3rd Annual Tampa Resolution Run 5k and 10k Run 2020

Sat January 4, 2020 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                         Gender City                      State Country Chip      Pace  Age Division Division     
                                                                                      Time                Place                 
===== === ============================ ====== ========================= ===== ======= ========= ===== === ======== ============ 
1     280 Johann Bertram               M      Holmes Beach              FL    US      0:18:20.4 5:55  20  1        M Overall    
2     206 Joshua Brands                M      Palm Coast                FL    US      0:18:48.3 6:04  22  1        M 20-26      
3     208 Kyle Bitter                  M      Milwaukee                 WI    US      0:20:36.6 6:39  34  1        M 27-34      
4     431 Caroline Gipe                F      Tampa                     FL    US      0:20:38.1 6:39  41  1        F Overall    
5     217 Jacob Melso                  M      Port Edwards              WI    US      0:20:47.4 6:42  23  2        M 20-26      
6     221 Casandra Degrauwe            F      Tampa                     FL    US      0:20:48.8 6:43  34  1        F 27-34      
7     180 Michael Luca                 M      Clifton                   NJ    US      0:21:01.9 6:47  29  2        M 27-34      
8     279 Keara McGraw                 F      Tampa                     FL    US      0:21:18.5 6:52  35  1        F 35-49      
9     176 Carol Geddes                 F      Wesley Chapel             FL    US      0:21:29.1 6:56  37  2        F 35-49      
10    298 David Ferguson               M      Auburndale                FL    US      0:21:31.2 6:57  41  1        M 35-49      
11    428 Tucker Verdi                 M                                              0:22:08.9 7:09  23  3        M 20-26      
12    448 William Mullan               M      Riverview                 FL    US      0:22:10.4 7:09  33  3        M 27-34      
13    435 Martin Triplett              M      Tampa                     FL    US      0:22:13.4 7:10  40  2        M 35-49      
14    82  Fernando Garcia              M      Lutz                      FL    US      0:22:27.8 7:15  38  3        M 35-49      
15    173 Chet Paskiewicz              M      Muncie                    IN    US      0:22:34.7 7:17  61  1        M 60-99      
16    494 X. Castellano                M      Tampa                     FL    US      0:22:40.9 7:19  12  1        M 10-14      
17    328 Joseph Mannino               M      Tampa                     FL    US      0:22:56.2 7:24  47  4        M 35-49      
18    111 Moses Hensley                M      Clearwater                FL    US      0:23:37.0 7:37  35  5        M 35-49      
19    338 Jose Diaz                    M      Tampa                     FL    US      0:23:39.1 7:38  37  6        M 35-49      
20    482 Paul Sarat                   M      Tampa                     FL    US      0:23:42.8 7:39  54  1        M 50-55      
21    165 Paul Kralovanec              M      Tampa                     FL    US      0:24:01.7 7:45  50  2        M 50-55      
22    641 Michelle Thames              F      Tampa                     FL    US      0:24:23.9 7:52  42  3        F 35-49      
23    496 C. Thames                    M      Tampa                     FL    US      0:24:28.4 7:54  10  2        M 10-14      
24    35  Elijah Fulford               M      Plant City                FL    US      0:24:29.9 7:54  14  3        M 10-14      
25    441 J Scott Green                M      Tampa                     FL    US      0:24:30.6 7:54  49  7        M 35-49      
26    532 Alexis Ungerer               F      Tampa                     FL    US      0:24:38.8 7:57  32  2        F 27-34      
27    360 J. Henderson                 M      Odessa                    FL    US      0:24:38.9 7:57  11  4        M 10-14      
28    189 Brent Cook                   M      Lakeland                  FL    US      0:24:40.1 7:57  70  2        M 60-99      
29    133 John Jones                   M      Wapwallopen               PA    US      0:24:53.0 8:02  62  3        M 60-99      
30    84  Guy Garcia                   M      Lutz                      FL    US      0:25:04.4 8:05  35  8        M 35-49      
31    432 C. Gipe                      M      Tampa                     FL    US      0:25:05.3 8:06  10  5        M 10-14      
32    131 Sean Mong                    M      Land O Lakes              FL    US      0:25:11.9 8:08  51  3        M 50-55      
33    120 Janet Nelson                 F      Tampa                     FL    US      0:25:16.4 8:09  58  1        F 56-59      
34    449 Caitlin Mullan               F      Riverview                 FL    US      0:25:34.1 8:15  28  3        F 27-34      
35    349 Lisa Lee                     F      Tampa                     FL    US      0:25:43.6 8:18  33  4        F 27-34      
36    57  Natalie Scheer               F      Wesley Chapel             FL    US      0:26:17.1 8:29  44  4        F 35-49      
37    285 Gordy Mereness               M      Riverview                 FL    US      0:26:32.8 8:34  60  4        M 60-99      
38    163 Tony Barden                  M      Ashtead                   SRY   GB      0:26:38.1 8:36  59  1        M 56-59      
39    264 Mike Bowman                  M      Tampa                     FL    US      0:26:43.3 8:37  45  9        M 35-49      
40    644 Unknown Partic. 644          M                                              0:26:57.7 8:42      1        No Age Given 
41    537 Silvia McBurney              F      Toronto                   ON    CA      0:26:59.1 8:42  47  5        F 35-49      
42    16  Michael Schembri             M      Port Richey               FL    US      0:27:09.3 8:46  49  10       M 35-49      
43    442 Zachary Holmes               M      Tampa                     FL    US      0:27:12.6 8:47  45  11       M 35-49      
44    161 Lisa Thompson                F      Ashtead                   SRY   GB      0:27:19.9 8:49  57  2        F 56-59      
45    17  Krysta Voegtli               F      Lutz                      FL    US      0:27:24.3 8:50  38  6        F 35-49      
46    200 Rich Castellano              M      Tampa                     FL    US      0:27:33.1 8:53  47  12       M 35-49      
47    468 Rachael Lohman               F      Tampa                     FL    US      0:27:34.8 8:54  27  5        F 27-34      
48    492 Thom Vanderklipp             M      Tampa                     FL    US      0:27:36.2 8:54  56  2        M 56-59      
49    203 Jennifer Sobieski            F      Tampa                     FL    US      0:27:36.8 8:54  37  7        F 35-49      
50    110 Sandra Kuehn                 F      Lithia                    FL    US      0:27:37.6 8:55  51  1        F 50-55      
51    113 Nahomi Kenny                 F      Dover                     FL    US      0:27:52.1 8:59  43  8        F 35-49      
52    362 Allison Langley-Jacobelli    F      Riverview                 FL    US      0:28:07.1 9:04  26  1        F 20-26      
53    538 Robert Daze                  M      Saint Petersburg          FL    US      0:28:13.4 9:06  35  13       M 35-49      
54    139 Sandra Hankins               F      Tampa                     FL    US      0:28:15.7 9:07  31  6        F 27-34      
55    424 Jacklyn O'Brien              F      Tampa                     FL    US      0:28:20.0 9:08  26  2        F 20-26      
56    342 Lauren Centrella             F      Tampa                     FL    US      0:28:20.4 9:09  29  7        F 27-34      
57    231 Robert Molloy                M      Tampa                     FL    US      0:28:20.8 9:09  27  4        M 27-34      
58    473 Howard Posner                M      Tampa                     FL    US      0:28:22.3 9:09  59  3        M 56-59      
59    117 Vesta Kingston               M      Riverview                 FL    US      0:28:23.3 9:09  49  14       M 35-49      
60    33  Dale Langefels               M      Tampa                     FL    US      0:28:27.9 9:11  55  4        M 50-55      
61    50  Bernadette Shields           F      Tampa                     FL    US      0:28:31.8 9:12  50  2        F 50-55      
62    275 Linda Sethares-Caruso        F      Cape Coral                FL    US      0:28:34.7 9:13  55  3        F 50-55      
63    123 Addison Ozakyol              M      Pinellas Park             FL    US      0:28:36.4 9:14  24  4        M 20-26      
64    141 Susan Jozefczyk              F      Tampa                     FL    US      0:28:36.8 9:14  59  3        F 56-59      
65    155 Jenni Bouland                F      Tampa                     FL    US      0:28:40.0 9:15  42  9        F 35-49      
