Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                    Gender City                         State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division 
                                                                                    Time      Time                Percentage Place             
===== === ======================= ====== ============================ ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ======== 
1     233 Samuel Smucker          M                                                 22:57.9   22:57.9   7:24  18  56.6       1        M OA     
2     79  Albert "Steve" Costa    M      North Port                   FL    US      23:34.0   23:34.0   7:35  57  66.1       1        M 50-59  
3     226 Patrick Stoltzfus       M      Canon City                   CO    US      23:53.1   23:53.1   7:41  18  54.4       1        M 15-19  
4     215 Danny Olvera            M      punta gorda                  FL    US      24:17.9   24:17.9   7:49  16  54.5       2        M 15-19  
5     201 Juan Aguilar            M      punta gorda                  FL    US      24:19.6   24:19.6   7:50  18  53.4       3        M 15-19  
6     222 Noel Maldonado          M      punta gorda                  FL    US      24:29.7   24:29.7   7:53  16  54.1       4        M 15-19  
7     249 Adam Lapeer             M                                                 24:31.1   24:31.1   7:54  42  56.7       1        M 40-49  
8     193 Jim Bowers              M      Cape Coral                   FL    US      24:45.8   24:45.8   7:58  72  72.4       1        M 70-99  
9     134 Brendan Flavin          M      Port Charlotte               FL    US      24:50.0   24:50.0   8:00  14  55.2       1        M 10-14  
10    95  Adam Bowser             M      Arcadia                      FL    US      24:51.7   24:51.7   8:00  14  55.1       2        M 10-14  
11    87  Caitlin Weaver          F      Sarasota                     FL    US      24:53.8   24:53.8   8:01  30  59.3       1        F OA     
12    152 Zachary Leslie          M      North Port                   FL    US      24:54.3   24:54.3   8:01  16  53.2       5        M 15-19  
13    59  Anonymous Participant   M      Venice                       FL    US      24:54.5   24:54.5   8:01  50  59.2       2        M 50-59  
14    63  Leslie Harrison         F      Rotonda West                 FL    US      24:56.2   24:56.2   8:02  55  70.0       1        F 50-59  
15    11  BOBBY WRENN             M      North Port                   FL    US      24:56.7   24:56.7   8:02  54  61.0       3        M 50-59  
16    57  M. Walton               F      Punta Gorda                  FL    US      25:03.5   25:03.5   8:04  12  65.8       1        F 10-14  
17    45  Tracy Pardue            F      Punta Gorda                  FL    US      25:11.1   25:11.1   8:06  36  59.2       1        F 30-39  
18    83  Sheerynne Iverson       F      Ona                          FL    US      25:20.0   25:20.0   8:09  44  61.5       1        F 40-49  
19    163 John Blount             M      Punta Gorda                  FL    US      25:28.8   25:28.8   8:12  19  51.0       6        M 15-19  
20    96  Jase Mcclenithan        M      Arcadia                      FL    US      25:33.0   25:33.0   8:13  13  54.9       3        M 10-14  
21    133 Beau Walker             M      Venice                       FL    US      25:36.0   25:36.0   8:14  32  51.1       1        M 30-39  
22    198 Cesar Maldonado         M      punta gorda                  FL    US      25:39.5   25:39.5   8:16  15  52.4       7        M 15-19  
23    202 Jose Gonzalez           M      punta gorda                  FL    US      25:40.3   25:40.3   8:16  16  51.6       8        M 15-19  
24    246 Landen Smucker          M                                                 25:40.4   25:40.4   8:16  14  53.4       4        M 10-14  
25    26  Katrina MacHado         F      Murdock                      FL    US      25:41.5   25:41.5   8:16  13  62.7       2        F 10-14  
26    218 O. Jones                M      Bradenton                    FL    US      25:43.8   25:43.8   8:17  11  58.0       5        M 10-14  
27    195 Anette Lupita Manriquez F      Arcadia                      FL    US      25:45.0   25:45.0   8:17  17  58.3       1        F 15-19  
28    148 Natalie Ressel          F      Punta Gorda                  FL    US      26:01.6   26:01.6   8:23  20  56.7       1        F 20-29  
29    76  Jillian Beeles          F      Arcadia                      FL    US      26:04.2   26:04.2   8:23  23  56.6       2        F 20-29  
30    194 Jacob Cerna             M      Arcadia                      FL    US      26:07.5   26:07.5   8:25  19  49.7       9        M 15-19  
31    160 Thomas Kotkiewicz, Jr   M      Venice                       FL    US      26:11.0   26:11.0   8:26  13  53.6       6        M 10-14  
32    242 T. Beiler               M                                                 26:17.8   26:17.8   8:28  10  59.1       7        M 10-14  
33    20  Billy Squires           M      Rotonda West                 FL    US      26:21.9   26:21.9   8:29  71  67.1       2        M 70-99  
34    223 Casey Cusick            M      Bradenton                    FL    US      26:24.3   26:24.3   8:30  16  50.2       10       M 15-19  
35    46  Leslie Kelpsch          F      Plainfield                   IL    US      26:27.0   26:27.0   8:31  38  56.8       2        F 30-39  
