3rd Annual Tampa Resolution Run 5k and 10k Run 2020

Sat January 4, 2020 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                       Gender City                  State Country Chip      Pace  Age Division Division  Age        
                                                                                Time                Place              Percentage 
===== === ========================== ====== ===================== ===== ======= ========= ===== === ======== ========= ========== 
1     190 Joshua Brands              M      New Ulm               MN    US      0:34:39.2 5:35  21  1        M Overall 76.9       
2     186 Gavin Kennedy              M      Land O Lakes          FL    US      0:35:23.1 5:42  17  1        M 15-19   76.0       
3     189 Kyle Bitter                M      Milwaukee             WI    US      0:40:01.4 6:27  33  1        M 27-34   66.8       
4     77  Catherine Gray             F      Land O Lakes          FL    US      0:41:42.1 6:44  22  1        F Overall 72.6       
5     23  Stacey Hendry              F      Saint Petersburg      FL    US      0:42:08.0 6:48  47  1        F 35-49   78.4       
6     188 Charisse Winter            F      Apopka                FL    US      0:43:10.7 6:58  36  2        F 35-49   70.8       
7     66  Russell Gonzalez           M      Clearwater            FL    US      0:43:33.3 7:02  55  1        M 50-55   71.9       
8     76  Justin Rodriguez           M      Tampa                 FL    US      0:43:43.3 7:03  29  2        M 27-34   61.0       
9     101 Yann-Eric NOAT             M      Tampa                 FL    US      0:43:56.2 7:05  37  1        M 35-49   61.8       
10    99  Germain Barrau             M      Tampa                 FL    US      0:44:18.9 7:09  55  2        M 50-55   70.6       
11    148 Rogelio Charrez            M      Clearwater            FL    US      0:45:19.0 7:19  28  3        M 27-34   58.8       
12    16  Ashley Spires              F      Land O Lakes          FL    US      0:45:30.7 7:20  15  1        F 15-19   70.4       
13    172 Jon Ehrenfried             M      Tampa                 FL    US      0:46:24.4 7:29  46  2        M 35-49   62.5       
14    106 Jon Clark                  M      Brandon               FL    US      0:46:59.2 7:35  37  3        M 35-49   57.8       
15    109 Julian Hayes               M      Lithia                FL    US      0:47:08.6 7:36  15  2        M 15-19   58.6       
16    136 Gordy Mereness             M      Riverview             FL    US      0:47:42.6 7:42  59  1        M 56-59   68.0       
17    147 Ron Alanis                 M      Land o lakes          FL    US      0:47:52.4 7:43  49  4        M 35-49   62.1       
18    69  Michael Della Valle        M      Tampa                 FL    US      0:48:11.7 7:46  56  2        M 56-59   65.5       
19    100 Anne-Laure NOAT            F      Tampa                 FL    US      0:48:30.6 7:49  37  3        F 35-49   63.3       
20    98  Delphine Barrau            F      Tampa                 FL    US      0:49:39.1 8:01  48  4        F 35-49   67.3       
21    216 Shawn Riordan              M                                          0:49:54.2 8:03  36  5        M 35-49   54.1       
22    18  Jonathan Spires            M      Land O Lakes          FL    US      0:50:58.9 8:13  44  6        M 35-49   56.0       
23    86  Chad Sprinkle              M      Lithia                FL    US      0:51:00.2 8:14  45  7        M 35-49   56.4       
24    162 Douglas Mortellaro         M      Lutz                  FL    US      0:51:07.3 8:15  59  3        M 56-59   63.4       
25    74  Zachary Shaw               M      Tampa                 FL    US      0:51:16.5 8:16  28  4        M 27-34   52.0       