66    497 J. Thames                    M      Tampa                     FL    US      0:28:40.1 9:15  12  6        M 10-14      
67    116 Miguel Martinez              M      Tampa                     FL    US      0:28:40.8 9:15  24  5        M 20-26      
68    374 James Hemond                 M      Clearwater                FL    US      0:28:44.1 9:16  43  15       M 35-49      
69    268 Tiffany Obrien               F      Tampa                     FL    US      0:28:47.7 9:17  24  3        F 20-26      
70    168 O. Browning                  M      New Port Richey           FL    US      0:28:52.7 9:19  10  7        M 10-14      
71    425 Jeremiah Allen               M      Plainfield                IL    US      0:29:00.1 9:21  31  5        M 27-34      
72    187 Brittney Filippone           F      Powder Springs            GA    US      0:29:00.6 9:21  33  8        F 27-34      
73    52  B. Okoh                      M      Tampa                     FL    US      0:29:00.8 9:22  9   1        M 1- 9       
74    359 Jana Melia                   F      Odessa                    FL    US      0:29:09.1 9:24  41  10       F 35-49      
75    490 Diane Rhoden                 F      Lakeland                  FL    US      0:29:13.5 9:26  60  1        F 60-99      
76    522 Alison Sebesta               F      Land O Lakes              FL    US      0:29:13.6 9:26  31  9        F 27-34      
77    37  Sophia Moore                 F      Tampa                     FL    US      0:29:16.5 9:27  13  1        F 10-14      
78    417 Dominic Cacolici             M      Saint Petersburg          FL    US      0:29:17.0 9:27  42  16       M 35-49      
79    329 Kristine Mannino             F      Tampa                     FL    US      0:29:17.0 9:27  46  11       F 35-49      
80    491 Noah Ray                     M      Odessa                    FL    US      0:29:18.2 9:27  19  1        M 15-19      
81    210 Christian Gay                M      Belleair Bluffs           FL    US      0:29:19.7 9:28  37  17       M 35-49      
82    276 Rhonda Cantu                 F      Hudson                    FL    US      0:29:22.0 9:28  50  4        F 50-55      
83    322 Isaiah Cotto                 M      Riverview                 FL    US      0:29:24.7 9:29  23  6        M 20-26      
84    267 Avalon Wolff                 F      Lecanto                   FL    US      0:29:27.8 9:30  23  4        F 20-26      
85    483 Haiden Sarat                 M      Tampa                     FL    US      0:29:35.3 9:33  22  7        M 20-26      
86    361 James Jacobelli              M      Riverview                 FL    US      0:29:35.8 9:33  25  8        M 20-26      
87    489 Adam Blake                   M      Odessa                    FL    US      0:29:37.0 9:33  25  9        M 20-26      
88    108 David Kaplan                 M      Ocean Grove               NJ    US      0:29:43.0 9:35  74  5        M 60-99      
89    270 Amanda Johnson               F      Tampa                     FL    US      0:29:46.6 9:36  25  5        F 20-26      
90    61  Melissa Hagood               F      Wesley Chapel             FL    US      0:29:52.8 9:38  40  12       F 35-49      
91    481 Robert Jones                 M      Safety Harbor             FL    US      0:29:52.9 9:38  58  4        M 56-59      
92    495 Theresa Winterhalter         F      Clearwater                FL    US      0:29:54.5 9:39  55  5        F 50-55      
93    528 Robert Holsopple             M      Tampa                     FL    US      0:29:54.6 9:39  51  5        M 50-55      
94    487 Terry Brigman                M      Lakeland                  FL    US      0:29:56.2 9:39  62  6        M 60-99      
95    333 Maria Cordova Leon           F      Tampa                     FL    US      0:29:59.3 9:40  37  13       F 35-49      
96    186 Vida Gutierrez               F      Tampa                     FL    US      0:30:01.2 9:41  26  6        F 20-26      
97    287 Rachel Gandee                F      Odessa                    FL    US      0:30:01.2 9:41  43  14       F 35-49      
98    197 Kerrie Lewis                 F      Tampa                     FL    US      0:30:04.5 9:42  38  15       F 35-49      
99    535 Justin Morrill               M      Lutz                      FL    US      0:30:07.6 9:43  24  10       M 20-26      
100   411 Jonathan Dixon               M      Brandon                   FL    US      0:30:12.0 9:45  40  18       M 35-49      
101   418 Dennis Bonefont              M      Lithia                    FL    US      0:30:12.5 9:45  43  19       M 35-49      
102   486 Bob Ray                      M      Odessa                    FL    US      0:30:14.8 9:45  52  6        M 50-55      
103   223 Ken Grimes                   M      Saint Petersburg          FL    US      0:30:18.3 9:47  56  5        M 56-59      
104   55  Cathy Charlton               F      Tampa                     FL    US      0:30:18.9 9:47  53  6        F 50-55      
105   261 G. Habalian                  M      Tampa                     FL    US      0:30:31.8 9:51  10  8        M 10-14      
106   191 Nidia Ross                   F      Holiday                   FL    US      0:30:32.5 9:51  42  16       F 35-49      
107   190 Nathan Schwanger             M      Tampa                     FL    US      0:30:32.6 9:51  42  20       M 35-49      
108   192 Lee Finnan                   F      Spring Hill               FL    US      0:30:36.3 9:52  43  17       F 35-49      
109   260 Georges Habalian             M      Tampa                     FL    US      0:30:37.3 9:53  40  21       M 35-49      
110   63  Carmen Schiliro              F      Spring Hill               FL    US      0:30:38.1 9:53  55  7        F 50-55      
111   265 Amy Thompson                 F      Land O Lakes              FL    US      0:30:54.8 9:58  44  18       F 35-49      
112   199 Shallarmone Ferguson         F      Auburndale                FL    US      0:30:55.3 9:58  43  19       F 35-49      
113   323 Chuck Johnson                M      Brooksville               FL    US      0:30:56.4 9:59  32  6        M 27-34      
114   259 Gina Stacy                   F      Seffner                   FL    US      0:30:58.9 10:00 29  10       F 27-34      
115   213 Shawn Tostado                M      New Port Richey           FL    US      0:31:01.7 10:01 43  22       M 35-49      
116   194 Ana Catone                   F      Tampa                     FL    US      0:31:07.4 10:02 48  20       F 35-49      
117   444 Celeste Juan                 F      Tampa                     FL    US      0:31:10.5 10:03 46  21       F 35-49      
118   507 Christopher Jennings         M      Tampa                     FL    US      0:31:16.1 10:05 36  23       M 35-49      
119   95  Cristina Chiricosta          F      Brandon                   FL    US      0:31:27.6 10:09 39  22       F 35-49      
120   218 Silje Dammen                 F      Kongsberg                       NO      0:31:29.9 10:10 37  23       F 35-49      
121   115 Kimberly Pope                F      Tampa                     FL    US      0:31:31.7 10:10 52  8        F 50-55      
122   240 Nolan Shaeer                 M      Tampa                     FL    US      0:31:31.8 10:10 46  24       M 35-49      
123   307 Michael Gardner              M      Gibsonton                 FL    US      0:31:35.3 10:11 56  6        M 56-59      
124   44  Samantha Gause               F      Wesley Chapel             FL    US      0:31:43.3 10:14 46  24       F 35-49      
125   130 Galina Calvo                 F      Palm Harbor               FL    US      0:31:46.3 10:15 27  11       F 27-34      
126   239 Lisa-Marie Meek              F      Tampa                     FL    US      0:31:52.6 10:17 31  12       F 27-34      
127   53  James Okoh                   M      Tampa                     FL    US      0:31:56.2 10:18 50  7        M 50-55      
128   42  Kathleen Ferreira            F      Wesley Chapel             FL    US      0:31:57.2 10:18 51  9        F 50-55      
129   26  Lalka Morales                F      Tampa                     FL    US      0:32:02.0 10:20 37  25       F 35-49      
130   68  Arlene Segovia               F      Tampa                     FL    US      0:32:02.1 10:20 49  26       F 35-49      
131   531 Michele Porter               F      Encinitas                 CA    US      0:32:05.4 10:21 57  4        F 56-59      
132   291 Lynne Whalen                 F      Brunswick                 ME    US      0:32:12.8 10:23 47  27       F 35-49      
133   219 Vegard Lillebuen             M      Kongsberg                       NO      0:32:13.5 10:24 53  8        M 50-55      
134   157 Anna Khamsavath              F      Pinellas Park             FL    US      0:32:17.3 10:25 25  7        F 20-26      
135   524 Michelle Hankins             F      Saint Petersburg          FL    US      0:32:21.7 10:26 30  13       F 27-34      