36    33  Matthew Langley         M      Arcadia                      FL    US      26:38.0   26:38.0   8:34  13  52.7       8        M 10-14  
37    1   Marti Stetter           F      North Port                   FL    US      26:44.9   26:44.9   8:37  60  69.3       1        F 60-69  
38    77  Zackery Beeles          M      Arcadia                      FL    US      26:48.9   26:48.9   8:38  23  48.4       1        M 20-29  
39    14  Anonymous Participant   M      Arcadia                      FL    US      26:49.6   26:49.6   8:38  33  49.0       2        M 30-39  
40    259 Sawyer Peachey          M                                                 26:53.7   26:53.7   8:39  20  48.3       2        M 20-29  
41    205 Junior Pierre           M      Port Charlotte               FL    US      27:07.2   27:07.2   8:44  13  51.7       9        M 10-14  
42    199 Diego Sandate           M      punta gorda                  FL    US      27:07.7   27:07.7   8:44  13  51.7       10       M 10-14  
43    132 Darrell Brandow         M      Venice                       FL    US      27:11.0   27:11.0   8:45  57  57.3       4        M 50-59  
44    164 Max Anderson            M      Venice                       FL    US      27:13.2   27:13.2   8:46  71  65.0       3        M 70-99  
45    169 Megan Guarente          F      Englewood                    FL    US      27:14.1   27:14.1   8:46  31  54.2       3        F 30-39  
46    73  Linda Sigmon            F      Port Charlotte               FL    US      27:15.8   27:15.8   8:47  49  60.0       2        F 40-49  
47    171 Rina Becker             F      Bradenton                    FL    US      27:26.3   27:26.3   8:50  54  62.9       2        F 50-59  
48    251 Krystal Hoffman         F                                                 27:36.4   27:36.4   8:53  29  53.5       3        F 20-29  
49    32  A. Langley              M      Arcadia                      FL    US      27:38.1   27:38.1   8:54  12  52.2       11       M 10-14  
50    211 Karys Nelson            F      Punta Gorda                  FL    US      27:41.7   27:41.7   8:55  15  56.0       2        F 15-19  
51    212 Terrin Gallop           M      Punta Gorda                  FL    US      27:41.7   27:41.7   8:55  17  47.3       11       M 15-19  
52    229 Cassandra Byler         F                                                 27:45.7   27:45.7   8:56  25  53.2       4        F 20-29  
53    187 Ben Cline               M      Arcadia                      FL    US      27:50.8   27:50.8   8:58  34  47.4       3        M 30-39  
54    156 J. Kotkiewicz           M      Venice                       FL    US      27:52.2   27:52.2   8:58  12  51.8       12       M 10-14  
55    15  Merlin Bontrager        M      Sarasota                     FL    US      27:57.4   27:57.4   9:00  55  54.8       5        M 50-59  
56    250 John LeClair            M      Port Charlotte               FL    US      27:57.5   27:57.5   9:00  56  55.3       6        M 50-59  
57    239 Jayne Williamson        F      Port Charlotte               FL    US      27:58.7   27:58.7   9:00  29  52.8       5        F 20-29  
58    12  V. WRENN                F      North Port                   FL    US      27:59.5   27:59.5   9:01  10  62.1       3        F 10-14  
59    107 M. Beck                 F      Venice                       FL    US      28:00.0   28:00.0   9:01  10  62.1       4        F 10-14  
60    175 Joseph Smigel           M      Punta Gorda                  FL    US      28:01.5   28:01.5   9:01  60  57.0       1        M 60-69  
61    260 P. Schrock              M                                                 28:05.0   28:05.0   9:02  10  55.3       13       M 10-14  
62    16  Mackenzie Flowers       F      Port Charlotte               FL    US      28:05.9   28:05.9   9:03  17  53.4       3        F 15-19  
63    6   Dana Hostetler          F      Vienna                       GA    US      28:15.8   28:15.8   9:06  25  52.2       6        F 20-29  
64    110 Richard Meyerholz       M      Venice                       FL    US      28:18.5   28:18.5   9:07  59  55.9       7        M 50-59  
65    225 Andrew Pillar           M      Port Charlotte               FL    US      28:25.5   28:25.5   9:09  13  49.4       14       M 10-14  
66    75  Steven Sigmon           M      Port Charlotte               FL    US      28:25.6   28:25.6   9:09  49  51.5       2        M 40-49  
67    144 Yale Houghton           M      Port Charlotte               FL    US      28:40.0   28:40.0   9:14  55  53.5       8        M 50-59  
68    142 ROBERT EVANS            M      Port Charlotte               FL    US      28:47.0   28:47.0   9:16  38  47.0       4        M 30-39  
69    21  Diana Squires           F      Rotonda West                 FL    US      29:30.0   29:30.0   9:30  55  59.2       3        F 50-59  
70    143 Indira Casa             F      Punta Gorda                  FL    US      29:30.4   29:30.4   9:30  46  53.7       3        F 40-49  
71    186 Jesi Cline              F      Arcadia                      FL    US      29:33.0   29:33.0   9:31  27  50.0       7        F 20-29  
72    54  Roland Frank            M      Englewood                    FL    US      29:41.0   29:41.0   9:33  70  58.8       4        M 70-99  
73    84  N. Iverson              M      Ona                          FL    US      29:41.0   29:41.0   9:33  12  48.6       15       M 10-14  
74    78  Denise Costa            F      North Port                   FL    US      29:42.4   29:42.4   9:34  55  58.8       4        F 50-59  
