4th annual Veterans Day Classic 3 Miler presented by AT&T Veterans ERG CT/NE

Sat November 7, 2020 Rocky Hill, CT US 06067 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Division DIVTOT Division SEXPL SEXTOT Name                Gender Age City              State Clock   Age        Pace  
      Place                                                                                        Time    Percentage       
===== ======== ====== ======== ===== ====== =================== ====== === ================= ===== ======= ========== ===== 
1     1        1      OVRALM   1     77     Piotr Kostyk        M      28  Bethel            CT    0:17:40 68.9       5:41  
2     1        19     M50-59   2     77     Todd Forselius      M      50  Cheshire          CT    0:18:25 75.5       5:56  
3     1        7      M10-13   3     77     C. Merola           M      11  Killingworth      CT    0:20:25 70.7       6:35  
4     2        19     M50-59   4     77     Edward Sweeney      M      53  Hebron            CT    0:20:33 69.4       6:37  
5     1        16     M40-49   5     77     Michael Keenan      M      46  South Glastonbury CT    0:20:36 65.4       6:38  
6     2        7      M10-13   6     77     Joseph Giaccone     M      13  Killingworth      CT    0:20:47 65.8       6:42  
7     1        1      OVRALF   1     73     A. Schackner        F      11  Wethersfield      CT    0:21:03 74.2       6:47  
8     1        10     F30-39   2     73     Helen Nye           F      30  Wethersfield      CT    0:21:48 63.7       7:01  
9     3        19     M50-59   7     77     Keith Coburn        M      50  Waterford         CT    0:21:54 63.5       7:03  
10    4        19     M50-59   8     77     Dave Bruzik         M      52  Rocky Hill        CT    0:22:15 63.5       7:10  
11    3        7      M10-13   9     77     L. Pearce           M      11  Windsor           CT    0:22:32 64.0       7:15  
12    5        19     M50-59   10    77     Tim Schulken        M      52  West Hartford     CT    0:22:33 62.7       7:16  
13    1        4      M14-18   11    77     Mason Concascia     M      14  Waterford         CT    0:22:45 58.8       7:20  
14    1        6      M19-29   12    77     Sam Clark           M      24  Waterford         CT    0:22:51 53.2       7:22  
15    1        13     M30-39   13    77     Joey Alfiero        M      36  Waterford         CT    0:22:53 54.6       7:22  
16    6        19     M50-59   14    77     Ben Chowaniec       M      53  Glastonbury       CT    0:23:03 61.8       7:25  
17    1        13     F19-29   3     73     Bridget Figmic      F      26  Stratford         CT    0:23:06 60.1       7:26  
18    1        7      M60+     15    77     Ian Roberts         M      60  Bolton            CT    0:23:14 65.1       7:29  
19    1        6      F60+     4     73     Barbara Pearce      F      64  Guilford          CT    0:23:17 84.3       7:30  
20    4        7      M10-13   16    77     S. Connolly         M      12  Hebron            CT    0:23:47 59.0       7:40  
21    1        4      M9&U     17    77     K. Rhodes           M      9   Dayville          CT    0:23:48 64.8       7:40  
22    2        13     M30-39   18    77     Alexander Stein     M      35  Branford          CT    0:23:56 51.9       7:42  
23    2        13     F19-29   5     73     Kristen Corso       F      29  Middletown        CT    0:24:11 57.4       7:47  
24    2        16     M40-49   19    77     James Keane         M      49  Rocky Hill        CT    0:24:13 57.0       7:48  
25    1        14     F50-59   6     73     Robin Beauregard    F      52  Hebron            CT    0:24:19 68.0       7:50  
26    1        22     F40-49   7     73     Stephanie Douglass  F      49  Agawam            MA    0:24:28 65.1       7:53  
27    3        13     M30-39   20    77     Jonathan Cuebas     M      38  Waterbury         CT    0:24:29 51.8       7:53  
28    4        13     M30-39   21    77     Coury De’Lancy     M      30  Waterford         CT    0:24:34 49.6       7:55  
29    2        6      M19-29   22    77     Seamus Keating      M      21  Trumbull          CT    0:24:41 49.5       7:57  
30    2        10     F30-39   8     73     Stephanie Farridino F      37  Windsor           CT    0:24:54 57.0       8:01  
31    7        19     M50-59   23    77     Fred Baber          M      51  South Windsor     CT    0:25:05 55.9       8:05  
32    5        13     M30-39   24    77     Ben Malvezzi        M      33  Waterford         CT    0:25:09 48.9       8:06  
33    2        7      M60+     25    77     Steven Schiller     M      62  New Britain       CT    0:25:17 60.9       8:08  
34    6        13     M30-39   26    77     Christopher Belair  M      38  Waterbury         CT    0:25:32 49.7       8:13  
