Tampa Police Memorial Run

Sat October 12, 2019 Tampa, FL US 33602 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                     Gender City              Clock      Chip       Pace  Age Age        Division Division 
                                                            Time       Time                 Percentage Place             
===== === ======================== ====== ================= ========== ========== ===== === ========== ======== ======== 
1     965 Michael Lockhart         M      Tampa             18:50.55   18:49.87   6:04  35             1        M3539    
2     191 Paul Lefebvre            M      Wesley Chapel     18:59.55   18:58.64   6:07  34             1        M3034    
3     511 Evan Hegarty             M      Tampa             19:10.50   19:09.02   6:10  27             1        M2529    
4     548 Jim Burgasser            M      Tampa             20:33.54   20:31.95   6:37  48             1        M4549    
5     537 Denis Karaiskaj          M      Wesley Chapel     20:52.50   20:50.20   6:43  43             1        M4044    
6     707 Will Black               M      St Petersburg     21:06.84   21:02.31   6:47  36             2        M3539    
7     136 Caroline Berg            F      Tampa             21:13.09   21:10.48   6:49  24             1        F2024    
8     545 John Doyle               M      Clearwater        21:27.71   21:25.81   6:54  43             2        M4044    
9     536 Skip Tucker              M      Brandenton        21:34.03   21:30.48   6:56  58             1        M5559    
10    371 Sebastian Hernandez      M      Lakeland          21:44.90   21:42.84   7:00  50             1        M5054    
11    279 Emily Brewer             F      Tamp              21:48.18   21:44.87   7:00  31             1        F3034    
12    514 Anonymous Participant    F                        22:01.04   21:58.81   7:05  48             1        F4549    
13    361 Alex Caballero           M      Tampa             22:19.39   22:09.36   7:08  49             2        M4549    
14    152 Natasha Wiederholt       F      Tampa             22:19.47   22:17.20   7:11  42             1        F4044    
15    370 Pedro Hernandez          M      Lakeland          22:33.31   22:30.97   7:15  16             1        M1519    
16    194 Aiden Amann              M      Palm Harbor       22:33.80   22:31.23   7:15  15             2        M1519    
17    964 Graham Hartman           M      Tampa             22:47.57   22:31.47   7:15  29             2        M2529    
18    67  Matthew Laliberte        M      Parrish           22:55.28   22:47.70   7:21  32             2        M3034    
19    555 Luis Llano               M      Tampa             22:54.43   22:48.52   7:21  51             2        M5054    
20    118 Steve Swarts             M      Bradenton         23:00.28   22:56.00   7:23  49             3        M4549    
21    959 Brian Landman            M      Tampa             23:04.90   23:02.61   7:26  56             2        M5559    
22    144 Martin Booker            M      Lakeland          23:20.30   23:06.32   7:27  32             3        M3034    
23    541 Charles Roose            M      Wesley Chapel     23:13.43   23:10.23   7:28  53             3        M5054    
24    81  Rick Martin              M      Sun City Center   23:15.68   23:10.47   7:28  54             4        M5054    
25    179 Elizabeth Greminger      F      Tampa             23:24.08   23:18.74   7:31  30             2        F3034    
26    280 Malia Bucher             F      Tampa             23:27.98   23:24.67   7:33  26             1        F2529    
27    117 Leah Swarts              F      Bradenton         23:31.41   23:26.57   7:33  48             2        F4549    
28    599 Anthony Quintona         M      Tampa             23:31.45   23:28.38   7:34  27             3        M2529    
29    314 Gregory Olson            M      Spring Hill       23:48.24   23:41.61   7:38  50             5        M5054    
30    372 Joseph Hamilton          M      Riverview         24:07.37   23:43.28   7:39  17             3        M1519    
31    515 Abe Carmack              M      Tampa             23:48.23   23:46.01   7:39  48             4        M4549    
32    174 Robert Brightwell        M      Tampa             24:00.89   23:48.68   7:40  28             4        M2529    
33    228 Maria Raquel Elliot      F      Brandon           23:51.15   23:50.88   7:41  45             3        F4549    
34    556 Larry Aiello             M      Tampa             24:15.72   23:51.46   7:41  50             6        M5054    
35    268 Molly Green              F      Lutz              24:07.70   23:59.81   7:44  29             2        F2529    
36    31  David Cook               M      Sarasota          24:13.74   24:03.60   7:45  47             5        M4549    
37    546 John Burness             M      St. Pete          24:10.65   24:06.83   7:46  50             7        M5054    
38    914 Kevin Mejia              M      Tampa             24:15.95   24:12.58   7:48  27             5        M2529    
39    535 Joni Reid                F      Bradenton         24:26.14   24:13.63   7:48  47             4        F4549    
40    56  Jeff Browning            M      St Petersburg     24:34.92   24:21.63   7:51  51             8        M5054    
41    74  Damon Stretton           M      Thonotosassa      24:47.12   24:44.36   7:58  29             6        M2529    
42    963 Ruslan Dipp              M      Dunedin           25:13.95   24:50.88   8:00  37             3        M3539    
43    309 Gordy Mereness           M      Riverview         25:08.34   24:54.63   8:02  58             3        M5559    
44    183 Kenneth Hartman          M      Lutz              25:12.42   24:56.57   8:02  38             4        M3539    
45    761 Riley Miller             M      Tampa             25:31.06   25:09.62   8:06  14             1        M1014    
46    77  Anthony King             M      Tampa             25:36.73   25:26.03   8:12  29             7        M2529    
47    373 Dominick Marckese        M      Saint Petersburg  25:40.60   25:28.72   8:13  42             3        M4044    
48    328 Felecia Marsh            F      Tampa             25:36.97   25:29.45   8:13  28             3        F2529    
49    583 Ashley Unger             F      Plant City        25:42.68   25:30.06   8:13  32             3        F3034    
50    508 Robert Sams              M      Tampa             25:41.03   25:34.16   8:14  55             4        M5559    
51    506 Jessica McNally          F      Cleveland         26:00.22   25:35.66   8:15  37             1        F3539    
52    153 Jacob Ashcraft           M      Valrico           25:44.61   25:38.86   8:16  24             1        M2024    
53    316 Timothy Olson            M      Spring Hill       25:45.70   25:39.16   8:16  21             2        M2024    
54    366 Richard Reynolds         M      Trinity           25:48.97   25:40.68   8:16  33             4        M3034    
55    523 Charles Vazquez          M      Tampa             26:00.00   25:46.44   8:18  29             8        M2529    
56    245 Deb Robinson             F      St Petersburg     25:52.19   25:46.51   8:18  59             1        F5559    
57    147 Jennifer Waller          F      Valrico           29:07.32   25:47.72   8:19  31             4        F3034    
58    398 Randy Rosado             M      Tampa             26:06.18   25:47.82   8:19  41             4        M4044    
59    115 Steve Sitaras            M      Tampa             25:51.92   25:48.17   8:19  53             9        M5054    
60    137 Greg Parris              M      Hudson            26:07.00   25:52.37   8:20  53             10       M5054    
61    347 Graham Hardt             M      Tampa             26:04.60   25:58.82   8:22  28             9        M2529    
62    354 Cecilia Traina           F      Tampa             26:05.65   25:59.08   8:22  62             1        F6064    
63    267 Michael Franke           M      Temple Terrace    26:03.39   25:59.41   8:22  49             6        M4549    
64    105 Bob Ponticelli           M      Tampa             26:24.15   26:07.11   8:25  57             5        M5559    
65    30  Justin Bumgarner         M      North Port        26:27.47   26:09.49   8:26  34             5        M3034    
66    178 Kelsey Smigiel           F      Tampa             26:25.76   26:09.68   8:26  24             2        F2024    
67    560 Dwight Utley             M      Tampa             26:22.16   26:11.19   8:26  51             11       M5054    
68    319 Julie Goddard            F      Tampa             26:24.68   26:16.60   8:28  44             2        F4044    
69    532 Erica McElhinney         F      Tampa             26:34.28   26:18.35   8:29  24             3        F2024    
70    155 Lesa Phillips            F      Clearwater        26:46.20   26:19.40   8:29  42             3        F4044    
71    578 Lisa Cox                 F      Tampa             26:27.59   26:24.24   8:30  62             2        F6064    
72    143 Ashlynd Bright           F      Tampa             27:01.08   26:37.37   8:35  29             4        F2529    
73    768 N. Graham                M      Tampa             26:47.99   26:40.74   8:36  11             2        M1014    
74    120 Sandra Kuehn             F      Lithia            26:52.17   26:40.75   8:36  48             5        F4549    
75    244 Robert Dougherty         M      New Port Richey   26:53.90   26:45.62   8:37  23             3        M2024    
76    39  Nancy Gay                F      Tampa             27:15.76   26:55.17   8:40  39             2        F3539    
77    291 Larz Kervel              M      Apollo Beach      27:09.10   26:58.57   8:41  63             1        M6064    
78    957 Bruce Shephard           M      Tampa             27:06.55   27:04.67   8:43  73             1        M7098    