75    162 Don Wik                 M      Port Charlotte               FL    US      29:50.4   29:50.4   9:36  56  51.8       9        M 50-59  
76    161 Robin Wik               F      Port Charlotte               FL    US      29:50.5   29:50.5   9:36  55  58.5       5        F 50-59  
77    147 Doug Hershberger        M      Sarasota                     FL    US      29:56.8   29:56.8   9:38  29  43.4       3        M 20-29  
78    23  A. Michal               M      North port                   FL    US      29:58.8   29:58.8   9:39  10  51.8       16       M 10-14  
79    125 Melissa Edgar           F      Venice                       FL    US      30:04.1   30:04.1   9:41  38  49.9       4        F 30-39  
80    181 Kevin Peachey           M      Belleville                   PA    US      30:05.2   30:05.2   9:41  24  43.2       4        M 20-29  
81    128 Nita Hostetler          F      Vienna                       GA    US      30:05.4   30:05.4   9:41  22  49.1       8        F 20-29  
82    122 Tony Coop F3 Rego       M      Sarasota                     FL    US      30:10.7   30:10.7   9:43  53  50.0       10       M 50-59  
83    72  T. Otway                M      Port Charlotte               FL    US      30:11.7   30:11.7   9:43  9   53.9       1        M 0- 9   
84    94  Rhonda Mcclenithan      F      Arcadia                      FL    US      30:13.3   30:13.3   9:44  49  54.1       4        F 40-49  
85    184 Jodie Hawkins           F      Englewood                    FL    US      30:15.1   30:15.1   9:44  35  49.1       5        F 30-39  
86    240 Hans Beiler             M                                                 30:15.9   30:15.9   9:44  33  43.4       5        M 30-39  
87    206 dolli winans            F      North Port                   FL    US      30:24.8   30:24.8   9:47  56  58.1       6        F 50-59  
88    69  Ashley Glass            F      Venice                       FL    US      30:26.9   30:26.9   9:48  34  48.7       6        F 30-39  
89    138 Nathan Naylor           M      Bradenton                    FL    US      30:29.9   30:29.9   9:49  47  47.3       3        M 40-49  
90    49  Jane Naylor             F      Bradenton                    FL    US      30:30.4   30:30.4   9:49  45  51.5       5        F 40-49  
91    48  Paula Jefferson         F      Parrish                      FL    US      30:31.4   30:31.4   9:49  67  66.4       2        F 60-69  
92    241 L. Beiler               M                                                 30:32.4   30:32.4   9:50  7   59.9       2        M 0- 9   
93    232 Jordan Smucker          M                                                 30:33.0   30:33.0   9:50  20  42.5       5        M 20-29  
94    47  Shauna Riddell          F      Bradenton                    FL    US      30:33.7   30:33.7   9:50  57  58.5       7        F 50-59  
95    244 N. Smucker              F                                                 30:34.2   30:34.2   9:50  10  56.9       5        F 10-14  
96    70  Shelby Otway            F      Port Charlotte               FL    US      30:34.9   30:34.9   9:51  47  52.3       6        F 40-49  
97    28  Anita Collins           F      Port Charlotte               FL    US      30:35.3   30:35.3   9:51  39  49.3       7        F 30-39  
98    68  Dale Riegsecker         M      Venice                       FL    US      30:37.3   30:37.3   9:51  64  53.9       2        M 60-69  
99    53  Trisha Donaldson        F      Labelle                      FL    US      30:40.0   30:40.0   9:52  25  48.2       9        F 20-29  
100   93  Andy Ard                M      Sarasota                     FL    US      30:41.6   30:41.6   9:53  44  45.9       4        M 40-49  
101   131 Molly Walker            F      Venice                       FL    US      31:06.7   31:06.7   10:01 31  47.5       8        F 30-39  
102   243 Caren Simpson           F                                                 31:08.0   31:08.0   10:01 60  59.5       3        F 60-69  
103   37  Miriam Rojas            F      North Port                   FL    US      31:34.7   31:34.7   10:10 45  49.8       7        F 40-49  
104   123 Tara Rego               F      Sarasota                     FL    US      31:38.6   31:38.6   10:11 46  50.1       8        F 40-49  
105   104 Lisa Oxton              F      Fort Myers Beach             FL    US      31:43.9   31:43.9   10:13 58  57.0       8        F 50-59  
106   157 Hannah Peachey          F      Punta Gorda                  FL    US      32:01.5   32:01.5   10:18 25  46.1       10       F 20-29  
107   155 GENE LAFORET            M      North Port                   FL    US      32:02.3   32:02.3   10:19 39  42.5       6        M 30-39  
108   170 James Lapp              M      Punta Gorda                  FL    US      32:02.7   32:02.7   10:19 24  40.5       6        M 20-29  
109   22  Frank Kyre              M      Port Charlotte               FL    US      32:22.0   32:22.0   10:25 40  42.4       5        M 40-49  
110   238 Lisa Gillen             F                                                 32:34.7   32:34.7   10:29 55  53.6       9        F 50-59  
111   189 S. Trewartha            F      Cape Coral                   FL    US      32:36.3   32:36.3   10:30 12  50.6       6        F 10-14  
112   98  Ron Elkins              M      Venice                       FL    US      32:58.1   32:58.1   10:37 71  53.6       5        M 70-99  
