      1:50:34.0 1:50:24.5 17:46 41  28.5       7        F 40-44                


Top Male Finisher - Overall
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location    Time    
===== ============== ==== === ======= ====== =========== ======= 
1     alexandre tron 2861 25  1       M      peynier  FR 35:05.5 


Top Female Finisher - Overall
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ================= ======= 
1     Lyubov Denisova 2773 45  6       F      Gainesville FL US 40:42.1 


Top Male Finisher - Masters
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ==================== ======= 
1     Todd Carpenter 2765 43  2       M      Port Charlotte FL US 38:10.1 


Top Female Finisher - Masters
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location         Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ================ ======= 
1     Bethany Heslam 2863 52  9       F      North Port FL US 47:14.8 


Top Male Finisher - Grand Masters
Place Name         Bib  Age Overall Gender Location         Time    
===== ============ ==== === ======= ====== ================ ======= 
1     Juan Hidalgo 2793 53  10      M      North Port FL US 48:43.8 


Top Female Finisher - Grand Masters
Place Name     Bib  Age Overall Gender Location          Time    
===== ======== ==== === ======= ====== ================= ======= 
1     Deb Dyer 2774 58  22      F      Punta Gorda FL US 54:08.1 


Top Male Finisher - Senior Grand Masters
Place Name       Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ========== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     John Bates 2754 66  12      M      Captiva FL US 50:01.1 


Top Female Finisher - Senior Grand Masters
Place Name      Bib  Age Overall Gender Location             Time      
===== ========= ==== === ======= ====== ==================== ========= 
1     Dee Stout 2841 64  39      F      Port Charlotte FL US 1:01:36.1 


Top Female Finisher - Vetran
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location             Time      
===== =========== ==== === ======= ====== ==================== ========= 
1     Mary Bonetz 2756 73  54      F      Port Charlotte FL US 1:09:00.6 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.