79    958 Heidi Kelchner           F      Tampa             27:15.23   27:11.85   8:46  53             1        F5054    
80    108 Wayne Cornish            M      Land O Lakes      27:18.54   27:13.58   8:46  50             12       M5054    
81    549 David Strauss            M      Bismarck          27:17.87   27:14.29   8:47  67             1        M6569    
82    246 Mary Laurel Wilson       F      Tampa Fl          27:30.03   27:25.17   8:50  43             4        F4044    
83    315 Andrea Olson             F      Spring Hill       27:32.96   27:26.07   8:50  49             6        F4549    
84    706 Christine West           F      Valrico           27:47.94   27:37.59   8:54  49             7        F4549    
85    955 Derek Floyd              M      Tampa             27:41.11   27:38.75   8:54  39             5        M3539    
86    304 Thomas Foss              M      Wesley Chapel     28:10.02   27:42.32   8:56  51             13       M5054    
87    296 Rich Haschke             M      St. Petersburg    27:49.82   27:44.66   8:56  34             6        M3034    
88    956 G. Floyd                 M      Tampa             27:53.65   27:51.87   8:59  11             3        M1014    
89    737 Robert Bright            M      Tampa             28:31.13   27:55.80   9:00  50             14       M5054    
90    775 Calvin Johnson           M      Riverview         28:02.24   27:56.39   9:00  99             1        NOAGE    
91    40  Emma Buffano             F      Riverview         28:09.56   28:03.39   9:02  32             5        F3034    
92    61  Jason Levey              M      Lutz              28:20.48   28:05.84   9:03  39             6        M3539    
93    270 Michelle Gaudet          F      Clearwater        28:15.60   28:06.17   9:03  27             5        F2529    
94    561 Clark Utley              M      Tampa             28:26.41   28:14.44   9:06  18             4        M1519    
95    342 Matthew Pirt             M      Tampa             28:37.26   28:19.19   9:07  19             5        M1519    
96    87  Ashley Charret           F      Tampa             28:35.51   28:21.01   9:08  36             3        F3539    
97    112 Scott King               M      Sarasota          28:40.84   28:22.04   9:08  41             5        M4044    
98    558 Sheri Walker             F      Tampa             28:34.55   28:26.72   9:10  46             8        F4549    
99    32  Yliana Nieves            F      Tampa             28:40.24   28:35.55   9:13  22             4        F2024    
100   516 Eric Kirby               M      Gibsonton         29:17.98   28:36.57   9:13  32             7        M3034    
101   38  Jason Medina             M      Tampa             29:04.07   28:43.60   9:15  42             6        M4044    
102   400 Alicia Brooks            F      Tampa             29:02.70   28:44.00   9:15  31             6        F3034    
103   126 Danielle Dixon           F      Tampa             29:12.28   28:46.34   9:16  32             7        F3034    
104   503 Misty Bates              F      Valrico           29:03.27   28:53.69   9:19  16             1        F1519    
105   222 Cj Leone                 M      Odessa            29:11.33   28:54.88   9:19  43             7        M4044    
106   769 Mat Graham               M      Tampa             29:04.36   28:56.56   9:19  43             8        M4044    
107   269 Jude Kelliher            M      Lutz              29:06.78   28:56.61   9:19  14             4        M1014    
108   52  James Weir               M      Riverview         29:17.15   28:56.86   9:20  53             15       M5054    
109   753 Ralph Fine               M      Tampa             29:11.20   28:59.04   9:20  49             7        M4549    
110   89  Ian A MacKechnie         M      Tampa             29:35.26   29:00.64   9:21  49             8        M4549    
111   597 Ruben Ocampo             M      Blank             29:09.52   29:03.97   9:22  99             2        NOAGE    
112   92  Greg Hart                M      Valrico           29:24.52   29:11.59   9:24  39             7        M3539    
113   351 Bill Wood                M      Tampa             29:30.30   29:19.09   9:27  67             2        M6569    
114   329 Nadia Ledwith            F      Tampa             29:27.94   29:19.86   9:27  33             8        F3034    
115   192 Brad Krygier             M      Valrico           29:34.46   29:22.38   9:28  30             8        M3034    
116   193 Allison Krygier          F      Valrico           29:35.47   29:24.49   9:28  30             9        F3034    
117   46  Jason Fontana            M      Tampa             29:43.71   29:28.01   9:30  43             9        M4044    
118   326 Edward Charles           M      Odessa            29:47.81   29:30.99   9:31  21             4        M2024    
119   510 Antly Bimonte            M      Tampa             30:01.37   29:35.40   9:32  30             9        M3034    
120   564 John Hoggart             M      Tampa             29:59.50   29:35.68   9:32  44             10       M4044    
121   334 Josh Marsh               M      Tampa             30:00.87   29:51.47   9:37  28             10       M2529    
122   505 Evan Sitar               M      Tampa             29:56.14   29:51.83   9:37  41             11       M4044    
123   399 Anthony Rosado           M      Tampa             30:10.68   29:52.45   9:37  16             6        M1519    
124   275 Lauren Olvera            F      Lutz              30:01.68   29:53.02   9:38  29             6        F2529    
125   755 Monique Palisi           F      Tampa             30:22.02   29:54.55   9:38  37             4        F3539    
126   954 Ernest Carrera           M      Tampa             30:00.07   29:58.39   9:39  49             9        M4549    
127   29  Russell Haupert          M      Tampa             30:19.58   30:01.82   9:40  56             6        M5559    
128   764 Joe Lteif                M      Tampa             32:04.01   30:03.11   9:41  26             11       M2529    
129   572 William Rose             M      Tampa             32:04.73   30:03.73   9:41  30             10       M3034    
130   732 Don Disler               M      Tampa             30:20.58   30:04.14   9:41  56             7        M5559    
131   109 Bartlomiej Sikora        M      Tampa             30:17.91   30:04.58   9:41  45             10       M4549    
132   110 Aleksandra Karolak       F      Tampa             30:18.18   30:05.28   9:42  41             5        F4044    
133   201 Timothy Davison          M      Riverview         30:46.99   30:14.98   9:45  39             8        M3539    
134   138 Christine Johnson        F      Hudson            30:27.77   30:16.75   9:45  42             6        F4044    
135   512 Stephen Hegarty          M      Tampa             30:31.44   30:19.15   9:46  61             2        M6064    
136   759 John Miller              M      Tampa             30:43.50   30:20.59   9:46  41             12       M4044    
137   760 Erin Miller              F      Tampa             30:43.06   30:21.14   9:47  40             7        F4044    
138   762 D. Miller                M      Tampa             30:43.09   30:21.18   9:47  12             5        M1014    
139   164 Michael Butler           M      Hudson            30:49.04   30:30.25   9:50  49             11       M4549    
140   48  Austin Hintze            M      St. Petersburg    30:36.79   30:31.57   9:50  23             5        M2024    
141   282 Kevin Smith              M      Tampa             30:49.53   30:33.43   9:51  33             11       M3034    
142   501 Jennifer Watson          F      Palm Harbor       30:55.30   30:36.29   9:52  40             8        F4044    
143   249 Stefanie Crocco          F      Tampa             30:53.00   30:37.60   9:52  25             7        F2529    
144   142 Sasha Lohn               M      Tampa             31:05.83   30:39.83   9:53  43             13       M4044    
145   141 Gary Weisman             M      Tampa             31:07.20   30:41.23   9:53  45             12       M4549    
146   224 Louis Santoro            M      Tampa             31:15.21   30:41.24   9:53  56             8        M5559    
147   145 Jessica Booker           F      Lakeland          31:01.22   30:45.91   9:55  31             10       F3034    
148   121 Antonio Riley            M      Valrico           31:05.00   30:59.90   9:59  47             13       M4549    
149   171 Meg Ebner                F      Seminole          31:09.64   30:59.96   9:59  49             9        F4549    
150   519 Brendan College          M      Tampa             31:41.04   31:08.21   10:02 17             7        M1519    
151   197 Kristi Almeda            F      Tampa             31:27.92   31:14.99   10:04 42             9        F4044    
152   101 Robert Lockridge         M      St Petersburg     31:44.89   31:34.11   10:10 48             14       M4549    
153   286 Josh Sashko              M      Tampa             32:05.74   31:38.04   10:11 40             14       M4044    
154   285 Dominic Cacolici         M      Tampa             32:05.77   31:38.05   10:11 40             15       M4044    
155   787 John Mueller             M      Tampa             31:51.74   31:40.79   10:12 71             2        M7098    
156   325 Robin Gilliece           F      Plant City        32:17.80   31:46.34   10:14 47             10       F4549    
157   307 David Lafontant          M      Tampa             32:10.03   31:52.46   10:16 25             12       M2529    
158   140 Jack Hartmann            M      Seminole          32:13.30   31:56.22   10:17 67             3        M6569    
159   308 Shari Mereness           F      Riverview         32:14.41   31:59.84   10:18 55             2        F5559    