26    128 Jason Shipman              M      Tampa                 FL    US      0:51:23.0 8:17  27  5        M 27-34   51.9       
27    33  Johnathan Richards         M      Brandon               FL    US      0:51:42.5 8:20  39  8        M 35-49   53.1       
28    17  Jennifer Spires            F      Land O Lakes          FL    US      0:51:47.6 8:21  43  5        F 35-49   61.4       
29    88  Steven Landers II          M      Valrico               FL    US      0:52:41.6 8:30  27  6        M 27-34   50.6       
30    78  Stephen Oliver             M      Orlando               FL    US      0:52:50.5 8:31  46  9        M 35-49   54.9       
31    194 Jessica Freeborn-Wilkinson F      Apollo Beach          FL    US      0:53:11.6 8:35  37  6        F 35-49   57.7       
32    8   Stacey Underwood           F      Lithia                FL    US      0:53:20.1 8:36  46  7        F 35-49   61.3       
33    171 Elise Berman               F      Riverview             FL    US      0:53:32.4 8:38  41  8        F 35-49   58.6       
34    169 Caryn Honig                F      Houston               TX    US      0:53:41.1 8:40  53  1        F 50-55   66.0       
35    161 Irvin Reed                 M      Tampa                 FL    US      0:53:42.2 8:40  30  7        M 27-34   49.6       
36    87  KC Yi                      M      Alexandria            VA    US      0:53:44.0 8:40  52  3        M 50-55   56.7       
37    108 Dathan Hayes               M      Lithia                FL    US      0:53:59.7 8:43  41  10       M 35-49   51.6       
38    38  Melissa Sheck              F      Tampa                 FL    US      0:54:03.8 8:43  31  1        F 27-34   56.0       
39    47  Kelsey Lay                 F      Tampa                 FL    US      0:54:08.7 8:44  25  1        F 20-26   55.9       
40    139 Philip Sayre               M      Sun City CenterRuskin FL    US      0:54:12.6 8:45  35  11       M 35-49   49.6       
41    164 Daniel Perez               M      Tampa                 FL    US      0:54:19.7 8:46  40  12       M 35-49   50.9       
42    121 Susie Lee                  F      Odessa                FL    US      0:54:28.8 8:47  46  9        F 35-49   60.0       
43    122 Bob Gray                   M      Lakeland              FL    US      0:54:29.0 8:47  40  13       M 35-49   50.8       
44    170 Jeffrey Howell             M      Land O Lakes          FL    US      0:54:48.5 8:50  45  14       M 35-49   52.5       
45    112 Thaddeus Brannon           M      Tampa                 FL    US      0:54:54.0 8:51  46  15       M 35-49   52.8       
46    130 Andres Valentin            M      Tampa                 FL    US      0:54:54.0 8:51  52  4        M 50-55   55.5       
47    176 Stacey Krowitz             F      Riverview             FL    US      0:55:14.5 8:55  54  2        F 50-55   65.0       
48    113 Nelson Cardona             M      Valrico               FL    US      0:55:27.3 8:57  60  1        M 60-99   59.0       
49    196 Katie Russell              F      Wesley Chapel         FL    US      0:55:35.1 8:58  28  2        F 27-34   54.4       
50    195 Kate Markert               F      Lithia                FL    US      0:55:44.1 8:59  44  10       F 35-49   57.6       
51    140 Josh Geise                 M      Tampa                 FL    US      0:56:05.8 9:03  42  16       M 35-49   50.1       
52    120 Edward Todd                M      Tampa                 FL    US      0:56:11.5 9:04  36  17       M 35-49   48.1       
53    185 Alvaro Molina              M      Tampa                 FL    US      0:56:17.4 9:05  38  18       M 35-49   48.5       
54    13  Lauren Bencini             F      Largo                 FL    US      0:56:17.6 9:05  30  3        F 27-34   53.8       