113   67  Pamela Riegsecker       F      Venice                       FL    US      33:16.9   33:16.9   10:43 61  56.4       4        F 60-69  
114   7   Kaye Bennett            F      Punta Gorda                  FL    US      33:17.9   33:17.9   10:43 52  50.7       10       F 50-59  
115   126 Christine Lowe          F      Punta Gorda                  FL    US      33:18.1   33:18.1   10:43 49  49.1       9        F 40-49  
116   245 Mark Smucker            M                                                 33:19.3   33:19.3   10:44 46  43.0       6        M 40-49  
117   208 Austin Tompkins         M      Arcadia                      FL    US      33:25.9   33:25.9   10:46 23  38.8       7        M 20-29  
118   74  R. Sigmon               F      Port Charlotte               FL    US      33:26.6   33:26.6   10:46 12  49.3       7        F 10-14  
119   58  John Cox                M      Sarasota                     FL    US      33:29.3   33:29.3   10:47 54  45.4       11       M 50-59  
120   90  Jessica Brown           F      Venice                       FL    US      33:38.2   33:38.2   10:50 35  44.2       9        F 30-39  
121   103 Ed Bustamante           M      Sarasota                     FL    US      33:38.6   33:38.6   10:50 50  43.8       12       M 50-59  
122   158 Matthew Stoltzfus       M      Punta Gorda                  FL    US      33:44.0   33:44.0   10:51 26  38.5       8        M 20-29  
123   159 Hope Finney             F      Punta Gorda                  FL    US      33:45.5   33:45.5   10:52 23  43.7       11       F 20-29  
124   92  Gabrielle Reineck       F      Port Charlotte               FL    US      33:46.6   33:46.6   10:52 51  49.4       11       F 50-59  
125   35  Joshua Schlabach        M      Sarasota                     FL    US      33:55.8   33:55.8   10:55 13  41.4       17       M 10-14  
126   82  Polly Pierce            F      Port Charlotte               FL    US      34:17.4   34:17.4   11:02 50  48.2       12       F 50-59  
127   18  Dee Stout               F      Port Charlotte               FL    US      34:22.0   34:22.0   11:04 66  58.2       5        F 60-69  
128   256 Natalie Foster          F      Nokomis                      FL    US      34:23.2   34:23.2   11:04 37  43.5       10       F 30-39  
129   255 T. Foster               M      Nokomis                      FL    US      34:24.1   34:24.1   11:04 9   47.3       3        M 0- 9   
130   237 Kelly Warren            F      Englewood                    FL    US      35:01.3   35:01.3   11:16 35  42.4       11       F 30-39  
131   178 Cathy Duguay            F      Bradenton                    FL    US      35:05.4   35:05.4   11:18 62  54.1       6        F 60-69  
132   31  Debbie Langley          F      Arcadia                      FL    US      35:06.1   35:06.1   11:18 49  46.6       10       F 40-49  
133   89  Laura Bixby             F      Punta Gorda                  FL    US      35:12.6   35:12.6   11:20 53  48.5       13       F 50-59  
134   254 Samuel Detwiler         M                                                 35:13.9   35:13.9   11:20 31  37.0       7        M 30-39  
135   220 Olivia Meador           F      Arcadia                      FL    US      35:15.1   35:15.1   11:21 26  41.9       12       F 20-29  
136   106 R. Hawkins              M      Englewood                    FL    US      35:17.2   35:17.2   11:21 9   46.1       4        M 0- 9   
137   36  Joleen Schlabach        F      Sarasota                     FL    US      35:18.6   35:18.6   11:22 43  43.8       11       F 40-49  
138   153 Chris Flavin            M      Port Charlotte               FL    US      35:21.9   35:21.9   11:23 55  43.4       13       M 50-59  
139   167 Sylvia Schulz           F      Punta Gorda                  FL    US      35:23.5   35:23.5   11:23 43  43.7       12       F 40-49  
140   166 C. Schulz               M      Punta Gorda                  FL    US      35:24.9   35:24.9   11:24 12  40.8       18       M 10-14  
141   253 Lorisa Detwiler         F                                                 35:32.4   35:32.4   11:26 26  41.5       13       F 20-29  
142   116 Catherine Tumbleson     F      Arcadia                      FL    US      35:35.5   35:35.5   11:27 36  41.9       12       F 30-39  
143   252 Grace Detwiler          F                                                 35:38.7   35:38.7   11:28 20  41.4       14       F 20-29  
144   91  David Reineck           M      Port Charlotte               FL    US      35:40.7   35:40.7   11:29 52  42.0       14       M 50-59  
145   56  Riana Vigliotti         F      Punta Gorda                  FL    US      35:47.8   35:47.8   11:31 31  41.3       13       F 30-39  
146   42  Sharon Cozzette         F      Port Charlotte               FL    US      35:50.4   35:50.4   11:32 51  46.6       14       F 50-59  
147   117 E. Chesnut              F      Arcadia                      FL    US      35:51.7   35:51.7   11:33 12  46.0       8        F 10-14  
148   111 Andy Martin             M      Punta Gorda                  FL    US      35:52.2   35:52.2   11:33 24  36.2       9        M 20-29  
149   120 M. Tumbleson            F      Arcadia                      FL    US      35:54.2   35:54.2   11:33 11  47.1       9        F 10-14  
150   85  Faith Iverson           F      Ona                          FL    US      36:05.2   36:05.2   11:37 14  43.7       10       F 10-14  
151   127 Emma Peachey            F      Punta Gorda                  FL    US      36:12.4   36:12.4   11:39 21  40.8       15       F 20-29  