160   236 Charlotte Denson         F      Land O Lakes      32:14.25   32:04.75   10:20 31             11       F3034    
161   169 Dan Coupe                M      Fort Myers        32:24.69   32:09.85   10:22 63             3        M6064    
162   69  Wendi Damico             F      Tampa             32:49.63   32:19.48   10:25 42             10       F4044    
163   521 Faustino Doninguez       M      Tampa             32:49.75   32:24.79   10:26 48             15       M4549    
164   253 Jason Chapman            M      Tampa             32:42.63   32:33.11   10:29 24             6        M2024    
165   271 Adam Gaudet              M      Clearwater        32:47.29   32:37.23   10:30 30             12       M3034    
166   582 Laura Lay                F      Tampa             32:57.91   32:41.76   10:32 39             5        F3539    
167   563 Matt Harper              M      Tampa             33:08.04   32:43.01   10:32 36             9        M3539    
168   520 Aidan College            M      Tampa             33:24.83   32:46.98   10:34 13             6        M1014    
169   517 Daniel College           M      Tampa             33:23.64   32:47.74   10:34 50             16       M5054    
170   75  Esther Melvin            F      Gibsonton         33:23.77   32:52.14   10:35 35             6        F3539    
171   395 Bruce Reiss              M      Tampa             33:15.53   32:57.15   10:37 63             4        M6064    
172   513 Glenn Ekrikson           M      Tampa             33:04.22   33:00.25   10:38 51             17       M5054    
173   284 Donald Dufoe             M      St. Petersburg    33:16.26   33:00.95   10:38 41             16       M4044    
174   540 Isidra Lekane            F      Wesley Chapel     33:31.75   33:04.17   10:39 50             2        F5054    
175   327 Caren Henderson          F                        33:21.38   33:04.80   10:39 50             3        F5054    
176   786 Jessica Moe              F      Lutz              33:32.87   33:09.19   10:41 31             12       F3034    
177   78  Jonathan Smith           M      Plant City        33:25.42   33:10.48   10:41 29             13       M2529    
178   391 Jessica Hall             F      St. Petersburg    33:40.35   33:10.84   10:41 21             5        F2024    
179   359 Cheryl Wood              F      Npr               33:22.91   33:11.82   10:42 43             11       F4044    
180   256 Missy Eavenson           F      South Pasadena    33:37.51   33:14.54   10:42 52             4        F5054    
181   196 Alex Naranjo             M      Tampa             34:04.32   33:23.77   10:45 53             18       M5054    
182   343 Hannah White             F      Tampa             33:42.83   33:25.91   10:46 23             6        F2024    
183   341 George Pirt              M      Tampa             33:43.76   33:26.32   10:46 39             10       M3539    
184   154 Cheryl Porter            F      Trinity           33:40.67   33:28.29   10:47 48             11       F4549    
185   106 Linda Ponticelli         F      Tampa             33:46.35   33:29.32   10:47 55             3        F5559    
186   229 Denise Kaplan            F      Land O Lakes      33:54.66   33:30.13   10:47 28             8        F2529    
187   260 Erlin Monrouzeau         F      Tampa             33:47.86   33:30.81   10:48 47             12       F4549    
188   534 Karen England            F      New Port Richey   33:41.29   33:30.86   10:48 59             4        F5559    
189   262 Randal Strain            M      Tampa             33:48.21   33:31.28   10:48 62             5        M6064    
190   79  Renee McGavock           F      Plant City        33:51.96   33:37.78   10:50 28             9        F2529    
191   71  Theresa Messier          F      Tampa             33:51.19   33:39.63   10:51 59             5        F5559    
192   225 Lewis Dees               M      Largo             34:06.14   33:40.67   10:51 38             11       M3539    
193   195 S. Amann                 F      Palm Harbor       33:44.57   33:41.94   10:51 12             1        F1014    
194   559 Brent Diehl              M      Tampa             33:54.28   33:42.95   10:52 69             4        M6569    
195   312 Heather Peterika         F      Tampa             34:07.15   33:49.88   10:54 29             10       F2529    
196   384 J. Martino               M      Tampa             34:08.03   33:52.44   10:55 9              1        M0109    
197   303 Robin Watkins            M      Largo             34:07.59   33:52.77   10:55 42             17       M4044    
198   502 Andre Vera               M      Valrico           34:05.63   33:56.80   10:56 48             16       M4549    
199   139 Roberto Concheiro        M      Riverview         34:13.65   33:58.54   10:57 28             14       M2529    
200   383 Tonia Washburn           F      Tampa             34:16.06   34:00.25   10:57 32             13       F3034    
201   72  Patrick Messier          M      Tampa             34:21.01   34:01.60   10:58 59             9        M5559    
202   331 Daniel Muriel            M      Tampa             34:10.59   34:01.74   10:58 34             13       M3034    
203   200 Jennifer Hall            F      Riverview         34:39.11   34:06.61   10:59 37             7        F3539    
204   293 C. D'Amico               F      Tampa             34:08.70   34:08.70   11:00 9              1        F0109    
205   292 A. D'Amico               F      Tampa             34:14.21   34:14.21   11:02 11             2        F1014    
206   265 Mariela Bakieva          F      Parrish           34:28.68   34:21.42   11:04 31             14       F3034    
207   566 Darren Jenne             M      Tampa             34:31.70   34:21.99   11:04 41             18       M4044    
208   2   Diana Dugan              F      Lutz              34:37.95   34:25.02   11:05 48             13       F4549    
209   242 Matt Hutton              M      Wesley Chapel     34:31.54   34:26.00   11:05 29             15       M2529    
210   524 Johnathan Lambert        M      Brandon           34:35.38   34:27.05   11:06 22             7        M2024    
211   727 Stephen Tidwell          M      Tampa             34:33.52   34:27.22   11:06 38             12       M3539    
212   584 Christina Mitchell       F      Lutz              34:34.61   34:27.57   11:06 32             15       F3034    
213   586 Christopher Hanlon       M      Tampa             34:37.20   34:27.61   11:06 30             14       M3034    
214   557 Mike Distefano           M      Tampa             34:34.97   34:27.70   11:06 47             17       M4549    
215   125 Emily Luc                F      Tampa             34:36.07   34:27.90   11:06 23             7        F2024    
216   744 Lee Bercaw               M      New Port Richey   34:30.89   34:27.90   11:06 45             18       M4549    
217   159 Michael Hinson           M      Palm Harbor       34:35.08   34:28.04   11:06 31             15       M3034    
218   226 Christopher Phillips     M      Tampa             34:32.79   34:28.11   11:06 24             8        M2024    
219   127 Matthew Drumsta          M      Tampa             34:36.00   34:28.19   11:06 31             16       M3034    
220   542 Dora De La Rosa          F      Tampa             34:32.31   34:28.19   11:06 37             8        F3539    
221   76  Katelin King             F      Tampa             34:37.79   34:28.32   11:06 29             11       F2529    
222   215 Craig Roberts            M      Riverview         34:31.59   34:28.70   11:06 54             19       M5054    
223   114 Marcus Peworchik         M      Tampa             34:38.37   34:28.90   11:06 28             16       M2529    
224   104 Martin Pollak            M      Tampa             34:36.42   34:29.63   11:07 30             17       M3034    
225   747 John Sitton              M      Plant City        34:33.73   34:29.80   11:07 25             17       M2529    
226   158 Bethany Walworth         F      Palm Harbor       34:35.07   34:35.07   11:08 37             9        F3539    
227   585 Randy Barnwell           M      Tampa             34:37.26   34:36.15   11:09 50             20       M5054    
228   951 Andrea Fredericks        F      Clearwater        34:52.43   34:38.36   11:09 20             8        F2024    
229   952 Lulie Puple              M      Clearwater        34:52.64   34:38.66   11:10 23             9        M2024    
230   547 Edward Donohue           M      Odessa            34:55.64   34:42.74   11:11 28             18       M2529    
231   538 Jillian Pantano          F      Tampa             35:05.75   34:45.06   11:12 38             10       F3539    
232   725 Kelley Cutillo           F      Tampa             34:58.21   34:47.86   11:13 33             16       F3034    
233   306 Mike Rosen               M      Tampa             35:14.98   34:58.57   11:16 54             21       M5054    
234   232 Maly Carlson             F      Land O Lakes      35:40.42   35:03.60   11:18 40             12       F4044    
235   795 Gerry Felcetto           F      Tampa             35:31.99   35:05.33   11:18 59             6        F5559    
236   281 Lauren Hartmann          F      Tampa             35:24.19   35:08.35   11:19 21             9        F2024    
237   335 Jonathan Phillips        M      Tampa             35:27.62   35:11.20   11:20 20             10       M2024    
238   86  Jay Rivera               M      Wesley Chapel     35:26.55   35:16.78   11:22 43             19       M4044    
239   85  Delilah Flores-Rivera    F      Wesley Chapel     35:28.01   35:18.71   11:22 38             11       F3539    
240   379 Barbara Walker           F      Land O Lakes      35:57.91   35:21.17   11:23 37             12       F3539    
241   217 Brian Kelley             M      Tampa             35:49.41   35:27.22   11:25 36             13       M3539    