55    135 Erika Boland               F      Tampa                 FL    US      0:56:26.8 9:06  36  11       F 35-49   54.2       
56    22  Ben Russell                M      Ithaca                NY    US      0:56:31.4 9:07  33  8        M 27-34   47.3       
57    29  Doreen Manning             F      Shirley               MA    US      0:56:53.5 9:11  48  12       F 35-49   58.7       
58    59  George Boswell             M      Ruskin                FL    US      0:56:57.6 9:11  30  9        M 27-34   46.8       
59    37  David Stitt                M      Riverview             FL    US      0:57:06.8 9:13  38  19       M 35-49   47.8       
60    149 Alfredo Torrealba          M      Saint Petersburg      FL    US      0:57:22.8 9:15  41  20       M 35-49   48.6       
61    34  Robby Blanton              M      Clearwater            FL    US      0:57:44.2 9:19  30  10       M 27-34   46.2       
62    41  John Sullivan              M      Tampa                 FL    US      0:57:57.2 9:21  46  21       M 35-49   50.0       
63    9   Leah Alanis                F      Land O Lakes          FL    US      0:57:59.2 9:21  42  13       F 35-49   54.5       
64    214 Donald Schlea              M      Saint Petersburg      FL    US      0:58:02.1 9:22  59  4        M 56-59   55.9       
65    213 Colleen Schlea             F      St Petersburg         FL    US      0:58:06.3 9:22  53  3        F 50-55   61.0       
66    31  Jason Skerritt             M      Tampa                 FL    US      0:58:16.5 9:24  35  22       M 35-49   46.2       
67    142 Bonnee Enfinger            F      Lakeland              FL    US      0:59:01.0 9:31  55  4        F 50-55   61.6       
68    97  Jonathan Shannon           M      Tampa                 FL    US      0:59:01.2 9:31  39  23       M 35-49   46.5       
69    96  KELLY SHANNON              F      Tampa                 FL    US      0:59:01.7 9:31  38  14       F 35-49   52.2       
70    111 Samantha Downing           F      Valrico               FL    US      0:59:32.7 9:36  28  4        F 27-34   50.8       
71    67  Carol Gonzalez             F      Clearwater            FL    US      0:59:33.0 9:36  62  1        F 60-99   67.0       
72    210 James Carry                M      Tampa                 FL    US      1:00:04.2 9:41  26  1        M 20-26   44.4       
73    173 Jared Krukar               M      Tampa                 FL    US      1:00:13.1 9:43  37  24       M 35-49   45.1       
74    126 Mike Trott                 M      Joppa                 MD    US      1:00:15.7 9:43  65  2        M 60-99   56.9       
75    117 Ava Lester                 F      Tampa                 FL    US      1:00:18.1 9:44  47  15       F 35-49   54.8       
76    70  Cristina Chiricosta        F      Brandon               FL    US      1:00:18.5 9:44  38  16       F 35-49   51.1       
77    58  Matthew Carpenter          M      Tampa                 FL    US      1:00:19.7 9:44  30  11       M 27-34   44.2       
78    143 Howard Posner              M      Tampa                 FL    US      1:00:25.4 9:45  58  5        M 56-59   53.2       
79    153 Christopher Hauser         M      New Port Richey       FL    US      1:00:28.1 9:45  30  12       M 27-34   44.1       
80    104 Jacob Silvis               M      Tampa                 FL    US      1:00:34.5 9:46  13  1        M 10-14   47.5       
81    107 Samantha Chase             F      Tampa                 FL    US      1:00:43.2 9:48  27  5        F 27-34   49.8       
82    52  Eleazar Hernandez          M      Riverview             FL    US      1:00:48.4 9:48  29  13       M 27-34   43.8       
83    102 Cassie Plumridge           F      Tampa                 FL    US      1:00:51.2 9:49  34  6        F 27-34   50.0       