152   113 Lynn Cartwright         F      Arcadia                      FL    US      36:14.9   36:14.9   11:40 64  53.7       7        F 60-69  
153   174 S. Morgan               F      North Port                   FL    US      36:21.2   36:21.2   11:42 12  45.3       11       F 10-14  
154   197 Samantha Reyes          F      punta gorda                  FL    US      36:32.0   36:32.0   11:46 15  42.5       4        F 15-19  
155   363 Ross Perkins            M                                                 36:33.0   36:33.0   11:46 20  35.5       10       M 20-29  
156   248 Tracy Bamford           F                                                 36:33.5   36:33.5   11:46 50  45.2       15       F 50-59  
157   124 Lauren Deriso           F      Arcadia                      FL    US      36:50.9   36:50.9   11:52 27  40.1       16       F 20-29  
158   101 Patricia Russell        F      Arcadia                      FL    US      37:27.9   37:27.9   12:04 54  46.1       16       F 50-59  
159   97  Tina Elkins             F      Venice                       FL    US      37:35.4   37:35.4   12:06 53  45.4       17       F 50-59  
160   192 Bonnie Theall           F      Dunedin                      FL    US      37:59.9   37:59.9   12:14 74  58.8       1        F 70-99  
161   172 Greg Sullivan           M      Punta Gorda                  FL    US      38:12.3   38:12.3   12:18 51  38.9       15       M 50-59  
162   71  Paul Cignarale          M      Port Charlotte               FL    US      38:28.7   38:28.7   12:23 50  38.3       16       M 50-59  
163   247 Karen Smucker           F                                                 38:30.9   38:30.9   12:24 42  39.9       13       F 40-49  
164   10  Greg Dyer               M      Punta Gorda                  FL    US      38:30.9   38:30.9   12:24 61  41.8       3        M 60-69  
165   30  David Langley           M      Arcadia                      FL    US      38:34.2   38:34.2   12:25 51  38.5       17       M 50-59  
166   41  Denae Hostetler         F      Vienna                       GA    US      39:29.6   39:29.6   12:43 20  37.4       17       F 20-29  
167   228 Judi Peachey            F                                                 39:35.7   39:35.7   12:45 17  37.9       5        F 15-19  
168   227 Susanna Stoltzfus       F      Canon City                   CO    US      39:37.1   39:37.1   12:45 28  37.3       18       F 20-29  
169   34  K. Schlabach            M      Sarasota                     FL    US      39:46.7   39:46.7   12:48 12  36.3       19       M 10-14  
170   109 Sebrina Rimes           F      Labelle                      FL    US      40:09.0   40:09.0   12:55 42  38.2       14       F 40-49  
171   108 Donald Wheatley         M      Punta Gorda                  FL    US      40:10.2   40:10.2   12:56 78  49.4       6        M 70-99  
172   25  Caleb Beachy            M      Sarasota                     FL    US      40:19.4   40:19.4   12:59 28  32.2       11       M 20-29  
173   216 Linda Kennedy           F      Port CharlottePort Charlotte FL    US      40:21.8   40:21.8   13:00 70  52.3       2        F 70-99  
174   52  Sallie Aguirre          F      Labelle                      FL    US      41:10.9   41:10.9   13:15 46  38.5       15       F 40-49  
175   168 heather lukacek         F      Punta Gorda                  FL    US      41:35.4   41:35.4   13:23 34  35.7       14       F 30-39  
176   263 Austin Holste           M                                                 41:48.8   41:48.8   13:28 16  31.7       12       M 15-19  
177   258 Cody Perdoch            M                                                 41:50.2   41:50.2   13:28 16  31.7       13       M 15-19  
178   81  Christina McDowell      F      Punta Gorda                  FL    US      42:05.7   42:05.7   13:33 32  35.1       15       F 30-39  
179   130 David Bateham           M      Fort Myers                   FL    US      42:09.2   42:09.2   13:34 57  37.0       18       M 50-59  
180   129 Gloria Bateham          F      Fort Myers                   FL    US      42:09.5   42:09.5   13:34 57  42.4       18       F 50-59  
181   221 Kari Jackson            F      Arcadia                      FL    US      42:47.2   42:47.2   13:46 50  38.6       19       F 50-59  
182   257 Richard Ahlborn         M                                                 42:52.1   42:52.1   13:48 74  43.0       7        M 70-99  
183   236 Danielle Peloquin       F                                                 43:02.1   43:02.1   13:51 30  34.3       16       F 30-39  
184   119 L. Chesnut              M      Arcadia                      FL    US      43:14.2   43:14.2   13:55 8   39.7       5        M 0- 9   
185   224 Kirk Feaster            M      Arcadia                      FL    US      43:17.0   43:17.0   13:56 59  36.6       19       M 50-59  
186   40  Kathy Osullivan         F      Rotonda West                 FL    US      43:35.8   43:35.8   14:02 69  47.7       8        F 60-69  
187   112 Paul Cartwright         M      Arcadia                      FL    US      44:03.3   44:03.3   14:11 61  36.5       4        M 60-69  
188   210 M. Silva                F      Port Charlotte               FL    US      44:08.9   44:08.9   14:13 9   40.6       1        F 0- 9   
189   9   Beverly Gaspar          F      North Port                   FL    US      44:19.1   44:19.1   14:16 66  45.1       9        F 60-69  