35    5        7      M10-13   27    77     M. Selmer           M      11  Higganum          CT    0:25:34 56.4       8:14  
36    7        13     M30-39   28    77     Reynaldo Ramirez    M      35  New Britain       CT    0:25:37 48.5       8:15  
37    2        4      M9&U     29    77     J. Famiano          M      9   Windsor           CT    0:25:55 59.5       8:21  
38    3        16     M40-49   30    77     Jay Selmer          M      46  Higganum          CT    0:26:03 51.7       8:23  
39    2        22     F40-49   9     73     Melissa Szwed       F      40  Wethersfield      CT    0:26:14 55.1       8:27  
40    3        10     F30-39   10    73     Jamie Tomasetti     F      36  East Haddam       CT    0:26:42 52.9       8:36  
41    4        16     M40-49   31    77     Daryl Puolo         M      43  Middletown        CT    0:26:45 49.2       8:37  
42    8        19     M50-59   32    77     Keith Tuller        M      56  Barkhamsted       CT    0:26:46 54.6       8:37  
43    8        13     M30-39   33    77     Christian Monahan   M      39  North Haven       CT    0:26:46 47.7       8:37  
44    3        22     F40-49   11    73     Joan Farris         F      40  Enfield           CT    0:26:54 53.7       8:40  
45    3        13     F19-29   12    73     Elizabeth Elliott   F      25  Tolland           CT    0:27:01 51.4       8:42  
46    3        7      M60+     34    77     Robert Cusson       M      62  Vernon Rockville  CT    0:27:03 56.9       8:43  
47    4        22     F40-49   13    73     Lisa Moon           F      40  Colchester        CT    0:27:04 53.4       8:43  
48    2        14     F50-59   14    73     Tracie Tenety       F      52  Waterford         CT    0:27:06 61.0       8:44  
49    4        13     F19-29   15    73     Kate Kelley         F      27  Cromwell          CT    0:27:09 51.1       8:45  
50    5        22     F40-49   16    73     Sarah Marino        F      46  Wethersfield      CT    0:27:11 56.4       8:45  
51    9        19     M50-59   35    77     Bruno Pasqualucci   M      57  Seymour           CT    0:27:15 54.1       8:47  
52    6        22     F40-49   17    73     Salena Chatman      F      41  Middletown        CT    0:27:15 53.5       8:47  
53    5        16     M40-49   36    77     Tobin Northgraves   M      48  Portland          CT    0:27:17 50.2       8:47  
54    6        16     M40-49   37    77     William Liebler     M      45  Southington       CT    0:27:29 48.7       8:51  
55    7        16     M40-49   38    77     Thomas Saadi        M      48  Danbury           CT    0:27:41 49.4       8:55  
56    9        13     M30-39   39    77     David Stefaniak     M      37  Somers            CT    0:27:50 45.2       8:58  
57    7        22     F40-49   18    73     Felicia Liebler     F      43  Southington       CT    0:27:59 53.0       9:01  
58    4        7      M60+     40    77     Edward McCarver     M      68  Wallingford       CT    0:28:00 58.1       9:01  
59    10       19     M50-59   41    77     Tony Cistulli       M      54  New Hartford      CT    0:28:15 50.9       9:06  
60    8        22     F40-49   19    73     Crystal Brough      F      42  Stonington        CT    0:28:27 51.7       9:10  
61    4        10     F30-39   20    73     Rachel Sanborn      F      39  West Hartford     CT    0:28:28 50.4       9:10  
62    5        10     F30-39   21    73     Heidi Groeger       F      36  Storrs Mansfield  CT    0:28:45 49.1       9:16  
63    5        13     F19-29   22    73     Ashley Sarjue       F      25  Bristol           CT    0:29:09 47.6       9:23  
64    6        10     F30-39   23    73     Emily Hein          F      35  Colchester        CT    0:29:20 47.9       9:27  
65    3        4      M9&U     42    77     B. Connolly         M      9   Hebron            CT    0:29:21 52.6       9:27  
66    8        16     M40-49   43    77     Sean Connolly       M      44  Hebron            CT    0:29:30 45.0       9:30  
67    2        4      M14-18   44    77     John Holdsworth     M      16  Colchester        CT    0:29:32 43.7       9:31  
68    6        13     F19-29   24    73     Jessica Blier       F      26  Windsor           CT    0:29:34 47.0       9:31  
69    3        6      M19-29   45    77     Nick Cipriano       M      25  Jewett City       CT    0:29:38 41.1       9:33  
70    4        6      M19-29   46    77     Michael O'Connor    M      25  Norwich           CT    0:29:40 41.0       9:33  
71    5        6      M19-29   47    77     Jean Andy           M      27  Uncasville        CT    0:29:44 40.9       9:35  
72    3        14     F50-59   25    73     Michelle Milslagle  F      52  Wallingford       CT    0:29:54 55.3       9:38  
73    4        14     F50-59   26    73     Kathleen Boni       F      50  North Branford    CT    0:29:59 53.8       9:40  