84    85  Rachael Adams              F      Tampa                 FL    US      1:01:09.4 9:52  32  7        F 27-34   49.5       
85    6   Tina Bryan                 F      Plant City            FL    US      1:01:10.9 9:52  48  17       F 35-49   54.6       
86    81  Sara Morman                F      Blacklick             OH    US      1:01:22.9 9:54  40  18       F 35-49   50.8       
87    165 Michelle Backlund          F      Safety Harbor         FL    US      1:02:01.6 10:00 54  5        F 50-55   57.9       
88    177 Patricia Myers             F      Safety Harbor         FL    US      1:02:02.7 10:00 48  19       F 35-49   53.8       
89    119 Jonathan Myers             M      Palm Harbor           FL    US      1:02:05.4 10:01 54  5        M 50-55   49.9       
90    247 Damian McDonald            M      Lakeland              FL    US      1:02:12.6 10:02 37  25       M 35-49   43.6       
91    175 Hilary DeLeonard           F      Tampa                 FL    US      1:02:12.6 10:02 32  8        F 27-34   48.7       
92    53  Jordan Boswell             F      Ruskin                FL    US      1:02:36.7 10:06 31  9        F 27-34   48.3       
93    154 Tory Fadely                F      Saint Petersburg      FL    US      1:02:44.1 10:07 33  10       F 27-34   48.4       
94    95  Jessica Sohngen            F      Brooksville           FL    US      1:02:49.9 10:08 36  20       F 35-49   48.7       
95    11  Kashante Whitaker          F      Riverview             FL    US      1:02:53.1 10:09 33  11       F 27-34   48.3       
96    21  Eliana Tirado              F      Mulberry              FL    US      1:02:58.0 10:09 32  12       F 27-34   48.1       
97    180 Gretchen Gosselin          F      Spring Hill           FL    US      1:03:05.5 10:11 29  13       F 27-34   48.0       
98    80  Colleen Craig              F      Clearwater            FL    US      1:03:08.9 10:11 52  6        F 50-55   55.5       
99    137 Kristi Lawrence            F      Lakeland              FL    US      1:03:15.1 10:12 56  1        F 56-59   58.2       
100   71  Amanda Gilbert             F      Bradenton             FL    US      1:03:27.8 10:14 41  21       F 35-49   49.4       
101   127 William Claybrooks         M      Tampa                 FL    US      1:03:29.4 10:14 51  6        M 50-55   47.6       
102   110 Joshua Newman              M      Brandon               FL    US      1:03:35.1 10:15 30  14       M 27-34   41.9       
103   174 Chris Longtine             M      Riverview             FL    US      1:03:53.4 10:18 49  26       M 35-49   46.5       
104   151 Christine Smith            F      Saint Petersburg      FL    US      1:03:57.9 10:19 52  7        F 50-55   54.7       
105   141 Jessica Strathman          F      Tampa                 FL    US      1:04:13.0 10:21 31  14       F 27-34   47.1       
106   215 Whitney Boland             F      Riverview             FL    US      1:04:33.2 10:25 31  15       F 27-34   46.9       
107   157 Heather Shourds            F      Tampa                 FL    US      1:04:34.1 10:25 42  22       F 35-49   48.9       
108   183 Anne Paleveda              F      Tampa                 FL    US      1:04:35.4 10:25 37  23       F 35-49   47.5       
109   72  Brian Behrens              M      Brandon               FL    US      1:04:38.3 10:26 32  15       M 27-34   41.3       
110   182 brandy pouchie             F      Valrico               FL    US      1:04:39.3 10:26 43  24       F 35-49   49.2       
111   204 Kim Nguyen                 F      Tampa                 FL    US      1:04:53.1 10:28 38  25       F 35-49   47.5       