136   290 Ron Chicoine                 M      Brunswick                 ME    US      0:32:22.7 10:27 57  7        M 56-59      
137   523 Nicholas Petterson           M      Saint Petersburg          FL    US      0:32:23.1 10:27 31  7        M 27-34      
138   38  Jasmin Garcia                F      Riverview                 FL    US      0:32:23.9 10:27 39  28       F 35-49      
139   294 Dan Wooten                   M      Tampatampa                FL    US      0:32:31.0 10:29 39  25       M 35-49      
140   529 William Hill                 M      Tampa                     FL    US      0:32:32.9 10:30 31  8        M 27-34      
141   81  Jose Lucena Jr               M      Tampa                     FL    US      0:32:35.0 10:31 41  26       M 35-49      
142   248 Meredith Seeley              F      Tampa                     FL    US      0:32:44.0 10:34 40  29       F 35-49      
143   174 John Mueller                 M      Tampa                     FL    US      0:32:54.8 10:37 73  7        M 60-99      
144   508 Jordan Hardin                F      Tampa                     FL    US      0:32:55.7 10:37 24  8        F 20-26      
145   138 Princess Lucena-Alicea       F      Winter Haven              FL    US      0:32:57.4 10:38 20  9        F 20-26      
146   313 Tracy Sarallo                F      Tampa                     FL    US      0:32:59.0 10:38 57  5        F 56-59      
147   357 Jason McCool                 M      Tampa                     FL    US      0:33:03.4 10:40 33  9        M 27-34      
148   87  Sharon Haynes                F      Tampa                     FL    US      0:33:07.3 10:41 53  10       F 50-55      
149   64  Jennifer Fleming             F      Tampa                     FL    US      0:33:12.1 10:43 54  11       F 50-55      
150   401 Christine Hylton             F      Riverview                 FL    US      0:33:17.4 10:44 54  12       F 50-55      
151   56  Deborah Aiello               F      Tampa                     FL    US      0:33:17.6 10:44 58  6        F 56-59      
152   244 Carson Dobrin                F      Tampa                     FL    US      0:33:24.0 10:46 39  30       F 35-49      
153   406 Brandi Walker                F      Plant City                FL    US      0:33:27.6 10:48 38  31       F 35-49      
154   136 Alicia Vernick               F      Wesley Chapel             FL    US      0:33:27.9 10:48 25  10       F 20-26      
155   283 Kimberly Capogreca           F      Tampa                     FL    US      0:33:30.1 10:48 40  32       F 35-49      
156   118 Mary Kingston                F      Riverview                 FL    US      0:33:31.6 10:49 44  33       F 35-49      
157   289 Kristen Inoa                 F      Tampa                     FL    US      0:33:35.8 10:50 40  34       F 35-49      
158   126 Francis Spencer              M      Tampa                     FL    US      0:33:39.7 10:52 26  11       M 20-26      
159   317 Jordan Austin                M      Thonotosassa              FL    US      0:33:51.8 10:55 27  10       M 27-34      
160   36  Jennifer Moore               F      Tampa                     FL    US      0:33:52.6 10:56 50  13       F 50-55      
161   156 Candice Smith                F      Apollo Beachapollo Beach  FL    US      0:33:57.1 10:57 41  35       F 35-49      
162   247 Douglas Seeley               M      Tampatampa                FL    US      0:34:09.1 11:01 43  27       M 35-49      
163   109 Monika Endredi               F      Tampa                     FL    US      0:34:16.6 11:03 46  36       F 35-49      
164   440 Devin Washington             F      Tampa                     FL    US      0:34:19.7 11:04 27  14       F 27-34      
165   476 Frank Deciutiis              M      Tampa                     FL    US      0:34:21.4 11:05 47  28       M 35-49      
166   144 Lauren Murphy                F      Tampa                     FL    US      0:34:27.1 11:07 59  7        F 56-59      
167   318 Leon Levy                    M      Tampa                     FL    US      0:34:27.7 11:07 33  11       M 27-34      
168   164 Kristen Doherty              F      Brooksville               FL    US      0:34:28.1 11:07 46  37       F 35-49      
169   325 Keith Jackson                M      Tampa                     FL    US      0:34:28.7 11:07 35  29       M 35-49      
170   40  Tammi Glenn                  F      Wesley Chapel             FL    US      0:34:37.9 11:10 41  38       F 35-49      
171   324 Cindy Cook                   F      Tampa                     FL    US      0:34:38.6 11:11 48  39       F 35-49      
172   178 John Honey                   M      Valrico                   FL    US      0:34:39.6 11:11 38  30       M 35-49      
173   23  Sarah Linder                 F      Ruskin                    FL    US      0:34:45.5 11:13 28  15       F 27-34      
174   137 Yvette Eudy                  F      Gibsonton                 FL    US      0:34:51.3 11:15 53  14       F 50-55      
175   370 Susana Mapu                  F      Riverview                 FL    US      0:35:01.3 11:18 49  40       F 35-49      
176   367 Michael Parker               M      Tampa                     FL    US      0:35:04.6 11:19 48  31       M 35-49      
177   214 Evan Tostado                 M      New Port Richey           FL    US      0:35:06.9 11:20 13  9        M 10-14      
178   28  Angela Demarest              F      Tampa                     FL    US      0:35:09.8 11:21 44  41       F 35-49      
179   83  Emily Torres                 F      Tampa                     FL    US      0:35:13.6 11:22 33  16       F 27-34      
180   358 Xhevaire McCool              F      Tampa                     FL    US      0:35:14.1 11:22 33  17       F 27-34      
181   516 Nishauntae Johnson           F      Newberry                  FL    US      0:35:14.3 11:22 24  11       F 20-26      
182   78  Jennifer Sullivan            F      Tampa                     FL    US      0:35:24.5 11:25 39  42       F 35-49      
183   224 Mchudson Theodore            M      Apollo Beach              FL    US      0:35:28.8 11:27 55  9        M 50-55      
184   105 Whitney Boland               F      Riverview                 FL    US      0:35:28.9 11:27 32  18       F 27-34      
185   544 Rachel Sprague               F      Tampa                     FL    US      0:35:33.5 11:28 33  19       F 27-34      
186   545 Adam Sprague                 M      Tampa                     FL    US      0:35:33.7 11:28 34  12       M 27-34      
187   98  Patrick James                M      Riverview                 FL    US      0:35:39.2 11:30 53  10       M 50-55      
188   547 Mary Etheridge               F      Clearwater                FL    US      0:35:46.9 11:33 47  43       F 35-49      
189   246 Nathaniel Curran             M      Tampatampa                FL    US      0:35:53.4 11:35 14  10       M 10-14      
190   181 Lindsey Bressi               F      Bradenton Beach           FL    US      0:35:55.8 11:35 31  20       F 27-34      
191   506 Bob Kirby                    M      Brandon                   FL    US      0:35:58.8 11:36 74  8        M 60-99      
192   48  Danielle Pukala              F      Tampa                     FL    US      0:35:59.3 11:37 32  21       F 27-34      
193   107 Jeffrey May                  M      Riverview                 FL    US      0:36:01.2 11:37 43  32       M 35-49      
194   228 Katarina Lombardo            F      Tampa                     FL    US      0:36:07.1 11:39 26  12       F 20-26      
195   80  Monica Marlette              F      Tampa                     FL    US      0:36:09.4 11:40 31  22       F 27-34      
196   49  Lauren Shields               F      Tampa                     FL    US      0:36:12.4 11:41 20  13       F 20-26      
197   94  Joanna Rausseo               F      Largo                     FL    US      0:36:20.0 11:43 41  44       F 35-49      
198   295 Brian Finnan                 M      Spring Hill               FL    US      0:36:25.2 11:45 45  33       M 35-49      
199   643 Kara Barton                  F      Lutz                      FL    US      0:36:35.3 11:48 37  45       F 35-49      
200   9   Leigh Cant                   F      Zephyrhills               FL    US      0:36:37.1 11:49 53  15       F 50-55      
201   160 Joshua Gentry                M      Tampa                     FL    US      0:36:37.6 11:49 24  12       M 20-26      
202   150 Vernon Martin                M      Valrico                   FL    US      0:36:39.2 11:49 66  9        M 60-99      
203   14  Nancy Dickman                F      Palm Harbor               FL    US      0:36:41.5 11:50 63  2        F 60-99      
204   413 Toni Lane                    F      Tampa                     FL    US      0:36:43.1 11:51 44  46       F 35-49      