190   136 Christina Hill          F      Nokomis                      FL    US      44:27.7   44:27.7   14:19 46  35.6       16       F 40-49  
191   100 gina Bernal             F      Brooksville                  FL    US      44:30.3   44:30.3   14:19 39  33.9       17       F 30-39  
192   146 cherie deans            F      Nokomis                      FL    US      44:32.3   44:32.3   14:20 53  38.4       20       F 50-59  
193   188 M. Foster               F      Nokomis                      FL    US      44:45.8   44:45.8   14:24 6   44.9       2        F 0- 9   
194   121 E. Tumbleson            F      Arcadia                      FL    US      44:46.1   44:46.1   14:25 7   43.1       3        F 0- 9   
195   114 Sarah Chesnut           F      Arcadia                      FL    US      44:48.4   44:48.4   14:25 37  33.4       18       F 30-39  
196   209 Carli Francis           F      Port Charlotte               FL    US      44:49.4   44:49.4   14:26 35  33.2       19       F 30-39  
197   231 Caleb Romig             M                                                 45:25.4   45:25.4   14:37 16  29.2       14       M 15-19  
198   99  Lee F. Romig            M      Parrish                      FL    US      45:26.5   45:26.5   14:38 67  37.3       5        M 60-69  
199   214 David Barragan          M      Lake Placid                  FL    US      45:39.9   45:39.9   14:42 13  30.7       20       M 10-14  
200   65  Kristina Tompkins       F      Arcadia                      FL    US      46:11.7   46:11.7   14:52 40  32.8       17       F 40-49  
201   66  Keith Tompkins          M      Arcadia                      FL    US      46:12.0   46:12.0   14:52 48  31.5       7        M 40-49  
202   64  Victoria Alvarez        F      Punta Gorda                  FL    US      46:18.1   46:18.1   14:54 27  31.9       19       F 20-29  
203   235 Christina Wilkie        F                                                 46:41.7   46:41.7   15:02 37  32.1       20       F 30-39  
204   234 William Wilkie          M                                                 46:42.8   46:42.8   15:02 39  29.1       8        M 30-39  
205   3   Beverly Garcia          F      North Fort Myers             FL    US      48:38.1   48:38.1   15:39 69  42.8       10       F 60-69  
206   217 Rusty Starcher          M                                                 49:13.2   49:13.2   15:51 53  30.7       20       M 50-59  
207   182 Albert Nelson           M      Punta Gorda                  FL    US      49:13.7   49:13.7   15:51 51  30.2       21       M 50-59  
208   62  Lynn Makia              F      North Fort Myers             FL    US      49:41.8   49:41.8   16:00 63  38.7       11       F 60-69  
209   118 P. Chesnut              M      Arcadia                      FL    US      50:06.2   50:06.2   16:08 10  31.0       21       M 10-14  
210   115 Jon Chesnut             M      Arcadia                      FL    US      50:24.0   50:24.0   16:13 38  26.8       9        M 30-39  
211   2   Marcia McDaniel         F      North Port                   FL    US      50:25.3   50:25.3   16:14 63  38.2       12       F 60-69  
212   44  Jason Patterson         M      Fort Myers                   FL    US      50:26.0   50:26.0   16:14 88  52.8       8        M 70-99  
213   183 Kerry Nelson            F      Punta Gorda                  FL    US      52:29.8   52:29.8   16:54 49  31.1       18       F 40-49  
214   204 Debbie Briggs           F      Punta Gorda                  FL    US      52:59.8   52:59.8   17:03 48  30.5       19       F 40-49  
215   207 Dana Parker             F      Punta Gorda                  FL    US      53:00.6   53:00.6   17:04 40  28.6       20       F 40-49  
216   180 Barbara Sullivan        F      Punta Gorda                  FL    US      53:04.2   53:04.2   17:05 57  33.7       21       F 50-59  
217   261 Jill Holste             F                                                 53:08.9   53:08.9   17:06 53  32.1       22       F 50-59  
218   262 Don Hopper              M                                                 53:14.3   53:14.3   17:08 57  29.3       22       M 50-59  
219   43  Mitzi Brown             F      Punta Gorda                  FL    US      53:18.0   53:18.0   17:09 59  34.4       23       F 50-59  
220   86  Christy Graves          F      Punta Gorda                  FL    US      54:32.3   54:32.3   17:33 46  29.1       21       F 40-49  
221   102 David Gerzeny           M      Sarasota                     FL    US      58:15.2   58:15.2   18:45 56  26.5       23       M 50-59  
222   213 Geraldine Allard        F      Venice                       FL    US      58:21.2   58:21.2   18:47 53  29.3       24       F 50-59  
223   135 Cathy Darby             F      Nokomis                      FL    US      58:23.7   58:23.7   18:48 49  28.0       22       F 40-49  
224   190 Martha Lapp             F      Paradise                     PA    US      59:31.6   59:31.6   19:10 49  27.5       23       F 40-49  
225   191 Jennifer Lapp           F      Paradise                     PA    US      59:33.0   59:33.0   19:10 18  24.9       6        F 15-19  
226   219 Michael Nelson          M      Punta Gorda                  FL    US      1:00:04.7 1:00:04.7 19:20 60  26.6       6        M 60-69  
227   352 Vincent Sardinas        M                                                 1:09:40.4 1:09:40.4 22:26 14  19.7       22       M 10-14  
228   5   Enzo Federici           M      Punta Gorda                  FL    US      1:15:47.1 1:15:47.1 24:24 13  18.5       23       M 10-14  