112   150 Michele Wagstaff           F      Bradenton             FL    US      1:04:55.6 10:28 50  8        F 50-55   52.7       
113   89  Sally Thompson             F      Tampa                 FL    US      1:05:01.5 10:29 19  2        F 15-19   46.7       
114   19  Inja Obrien                F      Pinellas Park         FL    US      1:05:03.4 10:30 48  26       F 35-49   51.3       
115   200 Tanya Robinson             F      Lutz                  FL    US      1:05:30.3 10:34 29  16       F 27-34   46.2       
116   105 Jaimie Frank               F      Brandon               FL    US      1:05:40.1 10:36 31  17       F 27-34   46.1       
117   138 Deborah Byer               F      Tampa                 FL    US      1:06:02.4 10:39 58  2        F 56-59   57.2       
118   43  Charles Zipf               M      Land O Lakes          FL    US      1:06:27.7 10:43 39  27       M 35-49   41.3       
119   197 Catrina Haynes             F      Valrico               FL    US      1:06:50.6 10:47 48  27       F 35-49   50.0       
120   198 Bart Haynes                M      Valrico               FL    US      1:06:50.9 10:47 50  7        M 50-55   44.9       
121   15  Glenn Zaide                M      Lakeland              FL    US      1:06:59.9 10:48 39  28       M 35-49   41.0       
122   201 Jenny Sheerin              F      Lutz                  FL    US      1:07:03.8 10:49 46  28       F 35-49   48.7       
123   133 Steven Prevatt             M      Ruskin                FL    US      1:07:10.2 10:50 52  8        M 50-55   45.4       
124   65  George Smetzer             M      Safety Harbor         FL    US      1:07:47.5 10:56 58  6        M 56-59   47.4       
125   179 Alicia Teague              F      Lakeland              FL    US      1:08:02.2 10:58 38  29       F 35-49   45.3       
126   178 William Teague             M      Lakeland              FL    US      1:08:02.3 10:58 44  29       M 35-49   41.9       
127   12  Justin Cook                M      Tampa                 FL    US      1:08:14.5 11:00 40  30       M 35-49   40.5       
128   202 Meagan Morgan              F      Lakeland              FL    US      1:08:28.8 11:03 24  2        F 20-26   44.2       
129   51  Erika Blue                 F      Riverview             FL    US      1:08:32.8 11:03 27  18       F 27-34   44.2       
130   48  Ashley Salabarria          F      Tampa                 FL    US      1:08:46.0 11:05 27  19       F 27-34   44.0       
131   123 Ivan Toledo                M      Ruskin                FL    US      1:08:55.1 11:07 48  31       M 35-49   42.8       
132   103 Melissa Morris             F      Tampa                 FL    US      1:09:31.3 11:13 38  30       F 35-49   44.3       
133   209 Terry Gruchow              M      Oldsmar               FL    US      1:10:03.2 11:18 63  3        M 60-99   48.0       
134   125 Rob Shannon                M      Tampa                 FL    US      1:10:37.3 11:23 46  32       M 35-49   41.1       
135   203 Mary Shepard               F      Tampa                 FL    US      1:10:50.2 11:26 58  3        F 56-59   53.3       
136   28  Allison Trela              F      Nashua                NH    US      1:11:21.7 11:31 37  31       F 35-49   43.0       
137   152 Angela Wallace             F      Tampa                 FL    US      1:11:22.8 11:31 43  32       F 35-49   44.6       
138   55  Dodi Davenport             F      Tampa                 FL    US      1:11:49.1 11:35 49  33       F 35-49   47.0       
139   56  Erin Steffen               F      Riverview             FL    US      1:11:49.5 11:35 39  34       F 35-49   43.1       
140   1   Colin Burke                M      Crystal River         FL    US      1:11:54.7 11:36 64  4        M 60-99   47.2       