74    2        6      F60+     27    73     Gail Abercrombie    F      65  Niantic           CT    0:30:02 66.4       9:40  
75    11       19     M50-59   48    77     Stephen Burrows     M      51  Stratford         CT    0:30:09 46.5       9:43  
76    5        14     F50-59   28    73     Louise Melanson     F      58  Bloomfield        CT    0:30:22 59.1       9:47  
77    12       19     M50-59   49    77     Kevin Kupstis       M      53  Marion            CT    0:30:31 46.7       9:50  
78    9        22     F40-49   29    73     Tina Velasquez      F      43  East Hampton      CT    0:30:34 48.5       9:51  
79    13       19     M50-59   50    77     Mark Hayden         M      56  Plantsville       CT    0:30:37 47.7       9:52  
80    3        6      F60+     30    73     Janit Romayko       F      73  East Hartford     CT    0:30:44 74.2       9:54  
81    7        13     F19-29   31    73     Breanna Winstead    F      24  Uncasville        CT    0:30:46 45.1       9:54  
82    8        13     F19-29   32    73     Katie Gileau        F      26  Jewett City       CT    0:30:46 45.1       9:55  
83    14       19     M50-59   51    77     Glenn Milslagle     M      55  Wallingford       CT    0:30:47 47.1       9:55  
84    1        5      F10-13   33    73     A. Beauchene        F      11  Oakdale           CT    0:30:59 50.4       9:59  
85    15       19     M50-59   52    77     Stephen Schomaker   M      58  Cromwell          CT    0:31:07 47.8       10:01 
86    9        16     M40-49   53    77     Jeff Morin          M      43  Windsor           CT    0:31:12 42.2       10:03 
87    9        13     F19-29   34    73     Emily Slomkowski    F      27  Hamden            CT    0:31:18 44.4       10:05 
88    10       13     M30-39   54    77     Tyler Slomkowski    M      30  Hamden            CT    0:31:18 39.0       10:05 
89    6        7      M10-13   55    77     W. Monn             M      11  Windsor           CT    0:31:42 45.5       10:13 
90    6        14     F50-59   35    73     Lesbia Nieves       F      50  Manchester        CT    0:31:50 50.6       10:15 
91    10       22     F40-49   36    73     Arlene Pearce       F      42  Windsor           CT    0:31:53 46.1       10:16 
92    7        10     F30-39   37    73     Sophia Velez        F      34  North Haven       CT    0:31:54 43.9       10:16 
93    7        14     F50-59   38    73     Julie Aresco        F      52  Middletown        CT    0:31:56 51.8       10:17 
94    2        5      F10-13   39    73     A. Szwed            F      11  Wethersfield      CT    0:31:57 48.9       10:17 
95    8        14     F50-59   40    73     Pamela Simone       F      58  Broad Brook       CT    0:32:14 55.7       10:23 
96    10       16     M40-49   56    77     Todd Szwed          M      43  Wethersfield      CT    0:32:23 40.7       10:26 
97    16       19     M50-59   57    77     Stephen Bordeau     M      51  Wethersfield      CT    0:32:24 43.3       10:26 
98    5        7      M60+     58    77     Mike Callahan       M      68  Simsbury          CT    0:32:32 50.0       10:29 
99    11       16     M40-49   59    77     Anibal Valentin     M      43  Meriden           CT    0:32:37 40.4       10:30 
100   6        6      M19-29   60    77     Ben Parisi          M      25  Colebrook         CT    0:33:02 36.8       10:38 
101   1        1      F9&U     41    73     M. Pearce           F      8   Windsor           CT    0:33:13 51.1       10:42 
102   3        4      M14-18   61    77     Gregory Romprey     M      15  Colchester        CT    0:33:16 39.5       10:43 
103   4        4      M14-18   62    77     Chris Holdsworth    M      16                          0:33:26 38.6       10:46 
104   11       13     M30-39   63    77     Shane Kegler        M      30  East Hartford     CT    0:33:36 36.3       10:49 
105   17       19     M50-59   64    77     Joe Pearce          M      51  Windsor           CT    0:33:50 41.4       10:54 
106   10       13     F19-29   42    73     Rachel Adams        F      25  Thompson          CT    0:33:54 41.0       10:55 
107   1        1      F14-18   43    73     Olivia Avery        F      16  Lisbon            CT    0:34:14 41.9       11:01 
108   6        7      M60+     65    77     Sean Clark          M      65  Waterford         CT    0:34:24 46.0       11:05 
109   4        6      F60+     44    73     Carolyn Checovetes  F      64  Bristol           CT    0:34:38 56.6       11:09 
110   3        5      F10-13   45    73     C. Osterholm        F      11  Oxford            CT    0:34:53 44.8       11:14 
111   11       22     F40-49   46    73     Maria Osterholm     F      44  Oxford            CT    0:34:57 42.9       11:15 