Top Male Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Samuel Smucker 233 18  1       M               22:57.9 


Top Female Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============== === === ======= ====== ============== ======= 
1     Caitlin Weaver 87  30  11      F      Sarasota FL US 24:53.8 


Male  9 and Under
Place Name      Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ========= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     T. Otway  72  9   83      M      Port Charlotte FL US 30:11.7 
2     L. Beiler 241 7   92      M                           30:32.4 
3     T. Foster 255 9   129     M      Nokomis FL US        34:24.1 


Male 10 to 14
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Brendan Flavin   134 14  9       M      Port Charlotte FL US 24:50.0 
2     Adam Bowser      95  14  10      M      Arcadia FL US        24:51.7 
3     Jase Mcclenithan 96  13  20      M      Arcadia FL US        25:33.0 


Male 15 to 19
Place Name              Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ================= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Patrick Stoltzfus 226 18  3       M      Canon City CO US  23:53.1 
2     Danny Olvera      215 16  4       M      punta gorda FL US 24:17.9 
3     Juan Aguilar      201 18  5       M      punta gorda FL US 24:19.6 


Male 20 to 29
Place Name             Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ================ === === ======= ====== ============== ======= 
1     Zackery Beeles   77  23  38      M      Arcadia FL US  26:48.9 
2     Sawyer Peachey   259 20  40      M                     26:53.7 
3     Doug Hershberger 147 29  77      M      Sarasota FL US 29:56.8 