242   255 Cathi Hodge              F      Tampa             35:51.86   35:38.96   11:29 47             14       F4549    
243   209 Chip Weiner              M      Tampa             35:52.43   35:39.59   11:29 60             6        M6064    
244   278 Benjamin Flaws           M      Valrico           35:45.08   35:40.35   11:29 21             11       M2024    
245   380 Michael Ledwith          M      Tampa             35:50.45   35:41.51   11:30 36             14       M3539    
246   45  Teresa Johnson           F      Lutz              36:03.58   35:45.92   11:31 59             7        F5559    
247   754 Timothy Doyle            M      Tampa             37:02.93   35:46.60   11:31 33             18       M3034    
248   796 Kendra Harrell           F      Plant City        36:16.14   35:48.69   11:32 29             12       F2529    
249   97  Barbara Stanton          F      Brooksville       36:18.29   35:58.60   11:35 58             8        F5559    
250   369 Stefanie Hernandez       F      Lakeland          36:03.73   35:59.66   11:36 13             3        F1014    
251   73  Erika Blue               F      Riverview         36:22.66   36:07.22   11:38 26             13       F2529    
252   223 Larissa Kiesshauer       F      Riverview         39:00.11   36:11.41   11:39 26             14       F2529    
253   344 Mark Verceles            M      Tampa             36:29.00   36:12.00   11:40 32             19       M3034    
254   276 Tyler Holton             M      Riverview         36:24.92   36:20.57   11:42 22             12       M2024    
255   397 Jennifer Holland         F      Tampa             36:41.77   36:22.07   11:43 44             13       F4044    
256   42  Alice Johnson            F      Valrico           36:48.49   36:24.78   11:44 58             9        F5559    
257   600 Michelle Thomas          F      Lithia            36:35.82   36:30.97   11:46 22             10       F2024    
258   177 Joanne Goddard           F      Tampa             36:56.56   36:35.99   11:47 63             3        F6064    
259   289 Ticia Kervel             M      Apollo Beach      36:56.45   36:36.12   11:47 61             7        M6064    
260   573 Fadzai Masawi            F      Tampa             44:38.14   36:38.91   11:48 25             15       F2529    
261   575 Kenneth Noblitt          M      Tampa             37:18.84   36:48.60   11:51 39             15       M3539    
262   562 John Ward                M      Tampa             37:11.26   36:53.27   11:53 52             22       M5054    
263   736 Sherrie Beury            F      Wesley Chapel     37:18.56   36:53.43   11:53 63             4        F6064    
264   273 Jill Krukar              F      Odessa            37:18.45   36:54.37   11:53 60             5        F6064    
265   417 Marcy Berlin-Hampton     F      Zephyrhills       37:20.25   37:02.67   11:56 45             15       F4549    
266   299 Vance Singletary         M      Brandon           37:25.50   37:06.84   11:57 58             10       M5559    
267   593 Jennifer Skelton         F      Lutz              37:19.22   37:12.19   11:59 34             17       F3034    
268   227 Susan Nikolas            F      Tampa             37:35.83   37:12.34   11:59 57             10       F5559    
269   389 Clare Decator            M      Tampa             37:35.36   37:13.58   11:59 49             19       M4549    
270   166 Diana Miller             F      Tampa             37:37.63   37:14.49   12:00 63             6        F6064    
271   330 L. Muriel                M      Tampa             37:37.69   37:17.86   12:01 7              2        M0109    
272   173 Mary Catherine Lamoureux F      Tamp              37:40.65   37:18.18   12:01 53             5        F5054    
273   349 Timothy Wren             M      Tampa             37:38.06   37:18.33   12:01 34             20       M3034    
274   305 Mariza Donofrio          M      Wesley Chapel     37:48.87   37:19.81   12:01 43             20       M4044    
275   287 John Landsberger         M      Brandon           37:32.93   37:22.25   12:02 73             3        M7098    
276   172 Monique Mattila          F      Tampa             37:50.99   37:22.58   12:02 40             14       F4044    
277   175 Tracey Saunders          F      Tampa             37:46.00   37:23.53   12:03 45             16       F4549    
278   41  Rachel Baumbach          F      Riverview         37:32.30   37:25.32   12:03 39             13       F3539    
279   544 Kyle Durkin              M      New Port Richey   37:38.57   37:25.52   12:03 26             19       M2529    
280   378 Candice Lawrence         F      Zephyrhills, Fl   37:42.91   37:25.53   12:03 54             6        F5054    
281   313 Candice Lawrence         F      Zephyrhills       37:43.41   37:26.37   12:04 53             7        F5054    
282   338 Sarah Nixon              F      Tampa             37:46.04   37:29.56   12:05 36             14       F3539    
283   337 A. Nixon                 F      Tampa             37:47.25   37:29.87   12:05 11             4        F1014    
284   785 Jared Moe                M      Lutz              37:58.44   37:35.20   12:06 31             21       M3034    
285   68  Justin D'Amico           M      Tamp              38:04.00   37:35.36   12:06 38             16       M3539    
286   352 Edmond Anctil            M      Temple Terrace    38:12.74   37:37.03   12:07 60             8        M6064    
287   509 Mary Etheridge           F      Clearwater        38:08.51   37:44.01   12:09 45             17       F4549    
288   186 Jose Cruz                M      Valrico           38:06.82   37:44.08   12:09 54             23       M5054    
289   187 Yvette Cruz              F      Valrico           38:06.75   37:44.48   12:09 23             11       F2024    
290   165 Kathryn Giddens          F      Palmetto          37:47.92   37:46.41   12:10 40             15       F4044    
291   113 Dina Mellor              F      Tampa             38:33.55   37:59.91   12:14 46             18       F4549    
292   93  Michelle Fox             F      Tampa             38:20.02   38:05.37   12:16 39             15       F3539    
293   94  Tamara Rouseff           F      Safety Harbor     42:41.83   38:08.57   12:17 33             18       F3034    
294   771 D. Graham                M      Tampa             38:15.65   38:08.67   12:17 9              3        M0109    
295   95  Christopher Rouseff      M      Safety Harbor     42:42.15   38:08.92   12:17 34             22       M3034    
296   202 Megan Ditizio            F      Tampa             38:39.26   38:12.19   12:18 44             16       F4044    
297   167 Margaret Baskette        F      Tampa             38:36.60   38:14.14   12:19 61             7        F6064    
298   254 Crystal Snodgrass        F      Wimauma           38:50.89   38:23.83   12:22 36             16       F3539    
299   274 Lauren Sawyer            F      Tampa             38:51.27   38:24.07   12:22 34             19       F3034    
300   160 Donna Guajardo           F      Ruskin            38:31.83   38:24.35   12:22 23             12       F2024    
301   576 Lizbeth Valdez           F      Tampa             38:55.85   38:24.62   12:22 45             19       F4549    
302   962 Heather Klein            F      Tampa             38:33.48   38:30.11   12:24 32             20       F3034    
303   551 Donald Uttenweiler       M      Tampa             38:50.87   38:38.99   12:27 44             21       M4044    
304   277 Nicholas Preza           M      Seffner           38:49.27   38:41.37   12:28 14             7        M1014    
305   43  Andrew Johnson           M      Valrico           39:12.58   38:50.00   12:30 58             11       M5559    
306   579 Linda Evans              F      Tampa             39:09.34   38:51.57   12:31 53             8        F5054    
307   59  Landen Tebo              M      Ruskin            39:08.96   38:53.41   12:32 13             8        M1014    
308   60  Leomaris Tebo            F      Ruskin            39:09.21   38:53.98   12:32 28             16       F2529    
309   261 Jessica Tidwell          F      Lakeland          39:27.34   38:56.67   12:33 32             21       F3034    
310   702 M. Stradley              F      Brooksville       39:08.72   38:57.16   12:33 9              2        F0109    
311   388 H. Smith                 M      Zephyrhills       39:44.67   39:00.48   12:34 12             9        M1014    
312   385 Gary Smith               M      Zephyrhills       39:44.46   39:02.32   12:34 54             24       M5054    
313   729 Christine Vincent        F      Tampa             39:42.97   39:06.08   12:36 50             9        F5054    
314   237 Kellie Curran            F      Land O Lakes      39:17.92   39:08.13   12:36 38             17       F3539    
315   728 Andy Vincent             M      Tampa             39:44.36   39:09.00   12:37 55             12       M5559    
316   350 Alexander Mondelli       M      Tampa             39:11.16   39:11.16   12:37 14             10       M1014    
317   26  Brenda Pickney           F      Tampa             39:47.53   39:26.97   12:42 51             10       F5054    
318   90  Lorie Hincman            F      Brandon           39:52.49   39:28.88   12:43 56             11       F5559    
319   148 Rhendi Dail              F      Ruskin            43:16.25   39:56.49   12:52 35             18       F3539    
320   770 Natasha Predelns         F      Tampa             40:06.21   39:58.67   12:53 35             19       F3539    
321   724 Kelly Thomas             F      Tampa             40:37.08   40:00.55   12:53 34             22       F3034    
322   247 Nancy Arnold             F      Tampa             40:12.32   40:03.66   12:54 62             8        F6064    