112   18       19     M50-59   66    77     Ray Blomberg        M      51  Dayville          CT    0:34:57 40.1       11:15 
113   12       13     M30-39   67    77     Peter Silva         M      33  Dayville          CT    0:35:27 34.7       11:25 
114   9        14     F50-59   47    73     Susan Lancaster     F      50  Avon              CT    0:35:32 45.4       11:27 
115   11       13     F19-29   48    73     Amanda Schomaker    F      26  Cromwell          CT    0:35:37 39.0       11:28 
116   12       22     F40-49   49    73     Michella Rys        F      48  Hamden            CT    0:35:41 44.0       11:29 
117   12       16     M40-49   68    77     Neal Schackner      M      47  Wethersfield      CT    0:35:53 37.9       11:33 
118   4        5      F10-13   50    73     A. Reynoso          F      11  Waterford         CT    0:35:54 43.5       11:34 
119   7        7      M10-13   69    77     O. Cotter           M      11  Waterford         CT    0:36:06 40.0       11:38 
120   13       16     M40-49   70    77     Todd Durost         M      48  Tolland           CT    0:36:08 37.9       11:38 
121   13       22     F40-49   51    73     Angela Pomfret      F      42  Hartford          CT    0:36:12 40.6       11:39 
122   14       16     M40-49   71    77     Keith Jones         M      47  Avon              CT    0:36:13 37.5       11:40 
123   14       22     F40-49   52    73     Sue Corbett         F      44  Middletown        CT    0:36:31 41.0       11:46 
124   8        10     F30-39   53    73     Melissa McWeeny     F      38  Bloomfield        CT    0:36:52 38.7       11:52 
125   9        10     F30-39   54    73     Megan Cassidy       F      31  Bristol           CT    0:37:01 37.6       11:55 
126   15       22     F40-49   55    73     Deana Cotter        F      46  Waterford         CT    0:38:58 39.3       12:33 
127   5        6      F60+     56    73     Donna Cramond       F      69  Monroe            CT    0:39:00 54.6       12:33 
128   5        5      F10-13   57    73     R. Shanley          F      11  Wethersfield      CT    0:39:01 40.0       12:34 
129   15       16     M40-49   72    77     Brian Shanley       M      47  Wethersfield      CT    0:39:27 34.4       12:42 
130   10       14     F50-59   58    73     Patty Tuller        F      59  Barkhamsted       CT    0:40:08 45.3       12:55 
131   16       22     F40-49   59    73     Aleasha Coburn      F      49  Waterford         CT    0:40:09 39.6       12:56 
132   17       22     F40-49   60    73     Tracy Nicholson     F      40  Enfield           CT    0:40:09 36.0       12:56 
133   18       22     F40-49   61    73     Stacy Jerzyk        F      40  Wallingford       CT    0:40:55 35.3       13:11 
134   19       22     F40-49   62    73     Anne Irvine         F      40  Avon              CT    0:42:28 34.0       13:41 
135   10       10     F30-39   63    73     Katie Ehlers        F      31  Meriden           CT    0:42:50 32.5       13:47 
136   19       19     M50-59   73    77     Layth Haddad        M      56  Granby            CT    0:43:35 33.5       14:02 
137   4        4      M9&U     74    77     T. Landers-Haddad   M      4   Granby            CT    0:43:36            14:02 
138   12       13     F19-29   64    73     Jenn Raub           F      28  Preston           CT    0:43:57 31.6       14:09 
139   11       14     F50-59   65    73     Beth Pritchard      F      54  Avon              CT    0:45:18 37.5       14:35 
140   13       13     M30-39   75    77     Josh Salazar        M      37  Moodus            CT    0:45:19 27.8       14:35 
141   12       14     F50-59   66    73     Wendy Archer        F      53  Avon              CT    0:45:34 36.8       14:40 
142   6        6      F60+     67    73     Lisa Lyman          F      65  Uncasville        CT    0:46:01 43.3       14:49 
143   7        7      M60+     76    77     Ed Perkowski        M      64  Stratford         CT    0:46:35 33.7       15:00 
144   13       14     F50-59   68    73     Kathleen Flaherty   F      51  Newington         CT    0:47:04 34.7       15:09 
145   16       16     M40-49   77    77     Daniel Jackson      M      48  Waterford         CT    0:47:31 28.8       15:18 
146   13       13     F19-29   69    73     Klaudia Jakubowska  F      25  Newington         CT    0:47:48 29.0       15:23 
147   20       22     F40-49   70    73     Gina Shanley        F      49  Wethersfield      CT    0:48:28 32.8       15:36 
148   21       22     F40-49   71    73     Rebecca Schackner   F      44  Wethersfield      CT    0:53:07 28.2       17:06 
149   14       14     F50-59   72    73     Maryellen Attardo   F      53  Southington       CT    0:53:08 31.5       17:06 
150   22       22     F40-49   73    73     Jo-Ann Smith        F      48  Southington       CT    0:53:33 29.3       17:15 