205   433 J. Fuoco                     M      Tampa                     FL    US      0:36:44.4 11:51 11  11       M 10-14      
206   205 Evelyn Caro                  F      New York                  NY    US      0:36:47.5 11:52 70  3        F 60-99      
207   96  Lisa Leonetti                F      Tampa                     FL    US      0:36:54.6 11:54 44  47       F 35-49      
208   162 Jean Arroyo                  F      Brandon                   FL    US      0:37:03.0 11:57 61  4        F 60-99      
209   340 Renee Centrella              F      Little Ferry              NJ    US      0:37:07.7 11:59 27  23       F 27-34      
210   355 Lamar Dunbar                 M      Altamonte Springs         FL    US      0:37:14.3 12:01 31  13       M 27-34      
211   90  Yanira Sanchez               F      Gibsonton                 FL    US      0:37:25.1 12:04 28  24       F 27-34      
212   536 Alisander Ayala              M      Ruskin                    FL    US      0:37:30.2 12:06 47  34       M 35-49      
213   51  Deanna Okoh                  F      Tampa                     FL    US      0:37:30.2 12:06 46  48       F 35-49      
214   284 Shari Mereness               F      Riverview                 FL    US      0:37:35.6 12:08 57  8        F 56-59      
215   517 Rick White                   M      Palm Harbor               FL    US      0:37:36.6 12:08 59  8        M 56-59      
216   345 Kathryn Orta                 F      Tampa                     FL    US      0:37:37.6 12:08 40  49       F 35-49      
217   642 Megan Martinasek             F      Lutz                      FL    US      0:37:43.5 12:10 29  25       F 27-34      
218   321 Bethany Gardner              F      Gibsonton                 FL    US      0:37:43.9 12:10 51  16       F 50-55      
219   484 Justin Dunn                  M      Riverview                 FL    US      0:37:44.8 12:11 31  14       M 27-34      
220   101 Lauren Stamm                 F      Riverview                 FL    US      0:37:45.6 12:11 30  26       F 27-34      
221   10  David Loomis                 M      Zephyrhills               FL    US      0:37:49.9 12:12 49  35       M 35-49      
222   475 Tyler Deciutiis              M      Tampa                     FL    US      0:38:00.6 12:16 14  12       M 10-14      
223   242 Tiare Tozer                  F      Tampa                     FL    US      0:38:29.0 12:25 15  1        F 15-19      
224   97  Tammie Labelle               F      Holiday                   FL    US      0:38:35.3 12:27 49  50       F 35-49      
225   281 Matthew Sickles              M      Apollo Beach              FL    US      0:38:40.8 12:29 54  11       M 50-55      
226   404 Leigh Drake                  F      Tampa                     FL    US      0:38:47.8 12:31 60  5        F 60-99      
227   127 Christine Fairclough         F      Saint Petersburg          FL    US      0:38:48.8 12:31 48  51       F 35-49      
228   437 Roderick Lopez               M      Tampa                     FL    US      0:38:49.9 12:32 22  13       M 20-26      
229   436 Unknown Partic. 436          M                                              0:38:50.2 12:32     2        No Age Given 
230   65  E. Scheiderer                M      New Port Richey           FL    US      0:38:51.0 12:32 8   2        M 1- 9       
231   24  Abby Albaladejo              F      Lutz                      FL    US      0:38:52.7 12:32 29  27       F 27-34      
232   59  Michelle Smith               F      Tampa                     FL    US      0:39:05.1 12:36 45  52       F 35-49      
233   471 Norasha-Nya Burton           F      Tampa                     FL    US      0:39:07.7 12:37 35  53       F 35-49      
234   27  Brandie Miklus               F      Tampa                     FL    US      0:39:09.1 12:38 38  54       F 35-49      
235   429 David Dehart                 M      Raleigh                   NC    US      0:39:09.4 12:38 57  9        M 56-59      
236   316 Jacquelyn Sapp               F      Land O Lakes              FL    US      0:39:10.2 12:38 35  55       F 35-49      
237   477 Kayt Cabigas                 F      Tampa                     FL    US      0:39:14.0 12:39 30  28       F 27-34      
238   89  Corey Biscoglia              F      Tampa                     FL    US      0:39:14.1 12:39 35  56       F 35-49      
239   99  Frances Trotman              F      Riverview                 FL    US      0:39:14.9 12:40 51  17       F 50-55      
240   222 Toniann Rizzo                F      Tampa                     FL    US      0:39:16.8 12:40 28  29       F 27-34      
241   85  Amayvis Garcia               F      Lutz                      FL    US      0:39:23.7 12:42 35  57       F 35-49      
242   443 April Mazac                  F      Tampa                     FL    US      0:39:26.9 12:44 37  58       F 35-49      
243   447 Christina Richards           F      Winter Haven              FL    US      0:39:31.7 12:45 44  59       F 35-49      
244   446 Phillip Beahn                M      Riverview                 FL    US      0:39:31.8 12:45 52  12       M 50-55      
245   114 Adria Iraheta                F      Tampa                     FL    US      0:39:37.3 12:47 26  14       F 20-26      
246   527 Leighanne Johnson            F      Saint Petersburg          FL    US      0:39:44.4 12:49 30  30       F 27-34      
247   220 Kim Compoz                   F      Land O Lakes              FL    US      0:39:50.7 12:51 41  60       F 35-49      
248   60  Susan Lewis                  F      Tampa                     FL    US      0:39:54.1 12:52 50  18       F 50-55      
249   320 Leshana Johnson              F      Lutz                      FL    US      0:39:57.6 12:53 32  31       F 27-34      
250   453 Michelle Vaughn              F      Port Richey               FL    US      0:39:58.5 12:54 50  19       F 50-55      
251   297 Ashley Garner                F      Clearwater                FL    US      0:40:06.7 12:56 33  32       F 27-34      
252   196 Christina Dani               F      Livonia                   MI    US      0:40:12.1 12:58 38  61       F 35-49      
253   455 Annika Kretschmer            F      Tampa                     FL    US      0:40:23.5 13:02 24  15       F 20-26      
254   195 Shannon Sheridan             F      New Port Richey           FL    US      0:40:25.8 13:03 41  62       F 35-49      
255   172 John Gabinelli               M      East Brunswick            NJ    US      0:40:40.4 13:07 60  10       M 60-99      
256   498 Andrea Gray                  F      Valrico                   FL    US      0:40:41.7 13:08 41  63       F 35-49      
257   534 Mindy Davis                  F      Valrico                   FL    US      0:40:42.2 13:08 53  20       F 50-55      
258   306 Debra Dowd                   F      Valrico                   FL    US      0:40:42.5 13:08 48  64       F 35-49      
259   179 Rachel Luca                  F      Tampa                     FL    US      0:40:44.7 13:09 30  33       F 27-34      
260   485 Donna Brigman                F      Lakeland                  FL    US      0:40:48.7 13:10 57  9        F 56-59      
261   15  Nicole Dickman               F      Port Richey               FL    US      0:40:53.6 13:11 46  65       F 35-49      
262   409 Bel Serocki                  F      Tampa                     FL    US      0:40:56.2 13:12 51  21       F 50-55      
263   343 Nicole Lynn                  F      Tampa                     FL    US      0:40:58.5 13:13 42  66       F 35-49      
264   134 Angela Leal                  F      Riverview                 FL    US      0:41:00.1 13:14 40  67       F 35-49      
265   21  John Maguschak               M      Pinellas Park             FL    US      0:41:00.2 13:14 55  13       M 50-55      
266   480 Dena Schuerenberg            F      Lutz                      FL    US      0:41:01.4 13:14 49  68       F 35-49      
267   416 Chalice Lusk                 F      Tampa                     FL    US      0:41:03.1 13:15 33  34       F 27-34      
268   2   Albert Hernandez             M      Tampa                     FL    US      0:41:03.2 13:15 72  11       M 60-99      
269   368 Thomas Martinchek            M      Tampa                     FL    US      0:41:08.6 13:16 57  10       M 56-59      
270   233 Christine Rice               F      New Port Richey           FL    US      0:41:11.3 13:17 48  69       F 35-49      
271   271 Kenzie Horton                F      Tampa                     FL    US      0:41:14.7 13:18 25  16       F 20-26      
272   25  Gabe Albaladejo              M      Lutz                      FL    US      0:41:15.2 13:18 28  15       M 27-34      
273   45  Edward Crawford              M      Parrish                   FL    US      0:41:24.7 13:22 40  36       M 35-49      