323   507 Kennedy Schanz           M      Tampa             40:31.99   40:05.48   12:55 15             8        M1519    
324   44  Lora Jane Riedas         F      Tampa             40:27.04   40:10.18   12:56 43             17       F4044    
325   310 Jachima Taino            F      Lithia            40:44.39   40:17.53   12:59 33             23       F3034    
326   129 Karen Michaelson         F      Tampa             40:44.84   40:20.45   13:00 42             18       F4044    
327   243 Makayla Halagan          F      Wesley Chapel     40:49.40   40:24.40   13:01 23             13       F2024    
328   587 Danielle Hanlon          F      Tampa             40:50.52   40:24.95   13:01 31             24       F3034    
329   765 Joshua Yungaitis         M      Tampa             40:49.89   40:25.31   13:01 29             20       M2529    
330   203 Krista Black             F      Zephyrhills       40:49.90   40:32.54   13:03 43             19       F4044    
331   596 Jennifer Shelton         F      Blank             40:54.70   40:33.24   13:04 49             20       F4549    
332   62  Kerri Levey              F      Lutz              40:49.75   40:34.30   13:04 34             25       F3034    
333   550 Kevin Poulin             M      Brooksville       41:07.58   40:37.97   13:05 36             17       M3539    
334   364 David Hamilton           M      Riverview         41:13.42   40:46.54   13:08 43             22       M4044    
335   301 Mark Wilfalk             M      Tampa             41:34.42   40:49.46   13:09 47             20       M4549    
336   757 Patrick Chaban           M      Npr               41:05.36   40:51.98   13:10 25             21       M2529    
337   207 Mark Delage              M      Dade City         41:20.12   40:52.25   13:10 51             25       M5054    
338   756 Yelenia Estrada          F      Npr               41:08.17   40:54.22   13:10 33             26       F3034    
339   529 Janice Davis             F      Tampa             41:23.27   41:10.76   13:16 71             1        F7098    
340   208 Michelle Bednar          F      Tampa             41:54.09   41:13.74   13:17 46             21       F4549    
341   288 Kyle Hanrahan            M      Tampa             41:46.95   41:17.01   13:18 28             22       M2529    
342   290 Alexandria Poor          F      Tampa             41:48.03   41:17.70   13:18 28             17       F2529    
343   206 Angela Francisco         F      Land O Lakes      42:04.66   41:33.55   13:23 40             20       F4044    
344   188 Sandy Noblitt            M      Dover             42:05.05   41:35.56   13:24 66             5        M6569    
345   37  Jack Slifer              M      Ocala             42:02.70   41:42.48   13:26 70             4        M7098    
346   363 Kelsey Wettengel         F      St. Petersburg    41:54.63   41:44.97   13:27 28             18       F2529    
347   367 Courney Shiau Boyd       F      Largo             41:53.78   41:45.39   13:27 28             19       F2529    
348   392 Tammy Guthrie            F      Tampa             42:14.04   41:55.94   13:30 47             22       F4549    
349   360 Hedy Henderson           F      Tampa             42:06.36   41:59.57   13:31 42             21       F4044    
350   321 Richard Gonzmart         M      Tampa             42:06.25   41:59.76   13:32 64             9        M6064    
351   358 Scott McGaha             M      Land O Lakes      42:06.64   42:05.13   13:33 53             26       M5054    
352   580 Ashley Salabarria        F      Tampa             42:23.73   42:07.70   13:34 26             20       F2529    
353   581 Emilo Salabarria         M      Tampa             42:30.20   42:13.02   13:36 28             23       M2529    
354   504 Shana Tirado             F      Tampa             42:40.54   42:14.92   13:36 51             11       F5054    
355   116 E. Summers               F      Valrico           42:49.32   42:28.72   13:41 12             5        F1014    
356   168 Scott Ruhmel             M      Riverview         43:48.17   42:32.72   13:42 37             18       M3539    
357   213 Angela Lynn              F      Tampa             42:51.84   42:34.17   13:43 55             12       F5559    
358   789 Cephus Former            M      Tampa             43:14.00   42:47.29   13:47 66             6        M6569    
359   565 Jenne Ferrell            F      Wesley Chapel     43:25.00   42:50.03   13:48 35             20       F3539    
360   813 Veronica Alfaro          F      Tampa             43:23.16   42:53.46   13:49 41             22       F4044    
361   812 Eduardo Sanchez          M      Lol               43:23.85   42:54.51   13:49 37             19       M3539    
362   393 Justin Hayhurst          M      Tampa             43:19.35   42:58.78   13:51 22             13       M2024    
363   594 Christina Hitchman       F      Lutz              43:07.97   43:01.03   13:51 31             27       F3034    
364   739 Tandra Patterson         F      Wesley Chapel     43:40.69   43:03.48   13:52 39             21       F3539    
365   773 James Dausch             M      Brandon           43:27.57   43:18.30   13:57 48             21       M4549    
366   779 Cheryl Dausch            F      Brandon           43:28.88   43:21.05   13:58 48             23       F4549    
367   295 Nicolas Merenda          M      New Port Richey   43:47.32   43:23.50   13:58 18             9        M1519    
368   300 Fay Rouseff-Baker        F      Tampa             44:54.67   43:41.94   14:04 66             1        F6569    
369   259 Russell Rouseff          M      Winter Haven      44:58.30   43:44.10   14:05 72             5        M7098    
370   131 K. Ankenbauer            M      Largo             44:05.72   44:00.09   14:10 12             11       M1014    
371   49  Ted Kaufer               M      Tampa             44:26.28   44:01.06   14:11 58             13       M5559    
372   953 Robert Bazarte           M      Ruskin            44:42.18   44:03.62   14:11 40             23       M4044    
373   592 Mary Estes               F      Tampa             44:24.22   44:04.85   14:12 71             2        F7098    
374   567 Megan Staples            F      Wesley Chapel     44:39.83   44:05.08   14:12 37             22       F3539    
375   710 Corey Root               M      Riverview         44:58.51   44:23.53   14:18 43             24       M4044    
376   709 Jamie Root               F      Riverview         44:59.86   44:25.35   14:18 38             23       F3539    
377   798 Susan Benjamin           F      Tampa             45:05.95   44:25.40   14:18 47             24       F4549    
378   204 Anita Kelliher           F      Lutz              44:39.65   44:28.67   14:19 46             25       F4549    
379   574 Bruce Changa             M      Riverview         44:37.15   44:37.15   14:22 36             20       M3539    
380   234 Savannah Weekes          F      Plant City        45:06.98   44:56.71   14:28 14             6        F1014    
381   738 Cierra Patterson         F      Wesley Chapel     45:39.09   45:01.95   14:30 21             14       F2024    
382   91  Janet Stifter            F      Sun City Center   45:37.53   45:02.44   14:30 75             3        F7098    
383   199 Kyri Connor              F      Palm Harbor       45:36.02   45:33.35   14:40 13             7        F1014    
384   539 Garcia Marisol           F      Tampa             46:08.51   45:43.31   14:43 40             23       F4044    
385   713 Eric Redmon              M      Plant City        46:41.69   46:08.86   14:52 48             22       M4549    
386   123 Alan Santo               M      Palm Harbor       46:47.11   46:16.56   14:54 56             14       M5559    
387   591 Wayne Gabriel            M      Wesley Chapel     49:11.29   46:21.96   14:56 54             27       M5054    
388   70  Kristina Kale            F      Tampa             46:59.12   46:46.50   15:04 32             28       F3034    
389   302 Sara Kocab-Redmon        F      Plant City        47:27.62   46:53.09   15:06 36             24       F3539    
390   390 Rob Hall                 M      Safety Harbor     47:34.82   47:01.01   15:08 49             23       M4549    
391   205 Nancy Price              F      Tampa             47:26.19   47:02.13   15:09 64             9        F6064    
392   960 Sarah Durkin             F      Trinity           47:17.39   47:03.47   15:09 27             21       F2529    
393   961 Keely Johnson            F      Largo             47:18.44   47:03.81   15:09 30             29       F3034    
394   767 L. Peebles               M      Tampa             47:17.50   47:10.51   15:12 11             12       M1014    
395   88  Earl Summers             M      Valrico           47:38.34   47:14.43   15:13 77             6        M7098    
396   595 Dawn Dankle              F      Tampa             47:59.10   47:39.27   15:21 52             12       F5054    
397   235 Bethany Davis            F      Plant City        47:50.01   47:39.98   15:21 14             8        F1014    
398   102 Amal Colon               F      Valrico           48:10.17   47:49.14   15:24 50             13       F5054    
399   198 Racheal Magyarosi        M      Palm Harbor       47:53.15   47:50.62   15:24 17             10       M1519    
400   723 Justin Keeney            M      Tampa             48:37.89   48:00.02   15:27 36             21       M3539    
401   721 Lisa Keeney              F      Tampa             48:36.66   48:02.22   15:28 34             30       F3034    
402   703 Jordan Stradley          F      Brookdsville      48:34.82   48:10.30   15:31 13             9        F1014    
403   705 Autumn Stradley          F      Brooksville       48:38.85   48:10.40   15:31 39             25       F3539    
404   704 B. Stradley              F      Brooksville       48:31.09   48:18.66   15:33 11             10       F1014    