F10-13
Place Name         Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== ============ === === ======= ====== ================== ===== 
1     A. Beauchene     11  84      F      Oakdale CT US      30:59 
2     A. Szwed         11  94      F      Wethersfield CT US 31:57 
3     C. Osterholm     11  110     F      Oxford CT US       34:53 
4     A. Reynoso       11  118     F      Waterford CT US    35:54 
5     R. Shanley       11  128     F      Wethersfield CT US 39:01 


F14-18
Place Name         Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ============ === === ======= ====== ============ ===== 
1     Olivia Avery     16  107     F      Lisbon CT US 34:14 


F19-29
Place Name              Bib Age Overall Gender Location         Time  
===== ================= === === ======= ====== ================ ===== 
1     Bridget Figmic        26  17      F      Stratford CT US  23:06 
2     Kristen Corso         29  23      F      Middletown CT US 24:11 
3     Elizabeth Elliott     25  45      F      Tolland CT US    27:01 
4     Kate Kelley           27  49      F      Cromwell CT US   27:09 
5     Ashley Sarjue         25  63      F      Bristol CT US    29:09 


F30-39
Place Name                Bib Age Overall Gender Location               Time  
===== =================== === === ======= ====== ====================== ===== 
1     Helen Nye               30  8       F      Wethersfield CT US     21:48 
2     Stephanie Farridino     37  30      F      Windsor CT US          24:54 
3     Jamie Tomasetti         36  40      F      East Haddam CT US      26:42 
4     Rachel Sanborn          39  61      F      West Hartford CT US    28:28 
5     Heidi Groeger           36  62      F      Storrs Mansfield CT US 28:45 


F40-49
Place Name               Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== ================== === === ======= ====== ================== ===== 
1     Stephanie Douglass     49  26      F      Agawam MA US       24:28 
2     Melissa Szwed          40  39      F      Wethersfield CT US 26:14 
3     Joan Farris            40  44      F      Enfield CT US      26:54 
4     Lisa Moon              40  47      F      Colchester CT US   27:04 
5     Sarah Marino           46  50      F      Wethersfield CT US 27:11 


F50-59
Place Name               Bib Age Overall Gender Location             Time  
===== ================== === === ======= ====== ==================== ===== 
1     Robin Beauregard       52  25      F      Hebron CT US         24:19 
2     Tracie Tenety          52  48      F      Waterford CT US      27:06 
3     Michelle Milslagle     52  72      F      Wallingford CT US    29:54 
4     Kathleen Boni          50  73      F      North Branford CT US 29:59 
5     Louise Melanson        58  76      F      Bloomfield CT US     30:22 