274   232 Candace Burgess              F      New Port Richey           FL    US      0:41:48.6 13:29 48  70       F 35-49      
275   86  Heylin Alvarez               F      Holiday                   FL    US      0:41:52.2 13:30 36  71       F 35-49      
276   5   Lindsey Valenti              F      Wesley Chapel             FL    US      0:41:54.0 13:31 18  2        F 15-19      
277   4   Mary Valenti                 F      Wesley Chapel             FL    US      0:41:54.4 13:31 48  72       F 35-49      
278   211 Marco Smith                  M      New York                  NY    US      0:42:03.2 13:34 14  13       M 10-14      
279   234 Laura Wutch Tomoser          F      Holiday                   FL    US      0:42:07.8 13:35 47  73       F 35-49      
280   456 Kristin Truman               F      Valrico                   FL    US      0:42:15.9 13:38 30  35       F 27-34      
281   458 Catherine Greise             F      Seffner                   FL    US      0:42:16.4 13:38 25  17       F 20-26      
282   518 Lynette Debauche             F      Tampa                     FL    US      0:42:17.1 13:38 26  18       F 20-26      
283   66  Jordan Barringer             F      Tampa                     FL    US      0:42:19.6 13:39 15  3        F 15-19      
284   67  James Barringer              M      Tampa                     FL    US      0:42:20.7 13:40 48  37       M 35-49      
285   488 Morgan Blake                 F      Odessa                    FL    US      0:42:26.0 13:41 24  19       F 20-26      
286   47  Tracy Schlabach              F      Tampa                     FL    US      0:42:32.0 13:43 46  74       F 35-49      
287   427 Kristy Verdi                 F      Tampa                     FL    US      0:42:34.3 13:44 54  22       F 50-55      
288   414 Lori Rogers                  F      Tampa                     FL    US      0:42:35.4 13:44 45  75       F 35-49      
289   502 Kim Bryant                   F      Palmetto                  FL    US      0:42:35.7 13:44 35  76       F 35-49      
290   533 Adam Smith                   M      New York                  NY    US      0:42:41.3 13:46 47  38       M 35-49      
291   106 Kelly Nixon                  F      Tampa                     FL    US      0:42:44.4 13:47 45  77       F 35-49      
292   337 Amy Mello                    F      Tampa                     FL    US      0:42:49.6 13:49 46  78       F 35-49      
293   128 Christina Volkle             F      Spring Hill               FL    US      0:43:10.5 13:56 39  79       F 35-49      
294   419 Olivia Wilkins               F      Lithia                    FL    US      0:43:18.8 13:58 17  4        F 15-19      
295   373 Maria Vigil-Kennedy          F      Hudson                    FL    US      0:43:20.4 13:59 71  6        F 60-99      
296   249 Maria Mendell                F      Riverview                 FL    US      0:43:24.2 14:00 44  80       F 35-49      
297   241 Kristy Tozer                 F      Tampa                     FL    US      0:43:24.7 14:00 49  81       F 35-49      
298   293 Cam Hill                     F      Apollo Beach              FL    US      0:43:29.9 14:02 44  82       F 35-49      
299   135 Rachelle Wollke              F      Brandon                   FL    US      0:43:36.5 14:04 40  83       F 35-49      
300   521 Angie Nothdorf               F      Lakeland                  FL    US      0:43:38.9 14:05 49  84       F 35-49      
301   520 Randy Nothdorf               M      Lakeland                  FL    US      0:43:39.7 14:05 49  39       M 35-49      
302   69  Mialaysia Goodson            F      Tampa                     FL    US      0:43:45.8 14:07 26  20       F 20-26      
303   366 Alesia Starnes               F      Tampatami                 FL    US      0:43:47.8 14:08 59  10       F 56-59      
304   469 Hailey Lore                  F      Apollo Beach              FL    US      0:43:55.1 14:10 14  2        F 10-14      
305   467 Kimberly Lore                F      Apollo Beach              FL    US      0:43:57.1 14:11 36  85       F 35-49      
306   543 Marci Martinez               F      Ruskin                    FL    US      0:43:59.6 14:11 30  36       F 27-34      
307   519 Zachary Humbert              M      Tampa                     FL    US      0:44:00.6 14:12 33  16       M 27-34      
308   356 Bianca De  Leon              F      Riverview                 FL    US      0:44:03.7 14:13 29  37       F 27-34      
309   472 Elizabeth Good               F      Riverview                 FL    US      0:44:08.0 14:14 34  38       F 27-34      
310   292 Staci Hewitt                 F      Riverview                 FL    US      0:44:13.0 14:16 36  86       F 35-49      
311   310 Bella Vander Ploeg           F      Valrico                   FL    US      0:44:15.2 14:17 13  3        F 10-14      
312   266 Laureen Doloresco            F      Temple Terrace            FL    US      0:44:18.7 14:18 66  7        F 60-99      
313   149 Mark Chick                   M      Lakeland                  FL    US      0:44:19.7 14:18 61  12       M 60-99      
314   167 Brandy Browning              F      New Port Richey           FL    US      0:44:20.2 14:18 37  87       F 35-49      
315   170 Gerald Bryant                M      New Port Richey           FL    US      0:44:21.7 14:19 42  40       M 35-49      
316   142 Jeanine Lussier              F      Apollo Beach              FL    US      0:44:23.9 14:19 62  8        F 60-99      
317   515 Sarah Barnard                F      Zephyrhills               FL    US      0:44:25.0 14:20 28  39       F 27-34      
318   460 Corey Farkas                 M      Tampa                     FL    US      0:44:25.0 14:20 29  17       M 27-34      
319   39  Stephanie Heckert            F      Tampa                     FL    US      0:44:26.1 14:20 44  88       F 35-49      
320   41  Heidi Sayers                 F      Wesley Chapel             FL    US      0:44:26.5 14:20 47  89       F 35-49      
321   305 Teri Smith                   F      Plant City                FL    US      0:44:31.7 14:22 42  90       F 35-49      
322   151 Barbara Martin               F      Valrico                   FL    US      0:44:38.8 14:24 59  11       F 56-59      
323   175 Brenda Allen                 F      Brooksville               FL    US      0:44:41.5 14:25 51  23       F 50-55      
324   288 Brittany Burkhart            F      Brooksville               FL    US      0:44:42.3 14:25 28  40       F 27-34      
325   311 Sandra Vander Ploeg          F      Valrico                   FL    US      0:44:42.5 14:25 63  9        F 60-99      
326   422 Sandra Cowley                F      Tampa                     FL    US      0:44:42.9 14:25 72  10       F 60-99      
327   201 Maureen Kasper               F      Palm Harbor               FL    US      0:44:45.7 14:26 69  11       F 60-99      
328   278 Bryan Hartzler               M      Orrville                  OH    US      0:44:51.0 14:28 46  41       M 35-49      
329   277 Heidi Hartzler               F      Orrville                  OH    US      0:44:51.1 14:28 44  91       F 35-49      
330   72  Jason Iverson                M      Saint Petersburg          FL    US      0:44:53.7 14:29 35  42       M 35-49      
331   299 Jesse Harris                 F      Auburn                    AL    US      0:44:57.6 14:30 27  41       F 27-34      
332   74  Lauren Rozyla-Wong           F      Tampa                     FL    US      0:45:02.5 14:32 32  42       F 27-34      
333   461 Robin Farkas                 F      Tampa                     FL    US      0:45:27.3 14:40 31  43       F 27-34      
334   43  Lisa Crosby                  F      Wesley Chapel             FL    US      0:45:28.1 14:40 46  92       F 35-49      
335   408 Meaghan Leto                 F      Tampa                     FL    US      0:45:36.4 14:43 38  93       F 35-49      
336   254 Brianna Morffi               F      Brandon                   FL    US      0:45:36.8 14:43 25  21       F 20-26      
337   54  Annmarie Miccolis            F      Tampa                     FL    US      0:45:36.9 14:43 58  12       F 56-59      
338   255 Keisha Revell                F      Tampa                     FL    US      0:45:48.3 14:47 29  44       F 27-34      
339   405 Jennifer Needle              F      Riverview                 FL    US      0:45:51.8 14:48 49  94       F 35-49      
340   344 Joyce Killinger              F      Palm Harbor               FL    US      0:45:55.3 14:49 60  12       F 60-99      
341   235 Heather Mosher               F      Tampa                     FL    US      0:46:01.8 14:51 31  45       F 27-34      
342   503 Ann Maglio                   F      Tampa                     FL    US      0:46:03.5 14:51 42  95       F 35-49      