405   387 Brandon Smith            M      Zephyrhills       49:08.31   48:26.36   15:36 25             24       M2529    
406   119 Alfred Kingma            M      Riverview         48:45.01   48:31.34   15:38 50             28       M5054    
407   311 Kathleen Cain            F      Port Richey       49:16.81   48:34.30   15:39 60             10       F6064    
408   355 Yvonne Bridge            F      Valrico           49:11.20   48:39.67   15:40 66             2        F6569    
409   356 Tim Bridge               M      Valrico           49:11.02   48:40.03   15:40 66             7        M6569    
410   332 Ashley Muriel            F      Tampa             49:23.87   49:00.08   15:47 34             31       F3034    
411   348 M. Wren                  M      Tampa             49:20.67   49:01.19   15:47 6              4        M0109    
412   133 Jimmy Tovar              M      Wesley Chapel     49:04.41   49:04.41   15:48 44             25       M4044    
413   132 Michelle Tovar           F      Wesley Chapel     49:08.60   49:08.60   15:50 40             24       F4044    
414   266 Frances Franke           F      Temple Terrace    49:56.62   49:20.71   15:53 47             26       F4549    
415   365 Carel Torres             F      St. Petersburg    49:32.10   49:22.52   15:54 36             26       F3539    
416   362 Shayla Keller            F      Tampa             49:31.66   49:22.90   15:54 26             22       F2529    
417   294 Kevin Welsh              M      New Port Richey   49:53.94   49:28.05   15:56 62             10       M6064    
418   533 Kevin Durkin             M      New Port Richey   49:48.94   49:37.41   15:59 59             15       M5559    
419   333 Nicholas Mandelli        M      Tampa             49:41.04   49:41.04   16:00 22             14       M2024    
420   135 Luis Migliore            M      Wesley Chapel     49:43.62   49:43.62   16:01 74             7        M7098    
421   733 Bridgett McCormick       F      Thonotosassa      53:38.54   49:53.86   16:04 58             13       F5559    
422   156 Angela Candis-Wilfalk    F      Tampa             53:39.43   49:55.09   16:05 50             14       F5054    
423   180 Philip Barnette          M      Parrish           50:13.98   50:03.17   16:07 69             8        M6569    
424   322 Jennifer Simons          F      Seffner           51:07.89   51:01.90   16:26 39             27       F3539    
425   780 Kevin Petry              M      Tampa             51:07.89   51:02.35   16:26 99             3        NOAGE    
426   802 Shelby McCarter          F      Tampa             51:46.13   51:06.05   16:27 40             25       F4044    
427   134 Maria Migliore           F      Wesley Chapel     51:06.11   51:06.11   16:27 68             3        F6569    
428   800 Darcie Mattix            F      Tampa             51:46.43   51:06.53   16:28 40             26       F4044    
429   570 Christopher Rose         M      Lutz              53:30.47   51:28.35   16:35 62             11       M6064    
430   568 Amber Rose               F      Tampa             53:33.48   51:31.94   16:36 31             32       F3034    
431   569 Cory Rose                M      Tampa             53:34.36   51:33.90   16:36 27             25       M2529    
432   239 K. Peters                F      Lutz              52:04.64   51:34.83   16:37 10             11       F1014    
433   238 Jason Peters             M      Lutz              52:04.35   51:36.35   16:37 43             26       M4044    
434   240 R. Peters                F      Lutz              52:04.48   51:37.18   16:37 8              3        F0109    
435   801 Nicholas Delcastillo     M      Tampa             51:58.67   51:52.21   16:42 14             13       M1014    
436   526 Marie Lalndrem           F      Riverview         52:14.04   51:59.96   16:45 35             28       F3539    
437   525 C. Lanorem               F      Riverview         52:15.69   52:01.67   16:45 5              4        F0109    
438   124 Trish Santo              F      Palm Harbor       53:11.08   52:40.45   16:58 55             14       F5559    
439   149 Cynthia Anderson         F      Clearwater        53:12.37   52:41.52   16:58 59             15       F5559    
440   63  Danielle Gnatowsky       F      Brandon           54:16.19   52:49.60   17:01 34             33       F3034    
441   66  Rick Gnatowsky           M      Riverview         54:15.23   52:52.34   17:02 64             12       M6064    
442   64  Rob Cooper               M      Brandon           54:16.29   52:54.21   17:02 40             27       M4044    
443   742 Ida Walker               F      Tampa             53:19.14   53:19.14   17:10 55             16       F5559    
444   543 Dean Akers               M      Tampa             53:55.91   53:27.24   17:13 65             9        M6569    
445   788 Shaneka Garner           F      Tampa             54:00.52   53:34.42   17:15 40             27       F4044    
446   530 Luis Viera               M      Tampa             54:11.39   53:52.39   17:21 39             22       M3539    
447   122 Kaitlyn Santo            F      Dunedin           54:24.99   53:54.37   17:22 26             23       F2529    
448   51  Sheryl Weir              F      Riverview         54:32.77   54:11.06   17:27 53             15       F5054    
449   190 Stephanie Stonebridge    F      Tampa             54:53.86   54:14.30   17:28 37             29       F3539    
450   377 Dennis Akers             M      Tampa             54:50.43   54:15.81   17:28 30             23       M3034    
451   99  Brandy Kelley            F      Tampa             54:44.07   54:18.88   17:29 39             30       F3539    
452   376 Misty Akers              F      Tampa             54:53.96   54:18.91   17:29 39             31       F3539    
453   518 Donna College            F      Tampa             55:16.99   54:41.83   17:37 48             27       F4549    
454   598 Donna Trimarco           F      Tampa             55:04.95   54:44.03   17:38 55             17       F5559    
455   553 Diane Landry             F      Tampa             55:19.66   54:45.11   17:38 50             16       F5054    
456   799 Brenda Wilson            F      Tampa             55:26.06   54:49.58   17:39 54             17       F5054    
457   531 Wilson Michael           F      Tampa             55:29.84   54:53.26   17:40 24             15       F2024    
458   98  Jimmy Kilcullen          M      Tampa             55:20.27   54:54.47   17:41 41             28       M4044    
459   221 Ed Destefano             M      Tampa             55:24.97   54:56.47   17:42 45             24       M4549    
460   722 Angelica Jerez           F      Tampa             55:33.80   54:57.69   17:42 35             32       F3539    
461   220 Erika Rosenblatt         F      Tampa             55:27.39   54:58.04   17:42 45             28       F4549    
462   111 Audrey Stewart           F      Tampa             55:42.62   55:00.84   17:43 39             33       F3539    
463   65  Linda Gnatowsky          F      Riverview         56:34.95   55:11.26   17:46 61             11       F6064    
464   58  Nicole Hildebrand        F      Riverview         56:36.12   55:15.31   17:48 39             34       F3539    
465   264 June Rouseff             F      Winter Haven      57:59.24   55:33.12   17:53 71             4        F7098    
466   793 Naoko Munoz              F      Temple Terrace    56:18.74   55:49.05   17:58 60             12       F6064    
467   181 Andrea Barnette          F      Parrish           56:16.64   55:58.21   18:01 62             13       F6064    
468   182 Kellie Carmody           F      Parrish           56:17.59   55:58.58   18:02 58             18       F5559    
469   163 Tim Saunders             M      Merritt Island    56:46.86   56:13.98   18:06 55             16       M5559    
470   162 Lisa Saunders            F      Merritt Island    56:46.51   56:14.16   18:07 52             18       F5054    
471   161 Taylor Saunders          F      Dunedin           56:46.07   56:15.36   18:07 27             24       F2529    
472   252 Hope Myers               F      Springhill        57:44.49   57:05.66   18:23 42             28       F4044    
473   258 Raveyn Saltzman          F      North Bay Village 57:44.44   57:05.79   18:23 49             29       F4549    
474   257 Mark Rozeki              M      Satellite Beach   57:44.56   57:06.10   18:23 47             25       M4549    
475   107 Kimmie Turner            F      Tampa             57:56.23   57:06.74   18:23 40             29       F4044    
476   381 Lisa Nixon               F      Tampa             57:46.45   57:08.65   18:24 45             30       F4549    
477   382 Michael Cuddie           M      Odessa            57:59.41   57:21.62   18:28 48             26       M4549    
478   189 Jessica Samuelson        F      Trinity           58:24.40   57:43.58   18:35 36             35       F3539    
479   776 Roni Carithers           F      Tampa             58:16.49   58:16.49   18:46 31             34       F3034    
480   83  Perry Anderson           M      Tampa             59:00.93   59:00.93   19:00 42             29       M4044    
481   219 Helen Tyler              F      St.Petersburg     1:00:04.62 59:39.19   19:13 60             14       F6064    
482   82  Lorraine Anderson        F      Tampa             1:00:21.56 1:00:21.56 19:26 36             36       F3539    
483   84  Whitnee Anderson         F      Tampa             1:00:21.72 1:00:21.72 19:26 16             2        F1519    
484   170 Richard Sabo Santos      M      Tampa             1:00:29.75 1:00:29.75 19:29 29             26       M2529    
485   218 Rainy Perez              F      Wesley Chapel     1:00:29.96 1:00:29.96 19:29 22             16       F2024    