141   2   kim Burke                  F      Crystal River         FL    US      1:11:56.0 11:36 36  35       F 35-49   42.5       
142   207 Leslie Young               F      Tampa                 FL    US      1:12:15.0 11:39 52  9        F 50-55   48.5       
143   160 Andrea Hill                F      Thonotosassa          FL    US      1:12:19.5 11:40 39  36       F 35-49   42.8       
144   187 REBECCA GUY                F      Tampa                 FL    US      1:12:22.7 11:40 36  37       F 35-49   42.3       
145   63  Rachel Swanson             F      Sparta                TN    US      1:13:09.5 11:48 39  38       F 35-49   42.3       
146   20  Julie Wason                F      Clearwater            FL    US      1:13:41.2 11:53 37  39       F 35-49   41.7       
147   24  Rita Ross                  F      Thonotosassa          FL    US      1:14:41.3 12:03 67  2        F 60-99   57.3       
148   49  Rebecca Silvis             F      Tampa                 FL    US      1:15:03.5 12:06 40  40       F 35-49   41.5       
149   118 Laura Lay                  F      Tampa                 FL    US      1:15:08.1 12:07 40  41       F 35-49   41.5       
150   124 R. Toledo                  M      Ruskin                FL    US      1:15:37.9 12:12 12  2        M 10-14   39.2       
151   25  Katrina Lusco              F      Riverview             FL    US      1:16:59.3 12:25 38  42       F 35-49   40.0       
152   116 Max Montes                 M      Tampa                 FL    US      1:17:12.3 12:27 41  33       M 35-49   36.1       
153   131 Deanna Katz                F      Tampa                 FL    US      1:17:26.6 12:29 53  10       F 50-55   45.8       
154   64  Leomaris Tebo              F      Sun City Center       FL    US      1:17:40.1 12:32 30  20       F 27-34   39.0       
155   134 Catherine Scaglione        F      Riverview             FL    US      1:18:41.3 12:42 50  11       F 50-55   43.4       
156   10  Sherri Anglin              F      Apollo Beach          FL    US      1:18:42.3 12:42 43  43       F 35-49   40.4       
157   167 Kim Laase                  F      Lithia                FL    US      1:18:43.9 12:42 47  44       F 35-49   41.9       
158   168 Daniel Dollar              M      Saint Petersburg      FL    US      1:18:53.8 12:44 37  34       M 35-49   34.4       
159   73  Brianna Neumann            F      Tampa                 FL    US      1:18:56.1 12:44 26  3        F 20-26   38.3       
160   44  Charlene Lundy             F      North Andover         MA    US      1:19:26.2 12:49 44  45       F 35-49   40.4       
161   40  Diane Sullivan             F      Tampa                 FL    US      1:19:27.2 12:49 52  12       F 50-55   44.1       
162   146 Stefanie Kane              F      Bradenton             FL    US      1:19:35.9 12:50 34  21       F 27-34   38.2       
163   206 Bo Archer                  M      Valrico               FL    US      1:19:58.4 12:54 53  9        M 50-55   38.4       
164   90  Patricia Thompson          F      Tampa                 FL    US      1:20:14.0 12:56 53  13       F 50-55   44.2       
165   92  JANAIL GLOVER              F      Tampa                 FL    US      1:20:16.2 12:57 33  22       F 27-34   37.8       
166   7   John Muralt                M      Plant City            FL    US      1:20:55.3 13:03 52  10       M 50-55   37.7       
167   158 Sara Marr                  F      Tampa                 FL    US      1:20:57.1 13:03 30  23       F 27-34   37.4       
168   75  Ashley Rodriguez           F      Tampa                 FL    US      1:20:59.1 13:04 34  24       F 27-34   37.5       
169   159 Nathan Lerch               M      Tampa                 FL    US      1:21:02.7 13:04 31  16       M 27-34   32.9       