343   504 Samuel Maglio                M      Tampa                     FL    US      0:46:03.9 14:52 43  43       M 35-49      
344   470 Leann Ackley                 F      Tampa                     FL    US      0:46:11.2 14:54 32  46       F 27-34      
345   353 Sandra Vega                  F      Bartow                    FL    US      0:46:13.4 14:55 40  96       F 35-49      
346   184 M. Britton                   F      Land O Lakes              FL    US      0:46:17.5 14:56 6   1        F 1- 9       
347   183 Robin Britton                F      Land O Lakes              FL    US      0:46:18.2 14:56 33  47       F 27-34      
348   122 Christina Soto               F      Largo                     FL    US      0:46:50.5 15:07 23  22       F 20-26      
349   334 Mandy Addison                F      Saint Petersburg          FL    US      0:46:55.3 15:08 39  97       F 35-49      
350   212 Debra Stroehlein             F      Elfers                    FL    US      0:46:56.7 15:09 57  13       F 56-59      
351   463 Alexis Schroeder             F      Seffner                   FL    US      0:46:59.7 15:10 30  48       F 27-34      
352   76  Justin Winkler               M      Valrico                   FL    US      0:47:02.8 15:11 38  44       M 35-49      
353   530 Nancy Peck                   F      Brandon                   FL    US      0:47:08.6 15:12 59  14       F 56-59      
354   454 Tonya Pineda                 F      Riverview                 FL    US      0:47:29.9 15:19 45  98       F 35-49      
355   421 Mike Woss                    M      Valrico                   FL    US      0:47:30.9 15:20 54  14       M 50-55      
356   512 Ivett Valenttin              F      Tampa                     FL    US      0:47:33.9 15:21 42  99       F 35-49      
357   514 Rosa Medina                  F      Tampa                     FL    US      0:47:36.0 15:21 38  100      F 35-49      
358   407 Beverly Hastings             F      Tampa                     FL    US      0:47:38.4 15:22 60  13       F 60-99      
359   166 Erin Ruyle                   F      Tampa                     FL    US      0:47:44.0 15:24 39  101      F 35-49      
360   188 Kelly Smith                  F      Wesley Chapel             FL    US      0:47:58.8 15:29 45  102      F 35-49      
361   169 Lauren Arevalo               F      Spring Hill               FL    US      0:48:08.2 15:32 31  49       F 27-34      
362   282 Tamhara Hernandez            F      Riverview                 FL    US      0:48:08.3 15:32 40  103      F 35-49      
363   363 Ashlie Hill                  F      Dunedin                   FL    US      0:48:09.6 15:32 49  104      F 35-49      
364   252 Angela Gomez                 F      Riverview                 FL    US      0:48:13.1 15:33 29  50       F 27-34      
365   32  Q. Davis                     M      Tampa                     FL    US      0:48:14.5 15:34 6   3        M 1- 9       
366   31  Christi Davis                F      Tampa                     FL    US      0:48:19.2 15:35 40  105      F 35-49      
367   550 Alisia Sowden                F      Brandon                   FL    US      0:48:19.8 15:35 33  51       F 27-34      
368   30  A. Cullins                   F      Tampa                     FL    US      0:48:19.8 15:35 7   2        F 1- 9       
369   215 Teresa Wigley                F      New Port Richey           FL    US      0:48:20.2 15:36 57  15       F 56-59      
370   29  Christina Cullins            F      Tampa                     FL    US      0:48:20.9 15:36 37  106      F 35-49      
371   143 Laura Lee                    F      Land O Lakes              FL    US      0:48:24.1 15:37 42  107      F 35-49      
372   216 Connie Mansfield             F      New Port Richey           FL    US      0:48:25.6 15:37 54  24       F 50-55      
373   121 Jenny Hemond                 F      Clearwater                FL    US      0:48:27.5 15:38 41  108      F 35-49      
374   423 Marilyn Lusher               F      New Port Richey           FL    US      0:48:37.9 15:41 67  14       F 60-99      
375   75  Carolyn Holme                F      Wesley Chapel             FL    US      0:48:46.2 15:44 52  25       F 50-55      
376   77  Elliot Dibbs                 M      Tampa                     FL    US      0:49:03.2 15:49 52  15       M 50-55      
377   415 Diane Gerrits                F      Saint Petersburg          FL    US      0:49:04.9 15:50 57  16       F 56-59      
378   341 Michele Preston              F      Saint Petersburg          FL    US      0:49:14.8 15:53 46  109      F 35-49      
379   6   Wanda Vargas                 F      Tampa                     FL    US      0:49:16.0 15:54 40  110      F 35-49      
380   148 Todd Lolley                  M      Wesley Chapelwesley Chape FL    US      0:49:21.3 15:55 42  45       M 35-49      
381   182 Kimberly Manning             F      Tampa                     FL    US      0:49:23.5 15:56 29  52       F 27-34      
382   253 Ashley Spadaro               F      Riverview                 FL    US      0:49:38.5 16:01 27  53       F 27-34      
383   258 Kari Robinson                F      Riverview                 FL    US      0:49:38.6 16:01 28  54       F 27-34      
384   256 Kristina Hawkinson           F      Tampa                     FL    US      0:49:40.0 16:01 34  55       F 27-34      
385   257 Liane Falk                   F      Riverview                 FL    US      0:49:41.3 16:02 36  111      F 35-49      
386   250 Sarah Buchanan               F      Tampa                     FL    US      0:49:55.4 16:06 27  56       F 27-34      
387   525 Anita Pate                   F      Seffner                   FL    US      0:50:00.4 16:08 58  17       F 56-59      
388   452 Luther Lancaster             M      Odessa                    FL    US      0:50:05.5 16:10 54  16       M 50-55      
389   369 A. Jain                      M      Tampa                     FL    US      0:50:06.2 16:10 11  14       M 10-14      
390   263 Kimberly Wootton             F      Seffner                   FL    US      0:50:13.1 16:12 31  57       F 27-34      
391   209 A. Smith                     M      New York                  NY    US      0:50:16.5 16:13 11  15       M 10-14      
392   207 Christopher Caro             M      Brandon                   FL    US      0:50:16.9 16:13 44  46       M 35-49      
393   479 Jazmyne Menk                 F      Lutz                      FL    US      0:50:22.6 16:15 29  58       F 27-34      
394   478 Bobbie Culver                F      Tampa                     FL    US      0:50:25.6 16:16 50  26       F 50-55      
395   274 Sharon Simonetti             F      Largo                     FL    US      0:50:27.0 16:16 63  15       F 60-99      
396   185 Dwayne Taylor                M      Riverview                 FL    US      0:50:29.8 16:17 57  11       M 56-59      
397   112 Linda Homer                  F      Tampa                     FL    US      0:50:39.5 16:20 57  18       F 56-59      
398   93  Darlene Pellegrino           F      Saint Petersburg          FL    US      0:50:45.8 16:23 51  27       F 50-55      
399   152 Michelle Fancher             F      Apollo Beach              FL    US      0:50:50.3 16:24 50  28       F 50-55      
400   462 Harold Taylor                M      Wesley Chapel             FL    US      0:50:51.5 16:24 54  17       M 50-55      
401   371 Laura Paules                 F      Tampa                     FL    US      0:50:51.5 16:24 25  23       F 20-26      
402   153 Beth Sickles                 F      Apollo Beach              FL    US      0:50:52.7 16:25 54  29       F 50-55      
403   20  Candice Davis                F      Pinellas Park             FL    US      0:50:56.9 16:26 62  16       F 60-99      
404   457 Karen Taylor                 F      Wesley Chapel             FL    US      0:51:23.5 16:35 53  30       F 50-55      
405   459 Shanna Michael               F      Riverview                 FL    US      0:51:28.5 16:36 30  59       F 27-34      
406   510 Julie Wright                 F      Palm Harbor               FL    US      0:51:33.9 16:38 48  112      F 35-49      
407   171 Linda Seveneant              F      East Brunswick            NJ    US      0:51:34.2 16:38 61  17       F 60-99      
408   125 Scott Ballard                M      Kahului                   HI    US      0:51:38.0 16:39 56  12       M 56-59      
409   73  Rebecca Sosa                 F      Tampa                     FL    US      0:51:43.8 16:41 56  19       F 56-59      
410   193 Monica McNeil                F      Riverview                 FL    US      0:51:59.4 16:46 58  20       F 56-59      
411   420 Cheryl Woss                  F      Valrico                   FL    US      0:52:05.8 16:48 42  113      F 35-49      
412   526 Yvonne Hobot                 F      Sun City Center           FL    US      0:52:07.7 16:49 49  114      F 35-49      