F0109
Place Name        Bib Age Overall Gender Location      Time     
===== =========== === === ======= ====== ============= ======== 
1     C. D'Amico  293 9   204     F      Tampa         34:08.70 
2     M. Stradley 702 9   310     F      Brooksville   39:08.72 
3     R. Peters   240 8   434     F      Lutz          52:04.48 
4     C. Lanorem  525 5   437     F      Riverview     52:15.69 


F1014
Place Name               Bib Age Overall Gender Location      Time     
===== ================== === === ======= ====== ============= ======== 
1     S. Amann           195 12  193     F      Palm Harbor   33:44.57 
2     A. D'Amico         292 11  205     F      Tampa         34:14.21 
3     Stefanie Hernandez 369 13  250     F      Lakeland      36:03.73 
4     A. Nixon           337 11  283     F      Tampa         37:47.25 
5     E. Summers         116 12  355     F      Valrico       42:49.32 


F1519
Place Name             Bib Age Overall Gender Location  Time       
===== ================ === === ======= ====== ========= ========== 
1     Misty Bates      503 16  104     F      Valrico   29:03.27   
2     Whitnee Anderson 84  16  483     F      Tampa     1:00:21.72 


F2024
Place Name             Bib Age Overall Gender Location         Time     
===== ================ === === ======= ====== ================ ======== 
1     Caroline Berg    136 24  7       F      Tampa            21:13.09 
2     Kelsey Smigiel   178 24  66      F      Tampa            26:25.76 
3     Erica McElhinney 532 24  69      F      Tampa            26:34.28 
4     Yliana Nieves    32  22  99      F      Tampa            28:40.24 
5     Jessica Hall     391 21  178     F      St. Petersburg   33:40.35 


F2529
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time     
===== =============== === === ======= ====== ============ ======== 
1     Malia Bucher    280 26  26      F      Tampa        23:27.98 
2     Molly Green     268 29  35      F      Lutz         24:07.70 
3     Felecia Marsh   328 28  48      F      Tampa        25:36.97 
4     Ashlynd Bright  143 29  72      F      Tampa        27:01.08 
5     Michelle Gaudet 270 27  93      F      Clearwater   28:15.60 


F3034
Place Name                Bib Age Overall Gender Location     Time     
===== =================== === === ======= ====== ============ ======== 
1     Emily Brewer        279 31  11      F      Tamp         21:48.18 
2     Elizabeth Greminger 179 30  25      F      Tampa        23:24.08 
3     Ashley Unger        583 32  49      F      Plant City   25:42.68 
4     Jennifer Waller     147 31  57      F      Valrico      29:07.32 
5     Emma Buffano        40  32  91      F      Riverview    28:09.56 


F3539
Place Name            Bib Age Overall Gender Location    Time     
===== =============== === === ======= ====== =========== ======== 
1     Jessica McNally 506 37  51      F      Cleveland   26:00.22 
2     Nancy Gay       39  39  76      F      Tampa       27:15.76 
3     Ashley Charret  87  36  96      F      Tampa       28:35.51 
4     Monique Palisi  755 37  125     F      Tampa       30:22.02 
5     Laura Lay       582 39  166     F      Tampa       32:57.91 


F4044
Place Name               Bib Age Overall Gender Location     Time     
===== ================== === === ======= ====== ============ ======== 
1     Natasha Wiederholt 152 42  14      F      Tampa        22:19.47 
2     Julie Goddard      319 44  68      F      Tampa        26:24.68 
3     Lesa Phillips      155 42  70      F      Clearwater   26:46.20 
4     Mary Laurel Wilson 246 43  82      F      Tampa Fl     27:30.03 
5     Aleksandra Karolak 110 41  132     F      Tampa        30:18.18 


F4549
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location    Time     
===== ===================== === === ======= ====== =========== ======== 
1     Anonymous Participant 514 48  12      F                  22:01.04 
2     Leah Swarts           117 48  27      F      Bradenton   23:31.41 
3     Maria Raquel Elliot   228 45  33      F      Brandon     23:51.15 
4     Joni Reid             535 47  39      F      Bradenton   24:26.14 
5     Sandra Kuehn          120 48  74      F      Lithia      26:52.17 


F5054
Place Name                     Bib Age Overall Gender Location         Time     
===== ======================== === === ======= ====== ================ ======== 
1     Heidi Kelchner           958 53  79      F      Tampa            27:15.23 
2     Isidra Lekane            540 50  174     F      Wesley Chapel    33:31.75 
3     Caren Henderson          327 50  175     F                       33:21.38 
4     Missy Eavenson           256 52  180     F      South Pasadena   33:37.51 
5     Mary Catherine Lamoureux 173 53  272     F      Tamp             37:40.65 


F5559
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time     
===== ================ === === ======= ====== ================= ======== 
1     Deb Robinson     245 59  56      F      St Petersburg     25:52.19 
2     Shari Mereness   308 55  159     F      Riverview         32:14.41 
3     Linda Ponticelli 106 55  185     F      Tampa             33:46.35 
4     Karen England    534 59  188     F      New Port Richey   33:41.29 
5     Theresa Messier  71  59  191     F      Tampa             33:51.19 