170   82  Nick Thompson              M      Saint Petersburg      FL    US      1:21:04.5 13:05 31  17       M 27-34   32.9       
171   155 Gena Narcisco              F      Tampa                 FL    US      1:21:23.4 13:08 21  4        F 20-26   37.2       
172   62  Gina Fernandez             F      Tampa                 FL    US      1:21:59.8 13:14 42  46       F 35-49   38.5       
173   50  Barbie Boswell             F      Largo                 FL    US      1:21:59.8 13:14 40  47       F 35-49   38.0       
174   42  Carl Blocker               M      Tampa                 FL    US      1:22:38.9 13:20 41  35       M 35-49   33.7       
175   32  Romona Linton              F      Brandon               FL    US      1:22:47.4 13:21 58  4        F 56-59   45.6       
176   208 Freddie Davis              M      Brandon               FL    US      1:23:38.4 13:29 36  36       M 35-49   32.3       
177   205 Trina Archer               F      Valrico               FL    US      1:24:07.0 13:34 44  48       F 35-49   38.1       
178   114 Christopher Remus          M      Riverview             FL    US      1:24:31.9 13:38 26  2        M 20-26   31.5       
179   163 Dawn Qualls                F      Tampa                 FL    US      1:24:36.5 13:39 33  25       F 27-34   35.9       
180   191 TANDRA PATTERSON           F      Wesley Chapel         FL    US      1:25:29.9 13:47 40  49       F 35-49   36.4       
181   181 Jennifer Barbush           F      Tampa                 FL    US      1:28:24.6 14:16 20  5        F 20-26   34.2       
182   39  Ashley Harris              F      Riverview             FL    US      1:29:03.2 14:22 45  50       F 35-49   36.4       
183   132 Lisa Patterson             F      land o lakes          FL    US      1:29:36.3 14:27 52  14       F 50-55   39.1       
184   83  Danielle Perez             F      Palm Harbor           FL    US      1:33:30.2 15:05 30  26       F 27-34   32.4       
185   91  Lisa Perez                 F      Lake Mary             FL    US      1:33:30.4 15:05 34  27       F 27-34   32.5       
186   57  Ashley Mulder              F      Tampa                 FL    US      1:35:34.1 15:25 26  6        F 20-26   31.7       
187   144 Theresa Davis              F      Brandon               FL    US      1:39:52.8 16:07 54  15       F 50-55   35.9       
188   145 Teresa Ridley              F      Tampa                 FL    US      1:39:55.9 16:07 56  5        F 56-59   36.8       
189   4   JEANNE MOORE               F      Lutz                  FL    US      1:43:46.5 16:44 40  51       F 35-49   30.0       
      5   Sondra Martello            F      Tampa                 FL    US                      48                                
      14  Bridget Reed               F      Odessa                FL    US                      24                                
      54  Maureen Wingfield          F      Seminole              FL    US                      43                                
      93  Carol Nicholas             F      Lecanto               FL    US                      55                                
      94  Allison Simmons            F      Temple Terrace        FL    US                      28                                
      115 Philip Holtberg            M      New York              NY    US                      53                                
      193 Frank Juarez               M      Mulberry              FL    US                      14                                
      211 Tom Muir-Taylor            M      Tampa                 FL    US                      25                                
      212 Mary Harmon Tyson          F      Tampa                 FL    US                      25                                