413   364 Shelina Frey                 F      Riverview                 FL    US      0:52:11.0 16:50 57  21       F 56-59      
414   145 Randal Collette              M      Tampa                     FL    US      0:52:12.6 16:51 59  13       M 56-59      
415   365 Cheryl Lay                   F      Tampa                     FL    US      0:52:13.4 16:51 46  115      F 35-49      
416   326 Tara Phillips                F      Riverview                 FL    US      0:52:16.0 16:52 38  116      F 35-49      
417   505 Miranda Dyer                 F      Tampa                     FL    US      0:52:19.7 16:53 31  60       F 27-34      
418   301 Greg Basham                  M      Riverview                 FL    US      0:52:30.5 16:56 49  47       M 35-49      
419   300 Scottie Basham               F      Riverview                 FL    US      0:52:30.6 16:56 45  117      F 35-49      
420   303 Ainsley Basham               F      Riverview                 FL    US      0:52:31.3 16:57 18  5        F 15-19      
421   327 Danya Bourne                 F      Tampa                     FL    US      0:52:31.7 16:57 49  118      F 35-49      
422   339 Audrey Stewart               F      Tampa                     FL    US      0:52:31.7 16:57 41  119      F 35-49      
423   129 Valerie Morris               F      Brandon                   FL    US      0:52:31.8 16:57 54  31       F 50-55      
424   464 Lynisha Kelly-Jackson        F      Tampa                     FL    US      0:52:37.3 16:58 38  120      F 35-49      
425   158 Ashley Alvarez               F      Tampa                     FL    US      0:52:38.3 16:59 37  121      F 35-49      
426   124 Elizabeth Ballard            F      Kahului                   HI    US      0:52:38.5 16:59 55  32       F 50-55      
427   549 William Birmingham           M      Mulberry                  FL    US      0:52:39.0 16:59 13  16       M 10-14      
428   645 Fayne Noel                   F      Brandon                   FL    US      0:52:40.0 16:59 40  122      F 35-49      
429   177 Tausha Honey                 F      Valrico                   FL    US      0:52:42.0 17:00 38  123      F 35-49      
430   159 Julia Alvarez                F      Tampa                     FL    US      0:52:42.6 17:00 63  18       F 60-99      
431   202 Grizelle Aldea               F      Thonotosassa              FL    US      0:52:55.2 17:04 65  19       F 60-99      
432   354 Rachel Fetner                F      Tampa                     FL    US      0:52:56.3 17:05 59  22       F 56-59      
433   548 Kimberly Birmingham          F      Mulberry                  FL    US      0:53:00.6 17:06 43  124      F 35-49      
434   251 Alicia Seward                F      Tampa                     FL    US      0:53:01.4 17:06 33  61       F 27-34      
435   451 Karin Lancaster              F      Odessa                    FL    US      0:53:05.2 17:07 58  23       F 56-59      
436   198 Tina Czybrinski              F      Clearwater                FL    US      0:53:07.1 17:08 57  24       F 56-59      
437   438 Wendy Judd                   F      Riverview                 FL    US      0:53:07.5 17:08 32  62       F 27-34      
438   439 Sheri Judd                   F      Riverview                 FL    US      0:53:07.8 17:08 59  25       F 56-59      
439   513 Daniel P Fite                M      Tampa                     FL    US      0:53:15.0 17:11 63  13       M 60-99      
440   58  Lisa Poslusny                F      Tampa                     FL    US      0:53:22.8 17:13 58  26       F 56-59      
441   372 Jeffrey Bryant               M      Tampa                     FL    US      0:53:29.2 17:15 34  18       M 27-34      
442   269 Dena Laurain                 F      Tampa                     FL    US      0:53:30.9 17:16 53  33       F 50-55      
443   230 Mary Molloy                  F      Tampa                     FL    US      0:53:32.3 17:16 26  24       F 20-26      
444   229 Ean Sullivan                 M      Tampa                     FL    US      0:53:32.5 17:16 28  19       M 27-34      
445   12  Robert Maule                 M      Wesley Chapel             FL    US      0:53:56.7 17:24 36  48       M 35-49      
446   13  Christine Maule              F      Wesley Chapel             FL    US      0:53:57.3 17:24 44  125      F 35-49      
447   154 Penny Medard                 F      Sun City Center           FL    US      0:54:17.1 17:31 53  34       F 50-55      
448   245 Fred Rice                    M      Riverview                 FL    US      0:54:42.9 17:39 64  14       M 60-99      
449   104 Debbie Crutcher              F      Zephyrhills               FL    US      0:54:49.6 17:41 63  20       F 60-99      
450   312 Sandy Johnson                F      Homosassa                 FL    US      0:55:44.3 17:59 70  21       F 60-99      
451   132 Hope Rising-Massaro          F      Saint Petersburg          FL    US      0:56:09.0 18:07 54  35       F 50-55      
452   450 Linda Holzer                 F      Langley                   BC    CA      0:56:15.3 18:09 69  22       F 60-99      
453   426 Leanne Reed                  F      Apollo Beach              FL    US      0:56:15.3 18:09 46  126      F 35-49      
454   147 Philip Rogers                M      Safety Harbor             FL    US      0:56:29.0 18:13 67  15       M 60-99      
455   146 Linda Edington               F      Safety Harbor             FL    US      0:56:29.2 18:13 68  23       F 60-99      
456   272 Tammy McDonald               F      Lakeland                  FL    US      0:56:45.5 18:19 44  127      F 35-49      
457   273 Juanita Frantz               F      Plant City                FL    US      0:56:46.2 18:19 57  27       F 56-59      
458   119 Misty-Jo Maisonave-Fernandez F      Tampa                     FL    US      0:57:26.1 18:32 44  128      F 35-49      
459   91  Kate Moranville              F      Plant City                FL    US      0:57:43.7 18:37 60  24       F 60-99      
460   92  Melissa Moranville           F      Plant City                FL    US      0:57:44.9 18:38 24  25       F 20-26      
461   19  Faith Burriss                F      Riverview                 FL    US      0:57:59.5 18:42 40  129      F 35-49      
462   79  Tina Turner                  F      Tampa                     FL    US      0:58:34.2 18:54 47  130      F 35-49      
463   403 Dawn Serina                  F      Plant City                FL    US      0:58:46.8 18:58 56  28       F 56-59      
464   474 Rebecca Raichle              F      Largo                     FL    US      0:59:06.6 19:04 65  25       F 60-99      
465   236 F. Mosher                    M      Tampa                     FL    US      0:59:20.4 19:09 8   4        M 1- 9       
466   237 Carol Blackington            F      Tampa                     FL    US      0:59:21.0 19:09 51  36       F 50-55      
467   335 Sandra Stevens               F      Lutz                      FL    US      0:59:22.9 19:09 51  37       F 50-55      
468   330 Vivian Reyes Capote          F      Tampa                     FL    US      0:59:31.9 19:12 47  131      F 35-49      
469   309 Shelley Panas                F      Sarasota                  FL    US      1:00:45.6 19:36 56  29       F 56-59      
470   314 Alicia Martinez              F      Brandon                   FL    US      1:02:45.3 20:15 32  63       F 27-34      
471   499 Patty Karch                  F      Brandon                   FL    US      1:02:46.8 20:15 44  132      F 35-49      
472   315 Emily Martinez               F      Seffner                   FL    US      1:02:49.9 20:16 54  38       F 50-55      
473   332 G. Capote                    M      Tampa                     FL    US      1:04:05.4 20:40 8   5        M 1- 9       
474   402 Maureen Moore                F      Riverview                 FL    US      1:04:08.9 20:42 77  26       F 60-99      
475   100 Mary Cadenhead               F      Riverview                 FL    US      1:04:09.8 20:42 83  27       F 60-99      
476   331 David Capote                 M      Tampa                     FL    US      1:04:10.7 20:42 51  18       M 50-55      
477   352 Deanna Ward                  F      Tampa                     FL    US      1:05:57.8 21:17 32  64       F 27-34      
478   88  Nicola Johnson               F      Wimauma                   FL    US      1:08:38.9 22:09 40  133      F 35-49      
479   501 Merlene Leotaud              F      Riverview                 FL    US      1:12:28.4 23:23 64  28       F 60-99      
480   511 Monique Dopwell              F      Riverview                 FL    US      1:12:30.4 23:23 56  30       F 56-59      
481   500 Tai Leotaud                  F      Riverview                 FL    US      1:12:31.9 23:24 38  134      F 35-49      