Male 30 to 39
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ===================== === === ======= ====== ============= ======= 
1     Beau Walker           133 32  21      M      Venice FL US  25:36.0 
2     Anonymous Participant 14  33  39      M      Arcadia FL US 26:49.6 
3     Ben Cline             187 34  53      M      Arcadia FL US 27:50.8 


Male 40 to 49
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Adam Lapeer   249 42  7       M                           24:31.1 
2     Steven Sigmon 75  49  66      M      Port Charlotte FL US 28:25.6 
3     Nathan Naylor 138 47  89      M      Bradenton FL US      30:29.9 


Male 50 to 59
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ===================== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Albert "Steve" Costa  79  57  2       M      North Port FL US 23:34.0 
2     Anonymous Participant 59  50  13      M      Venice FL US     24:54.5 
3     BOBBY WRENN           11  54  15      M      North Port FL US 24:56.7 


Male 60 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Joseph Smigel   175 60  60      M      Punta Gorda FL US 28:01.5 
2     Dale Riegsecker 68  64  98      M      Venice FL US      30:37.3 
3     Greg Dyer       10  61  164     M      Punta Gorda FL US 38:30.9 


Male 70 and Over
Place Name          Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============= === === ======= ====== ================== ======= 
1     Jim Bowers    193 72  8       M      Cape Coral FL US   24:45.8 
2     Billy Squires 20  71  33      M      Rotonda West FL US 26:21.9 
3     Max Anderson  164 71  44      M      Venice FL US       27:13.2 


Female  9 and Under
Place Name         Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     M. Silva     210 9   188     F      Port Charlotte FL US 44:08.9 
2     M. Foster    188 6   193     F      Nokomis FL US        44:45.8 
3     E. Tumbleson 121 7   194     F      Arcadia FL US        44:46.1 


Female 10 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     M. Walton       57  12  16      F      Punta Gorda FL US 25:03.5 
2     Katrina MacHado 26  13  25      F      Murdock FL US     25:41.5 
3     V. WRENN        12  10  58      F      North Port FL US  27:59.5 


Female 15 to 19
Place Name                    Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ======================= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Anette Lupita Manriquez 195 17  27      F      Arcadia FL US        25:45.0 
2     Karys Nelson            211 15  50      F      Punta Gorda FL US    27:41.7 
3     Mackenzie Flowers       16  17  62      F      Port Charlotte FL US 28:05.9 


Female 20 to 29
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Natalie Ressel  148 20  28      F      Punta Gorda FL US 26:01.6 
2     Jillian Beeles  76  23  29      F      Arcadia FL US     26:04.2 
3     Krystal Hoffman 251 29  48      F                        27:36.4 


Female 30 to 39
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Tracy Pardue   45  36  17      F      Punta Gorda FL US 25:11.1 
2     Leslie Kelpsch 46  38  35      F      Plainfield IL US  26:27.0 
3     Megan Guarente 169 31  45      F      Englewood FL US   27:14.1 


Female 40 to 49
Place Name              Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================= === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Sheerynne Iverson 83  44  18      F      Ona FL US            25:20.0 
2     Linda Sigmon      73  49  46      F      Port Charlotte FL US 27:15.8 
3     Indira Casa       143 46  70      F      Punta Gorda FL US    29:30.4 


Female 50 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Leslie Harrison 63  55  14      F      Rotonda West FL US 24:56.2 
2     Rina Becker     171 54  47      F      Bradenton FL US    27:26.3 
3     Diana Squires   21  55  69      F      Rotonda West FL US 29:30.0 


Female 60 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== =============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Marti Stetter   1   60  37      F      North Port FL US 26:44.9 
2     Paula Jefferson 48  67  91      F      Parrish FL US    30:31.4 
3     Caren Simpson   243 60  102     F                       31:08.0 


Female 70 and Over
Place Name          Bib Age Overall Gender Location                           Time    
===== ============= === === ======= ====== ================================== ======= 
1     Bonnie Theall 192 74  160     F      Dunedin FL US                      37:59.9 
2     Linda Kennedy 216 70  173     F      Port CharlottePort Charlotte FL US 40:21.8 

Embed Code