Top Male Finisher - Overall
Place Name          Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ============= === === ======= ====== ============= ======= 
1     Joshua Brands 190 21  1       M      New Ulm MN US 34:39.2 


Top Female Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Catherine Gray 77  22  4       F      Land O Lakes FL US 41:42.1 


Male 10 to 14
Place Name         Bib Age Overall Gender Location     Time      
===== ============ === === ======= ====== ============ ========= 
1     Jacob Silvis 104 13  80      M      Tampa FL US  1:00:34.5 
2     R. Toledo    124 12  150     M      Ruskin FL US 1:15:37.9 


Male 15 to 19
Place Name          Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============= === === ======= ====== ================== ======= 
1     Gavin Kennedy 186 17  2       M      Land O Lakes FL US 35:23.1 
2     Julian Hayes  109 15  15      M      Lithia FL US       47:08.6 


Male 20 to 26
Place Name              Bib Age Overall Gender Location        Time      
===== ================= === === ======= ====== =============== ========= 
1     James Carry       210 26  72      M      Tampa FL US     1:00:04.2 
2     Christopher Remus 114 26  178     M      Riverview FL US 1:24:31.9 


Male 27 to 34
Place Name             Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ================ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Kyle Bitter      189 33  3       M      Milwaukee WI US  40:01.4 
2     Justin Rodriguez 76  29  8       M      Tampa FL US      43:43.3 
3     Rogelio Charrez  148 28  11      M      Clearwater FL US 45:19.0 


Male 35 to 49
Place Name           Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== ============== === === ======= ====== ============= ======= 
1     Yann-Eric NOAT 101 37  9       M      Tampa FL US   43:56.2 
2     Jon Ehrenfried 172 46  13      M      Tampa FL US   46:24.4 
3     Jon Clark      106 37  14      M      Brandon FL US 46:59.2 


Male 50 to 55
Place Name             Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ================ === === ======= ====== ================ ======= 
1     Russell Gonzalez 66  55  7       M      Clearwater FL US 43:33.3 
2     Germain Barrau   99  55  10      M      Tampa FL US      44:18.9 
3     KC Yi            87  52  36      M      Alexandria VA US 53:44.0 


Male 56 to 59
Place Name                Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== =================== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Gordy Mereness      136 59  16      M      Riverview FL US 47:42.6 
2     Michael Della Valle 69  56  18      M      Tampa FL US     48:11.7 
3     Douglas Mortellaro  162 59  24      M      Lutz FL US      51:07.3 


Male 60 and Over
Place Name           Bib Age Overall Gender Location      Time      
===== ============== === === ======= ====== ============= ========= 
1     Nelson Cardona 113 60  48      M      Valrico FL US 55:27.3   
2     Mike Trott     126 65  74      M      Joppa MD US   1:00:15.7 
3     Terry Gruchow  209 63  133     M      Oldsmar FL US 1:10:03.2 


Female 15 to 19
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ============== === === ======= ====== ================== ========= 
1     Ashley Spires  16  15  12      F      Land O Lakes FL US 45:30.7   
2     Sally Thompson 89  19  113     F      Tampa FL US        1:05:01.5 


Female 20 to 26
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time      
===== =============== === === ======= ====== ============== ========= 
1     Kelsey Lay      47  25  39      F      Tampa FL US    54:08.7   
2     Meagan Morgan   202 24  128     F      Lakeland FL US 1:08:28.8 
3     Brianna Neumann 73  26  159     F      Tampa FL US    1:18:56.1 


Female 27 to 34
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ============== === === ======= ====== =================== ======= 
1     Melissa Sheck  38  31  38      F      Tampa FL US         54:03.8 
2     Katie Russell  196 28  49      F      Wesley Chapel FL US 55:35.1 
3     Lauren Bencini 13  30  54      F      Largo FL US         56:17.6 


Female 35 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location               Time    
===== =============== === === ======= ====== ====================== ======= 
1     Stacey Hendry   23  47  5       F      Saint Petersburg FL US 42:08.0 
2     Charisse Winter 188 36  6       F      Apopka FL US           43:10.7 
3     Anne-Laure NOAT 100 37  19      F      Tampa FL US            48:30.6 


Female 50 to 55
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ============== === === ======= ====== =================== ======= 
1     Caryn Honig    169 53  34      F      Houston TX US       53:41.1 
2     Stacey Krowitz 176 54  47      F      Riverview FL US     55:14.5 
3     Colleen Schlea 213 53  65      F      St Petersburg FL US 58:06.3 


Female 56 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time      
===== =============== === === ======= ====== ============== ========= 
1     Kristi Lawrence 137 56  99      F      Lakeland FL US 1:03:15.1 
2     Deborah Byer    138 58  117     F      Tampa FL US    1:06:02.4 
3     Mary Shepard    203 58  135     F      Tampa FL US    1:10:50.2 


Female 60 and Over
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ============== === === ======= ====== ================== ========= 
1     Carol Gonzalez 67  62  71      F      Clearwater FL US   59:33.0   
2     Rita Ross      24  67  147     F      Thonotosassa FL US 1:14:41.3 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.