Top Male Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Johann Bertram 280 20  1       M      Holmes Beach FL US 18:20.4 


Top Female Finisher - Overall
Place Name          Bib Age Overall Gender Location    Time    
===== ============= === === ======= ====== =========== ======= 
1     Caroline Gipe 431 41  4       F      Tampa FL US 20:38.1 


Male No Age Provided
Place Name                Bib Age Overall Gender Location Time    
===== =================== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Unknown Partic. 644 644     40      M               26:57.7 
2     Unknown Partic. 436 436     229     M               38:50.2 


Male  9 and Under
Place Name          Bib Age Overall Gender Location              Time    
===== ============= === === ======= ====== ===================== ======= 
1     B. Okoh       52  9   73      M      Tampa FL US           29:00.8 
2     E. Scheiderer 65  8   230     M      New Port Richey FL US 38:51.0 
3     Q. Davis      32  6   365     M      Tampa FL US           48:14.5 


Male 10 to 14
Place Name           Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     X. Castellano  494 12  16      M      Tampa FL US      22:40.9 
2     C. Thames      496 10  23      M      Tampa FL US      24:28.4 
3     Elijah Fulford 35  14  24      M      Plant City FL US 24:29.9 


Male 15 to 19
Place Name     Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ======== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Noah Ray 491 19  80      M      Odessa FL US 29:18.2 


Male 20 to 26
Place Name          Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============= === === ======= ====== ================== ======= 
1     Joshua Brands 206 22  2       M      Palm Coast FL US   18:48.3 
2     Jacob Melso   217 23  5       M      Port Edwards WI US 20:47.4 
3     Tucker Verdi  428 23  11      M                         22:08.9 


Male 27 to 34
Place Name           Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ============== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Kyle Bitter    208 34  3       M      Milwaukee WI US 20:36.6 
2     Michael Luca   180 29  7       M      Clifton NJ US   21:01.9 
3     William Mullan 448 33  12      M      Riverview FL US 22:10.4 


Male 35 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== =============== === === ======= ====== ================ ======= 
1     David Ferguson  298 41  10      M      Auburndale FL US 21:31.2 
2     Martin Triplett 435 40  13      M      Tampa FL US      22:13.4 
3     Fernando Garcia 82  38  14      M      Lutz FL US       22:27.8 


Male 50 to 55
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Paul Sarat      482 54  20      M      Tampa FL US        23:42.8 
2     Paul Kralovanec 165 50  21      M      Tampa FL US        24:01.7 
3     Sean Mong       131 51  32      M      Land O Lakes FL US 25:11.9 


Male 56 to 59
Place Name             Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ================ === === ======= ====== ============== ======= 
1     Tony Barden      163 59  38      M      Ashtead SRY GB 26:38.1 
2     Thom Vanderklipp 492 56  48      M      Tampa FL US    27:36.2 
3     Howard Posner    473 59  58      M      Tampa FL US    28:22.3 


Male 60 and Over
Place Name            Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== === === ======= ====== ================= ======= 
1     Chet Paskiewicz 173 61  15      M      Muncie IN US      22:34.7 
2     Brent Cook      189 70  28      M      Lakeland FL US    24:40.1 
3     John Jones      133 62  29      M      Wapwallopen PA US 24:53.0 


Female  9 and Under
Place Name       Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ========== === === ======= ====== ================== ======= 
1     M. Britton 184 6   346     F      Land O Lakes FL US 46:17.5 
2     A. Cullins 30  7   368     F      Tampa FL US        48:19.8 


Female 10 to 14
Place Name               Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ================== === === ======= ====== ================== ======= 
1     Sophia Moore       37  13  77      F      Tampa FL US        29:16.5 
2     Hailey Lore        469 14  304     F      Apollo Beach FL US 43:55.1 
3     Bella Vander Ploeg 310 13  311     F      Valrico FL US      44:15.2 


Female 15 to 19
Place Name             Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ================ === === ======= ====== =================== ======= 
1     Tiare Tozer      242 15  223     F      Tampa FL US         38:29.0 
2     Lindsey Valenti  5   18  276     F      Wesley Chapel FL US 41:54.0 
3     Jordan Barringer 66  15  283     F      Tampa FL US         42:19.6 


Female 20 to 26
Place Name                      Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ========================= === === ======= ====== =============== ======= 
1     Allison Langley-Jacobelli 362 26  52      F      Riverview FL US 28:07.1 
2     Jacklyn O'Brien           424 26  55      F      Tampa FL US     28:20.0 
3     Tiffany Obrien            268 24  69      F      Tampa FL US     28:47.7 


Female 27 to 34
Place Name              Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ================= === === ======= ====== =============== ======= 
1     Casandra Degrauwe 221 34  6       F      Tampa FL US     20:48.8 
2     Alexis Ungerer    532 32  26      F      Tampa FL US     24:38.8 
3     Caitlin Mullan    449 28  34      F      Riverview FL US 25:34.1 


Female 35 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== =============== === === ======= ====== =================== ======= 
1     Keara McGraw    279 35  8       F      Tampa FL US         21:18.5 
2     Carol Geddes    176 37  9       F      Wesley Chapel FL US 21:29.1 
3     Michelle Thames 641 42  22      F      Tampa FL US         24:23.9 


Female 50 to 55
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== ===================== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Sandra Kuehn          110 51  50      F      Lithia FL US     27:37.6 
2     Bernadette Shields    50  50  61      F      Tampa FL US      28:31.8 
3     Linda Sethares-Caruso 275 55  62      F      Cape Coral FL US 28:34.7 


Female 56 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== =============== === === ======= ====== ============== ======= 
1     Janet Nelson    120 58  33      F      Tampa FL US    25:16.4 
2     Lisa Thompson   161 57  44      F      Ashtead SRY GB 27:19.9 
3     Susan Jozefczyk 141 59  64      F      Tampa FL US    28:36.8 


Female 60 and Over
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============= === === ======= ====== ================= ======= 
1     Diane Rhoden  490 60  75      F      Lakeland FL US    29:13.5 
2     Nancy Dickman 14  63  203     F      Palm Harbor FL US 36:41.5 
3     Evelyn Caro   205 70  206     F      New York NY US    36:47.5 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.