F60+
Place Name               Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== ================== === === ======= ====== =================== ===== 
1     Barbara Pearce         64  19      F      Guilford CT US      23:17 
2     Gail Abercrombie       65  74      F      Niantic CT US       30:02 
3     Janit Romayko          73  80      F      East Hartford CT US 30:44 
4     Carolyn Checovetes     64  109     F      Bristol CT US       34:38 
5     Donna Cramond          69  127     F      Monroe CT US        39:00 


F9&U
Place Name      Bib Age Overall Gender Location      Time  
===== ========= === === ======= ====== ============= ===== 
1     M. Pearce     8   101     F      Windsor CT US 33:13 


M10-13
Place Name            Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== =============== === === ======= ====== ================== ===== 
1     C. Merola           11  3       M      Killingworth CT US 20:25 
2     Joseph Giaccone     13  6       M      Killingworth CT US 20:47 
3     L. Pearce           11  11      M      Windsor CT US      22:32 
4     S. Connolly         12  20      M      Hebron CT US       23:47 
5     M. Selmer           11  35      M      Higganum CT US     25:34 


M14-18
Place Name             Bib Age Overall Gender Location         Time  
===== ================ === === ======= ====== ================ ===== 
1     Mason Concascia      14  13      M      Waterford CT US  22:45 
2     John Holdsworth      16  67      M      Colchester CT US 29:32 
3     Gregory Romprey      15  102     M      Colchester CT US 33:16 
4     Chris Holdsworth     16  103     M                       33:26 


M19-29
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time  
===== ================ === === ======= ====== ================= ===== 
1     Sam Clark            24  14      M      Waterford CT US   22:51 
2     Seamus Keating       21  29      M      Trumbull CT US    24:41 
3     Nick Cipriano        25  69      M      Jewett City CT US 29:38 
4     Michael O'Connor     25  70      M      Norwich CT US     29:40 
5     Jean Andy            27  71      M      Uncasville CT US  29:44 


M30-39
Place Name            Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== =============== === === ======= ====== =============== ===== 
1     Joey Alfiero        36  15      M      Waterford CT US 22:53 
2     Alexander Stein     35  22      M      Branford CT US  23:56 
3     Jonathan Cuebas     38  27      M      Waterbury CT US 24:29 
4     Coury De’Lancy     30  28      M      Waterford CT US 24:34 
5     Ben Malvezzi        33  32      M      Waterford CT US 25:09 


M40-49
Place Name              Bib Age Overall Gender Location                Time  
===== ================= === === ======= ====== ======================= ===== 
1     Michael Keenan        46  5       M      South Glastonbury CT US 20:36 
2     James Keane           49  24      M      Rocky Hill CT US        24:13 
3     Jay Selmer            46  38      M      Higganum CT US          26:03 
4     Daryl Puolo           43  41      M      Middletown CT US        26:45 
5     Tobin Northgraves     48  53      M      Portland CT US          27:17 


M50-59
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== ============== === === ======= ====== =================== ===== 
1     Todd Forselius     50  2       M      Cheshire CT US      18:25 
2     Edward Sweeney     53  4       M      Hebron CT US        20:33 
3     Keith Coburn       50  9       M      Waterford CT US     21:54 
4     Dave Bruzik        52  10      M      Rocky Hill CT US    22:15 
5     Tim Schulken       52  12      M      West Hartford CT US 22:33 


M60+
Place Name            Bib Age Overall Gender Location               Time  
===== =============== === === ======= ====== ====================== ===== 
1     Ian Roberts         60  18      M      Bolton CT US           23:14 
2     Steven Schiller     62  33      M      New Britain CT US      25:17 
3     Robert Cusson       62  46      M      Vernon Rockville CT US 27:03 
4     Edward McCarver     68  58      M      Wallingford CT US      28:00 
5     Mike Callahan       68  98      M      Simsbury CT US         32:32 


M9&U
Place Name              Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ================= === === ======= ====== ============== ===== 
1     K. Rhodes             9   21      M      Dayville CT US 23:48 
2     J. Famiano            9   37      M      Windsor CT US  25:55 
3     B. Connolly           9   65      M      Hebron CT US   29:21 
4     T. Landers-Haddad     4   137     M      Granby CT US   43:36 


OVRALF
Place Name         Bib Age Overall Gender Location           Time  
===== ============ === === ======= ====== ================== ===== 
1     A. Schackner     11  7       F      Wethersfield CT US 21:03 


OVRALM
Place Name         Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ============ === === ======= ====== ============ ===== 
1     Piotr Kostyk     28  1       M      Bethel CT US 17:40 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.