F6064
Place Name           Bib Age Overall Gender Location        Time     
===== ============== === === ======= ====== =============== ======== 
1     Cecilia Traina 354 62  62      F      Tampa           26:05.65 
2     Lisa Cox       578 62  71      F      Tampa           26:27.59 
3     Joanne Goddard 177 63  258     F      Tampa           36:56.56 
4     Sherrie Beury  736 63  263     F      Wesley Chapel   37:18.56 
5     Jill Krukar    273 60  264     F      Odessa          37:18.45 


F6569
Place Name              Bib Age Overall Gender Location        Time     
===== ================= === === ======= ====== =============== ======== 
1     Fay Rouseff-Baker 300 66  368     F      Tampa           44:54.67 
2     Yvonne Bridge     355 66  408     F      Valrico         49:11.20 
3     Maria Migliore    134 68  427     F      Wesley Chapel   51:06.11 


F7098
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time     
===== ============= === === ======= ====== ================= ======== 
1     Janice Davis  529 71  339     F      Tampa             41:23.27 
2     Mary Estes    592 71  373     F      Tampa             44:24.22 
3     Janet Stifter 91  75  382     F      Sun City Center   45:37.53 
4     June Rouseff  264 71  465     F      Winter Haven      57:59.24 


M0109
Place Name       Bib Age Overall Gender Location Time     
===== ========== === === ======= ====== ======== ======== 
1     J. Martino 384 9   196     M      Tampa    34:08.03 
2     L. Muriel  330 7   271     M      Tampa    37:37.69 
3     D. Graham  771 9   294     M      Tampa    38:15.65 
4     M. Wren    348 6   411     M      Tampa    49:20.67 


M1014
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time     
===== ============= === === ======= ====== ======== ======== 
1     Riley Miller  761 14  45      M      Tampa    25:31.06 
2     N. Graham     768 11  73      M      Tampa    26:47.99 
3     G. Floyd      956 11  88      M      Tampa    27:53.65 
4     Jude Kelliher 269 14  107     M      Lutz     29:06.78 
5     D. Miller     762 12  138     M      Tampa    30:43.09 


M1519
Place Name            Bib Age Overall Gender Location      Time     
===== =============== === === ======= ====== ============= ======== 
1     Pedro Hernandez 370 16  15      M      Lakeland      22:33.31 
2     Aiden Amann     194 15  16      M      Palm Harbor   22:33.80 
3     Joseph Hamilton 372 17  30      M      Riverview     24:07.37 
4     Clark Utley     561 18  94      M      Tampa         28:26.41 
5     Matthew Pirt    342 19  95      M      Tampa         28:37.26 


M2024
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time     
===== ================ === === ======= ====== ================= ======== 
1     Jacob Ashcraft   153 24  52      M      Valrico           25:44.61 
2     Timothy Olson    316 21  53      M      Spring Hill       25:45.70 
3     Robert Dougherty 244 23  75      M      New Port Richey   26:53.90 
4     Edward Charles   326 21  118     M      Odessa            29:47.81 
5     Austin Hintze    48  23  140     M      St. Petersburg    30:36.79 


M2529
Place Name              Bib Age Overall Gender Location Time     
===== ================= === === ======= ====== ======== ======== 
1     Evan Hegarty      511 27  3       M      Tampa    19:10.50 
2     Graham Hartman    964 29  17      M      Tampa    22:47.57 
3     Anthony Quintona  599 27  28      M      Tampa    23:31.45 
4     Robert Brightwell 174 28  32      M      Tampa    24:00.89 
5     Kevin Mejia       914 27  38      M      Tampa    24:15.95 


M3034
Place Name              Bib Age Overall Gender Location        Time     
===== ================= === === ======= ====== =============== ======== 
1     Paul Lefebvre     191 34  2       M      Wesley Chapel   18:59.55 
2     Matthew Laliberte 67  32  18      M      Parrish         22:55.28 
3     Martin Booker     144 32  22      M      Lakeland        23:20.30 
4     Richard Reynolds  366 33  54      M      Trinity         25:48.97 
5     Justin Bumgarner  30  34  65      M      North Port      26:27.47 


M3539
Place Name             Bib Age Overall Gender Location        Time     
===== ================ === === ======= ====== =============== ======== 
1     Michael Lockhart 965 35  1       M      Tampa           18:50.55 
2     Will Black       707 36  6       M      St Petersburg   21:06.84 
3     Ruslan Dipp      963 37  42      M      Dunedin         25:13.95 
4     Kenneth Hartman  183 38  44      M      Lutz            25:12.42 
5     Derek Floyd      955 39  85      M      Tampa           27:41.11 


M4044
Place Name              Bib Age Overall Gender Location           Time     
===== ================= === === ======= ====== ================== ======== 
1     Denis Karaiskaj   537 43  5       M      Wesley Chapel      20:52.50 
2     John Doyle        545 43  8       M      Clearwater         21:27.71 
3     Dominick Marckese 373 42  47      M      Saint Petersburg   25:40.60 
4     Randy Rosado      398 41  58      M      Tampa              26:06.18 
5     Scott King        112 41  97      M      Sarasota           28:40.84 


M4549
Place Name           Bib Age Overall Gender Location    Time     
===== ============== === === ======= ====== =========== ======== 
1     Jim Burgasser  548 48  4       M      Tampa       20:33.54 
2     Alex Caballero 361 49  13      M      Tampa       22:19.39 
3     Steve Swarts   118 49  20      M      Bradenton   23:00.28 
4     Abe Carmack    515 48  31      M      Tampa       23:48.23 
5     David Cook     31  47  36      M      Sarasota    24:13.74 


M5054
Place Name                Bib Age Overall Gender Location          Time     
===== =================== === === ======= ====== ================= ======== 
1     Sebastian Hernandez 371 50  10      M      Lakeland          21:44.90 
2     Luis Llano          555 51  19      M      Tampa             22:54.43 
3     Charles Roose       541 53  23      M      Wesley Chapel     23:13.43 
4     Rick Martin         81  54  24      M      Sun City Center   23:15.68 
5     Gregory Olson       314 50  29      M      Spring Hill       23:48.24 


M5559
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time     
===== ============== === === ======= ====== ============ ======== 
1     Skip Tucker    536 58  9       M      Brandenton   21:34.03 
2     Brian Landman  959 56  21      M      Tampa        23:04.90 
3     Gordy Mereness 309 58  43      M      Riverview    25:08.34 
4     Robert Sams    508 55  50      M      Tampa        25:41.03 
5     Bob Ponticelli 105 57  64      M      Tampa        26:24.15 


M6064
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time     
===== =============== === === ======= ====== ============== ======== 
1     Larz Kervel     291 63  77      M      Apollo Beach   27:09.10 
2     Stephen Hegarty 512 61  135     M      Tampa          30:31.44 
3     Dan Coupe       169 63  161     M      Fort Myers     32:24.69 
4     Bruce Reiss     395 63  171     M      Tampa          33:15.53 
5     Randal Strain   262 62  189     M      Tampa          33:48.21 


M6569
Place Name          Bib Age Overall Gender Location   Time     
===== ============= === === ======= ====== ========== ======== 
1     David Strauss 549 67  81      M      Bismarck   27:17.87 
2     Bill Wood     351 67  113     M      Tampa      29:30.30 
3     Jack Hartmann 140 67  158     M      Seminole   32:13.30 
4     Brent Diehl   559 69  194     M      Tampa      33:54.28 
5     Sandy Noblitt 188 66  344     M      Dover      42:05.05 


M7098
Place Name             Bib Age Overall Gender Location       Time     
===== ================ === === ======= ====== ============== ======== 
1     Bruce Shephard   957 73  78      M      Tampa          27:06.55 
2     John Mueller     787 71  155     M      Tampa          31:51.74 
3     John Landsberger 287 73  275     M      Brandon        37:32.93 
4     Jack Slifer      37  70  345     M      Ocala          42:02.70 
5     Russell Rouseff  259 72  369     M      Winter Haven   44:58.30 


NOAGE
Place Name           Bib Age Overall Gender Location    Time     
===== ============== === === ======= ====== =========== ======== 
1     Calvin Johnson 775 99  90      M      Riverview   28:02.24 
2     Ruben Ocampo   597 99  111     M      Blank       29:09.52 
3     Kevin Petry    780 99  425     M      Tampa       51:07.89 

Embed Code