Sign Up Donate
Location: West Chester, PA US 19382 Directions
Type: Run or Run/Walk, Walk Only

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!
Place Bib Name                Gender City         State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division     
                                                                Time    Time              Percentage Place                 
===== === =================== ====== ============ ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ============ 
1     31  S. Ward             F                                 12:48.6 12:48.6 8:15  12  64.3       1        F 1-99       
2     169 Drew Strong         M      Wallingford  PA    US      14:55.0 14:55.0 9:36  17  43.9       1        M 1-99       
3     42  Karen Costello      F                                 20:31.3 20:31.3 13:13 56  43.1       2        F 1-99       
4     41  Valerie Burnett     F                                 20:31.9 20:31.9 13:13 56  43.1       3        F 1-99       
5     4   David Basemore      M                                 21:09.2 21:09.2 13:37 51  35.1       2        M 1-99       
6     3   Louise Basemore     F                                 21:11.5 21:11.5 13:39 53  40.3       4        F 1-99       
7     28  Chip Conlan         M                                 21:56.2 21:56.2 14:07                1        No Age Given 
8     34  Ryan Angle          M                                 22:59.1 22:59.1 14:48 20  28.2       3        M 1-99       
9     235 Dan Mongeluzi       M      West Chester PA    US      23:06.7 23:06.7 14:53 50  31.9       4        M 1-99       
10    198 Michelle Lee Strong F      Wallingford  PA    US      23:12.3 23:12.3 14:56 53  36.8       5        F 1-99       
11    238 Sharon Mongeluzi    F      West Chester PA    US      23:12.5 23:12.5 14:56 48  34.8       6        F 1-99       
12    228 Melanie Kisthardt   F      West Chester PA    US      23:20.4 23:20.4 15:01 60  39.7       7        F 1-99       
13    33  William Ward        M                                 23:49.4 23:49.4 15:20 50  31.0       5        M 1-99       
14    32  David Young         M                                 23:57.3 23:57.3 15:25 33  27.4       6        M 1-99       
15    50  Debbie Quisenberg   F                                 25:44.6 25:44.6 16:34 55  33.9       8        F 1-99       
16    204 Rosalind Wynne      F      Downingtown  PA    US      26:10.5 26:10.5 16:51 40  29.0       9        F 1-99       
17    152 Harold Davis        M      Smyrna       DE    US      26:15.2 26:15.2 16:54 51  28.3       7        M 1-99       
18    199 Donna Davis         F      Smyrna       DE    US      26:15.3 26:15.3 16:54 49  31.1       10       F 1-99       
19    16  Ere Norquist        M                                 26:16.1 26:16.1 16:55 54  29.0       8        M 1-99       
20    14  E. Norquist         F                                 26:19.8 26:19.8 16:57 6   38.2       11       F 1-99       
21    15  Tricia Norquist     F                                 26:20.5 26:20.5 16:57 52  32.0       12       F 1-99       
22    52  Diane Horsey        F                                 28:30.4 28:30.4 18:21 65  34.6       13       F 1-99       
23    53  James Johnson       M                                 28:31.0 28:31.0 18:21 46  25.1       9        M 1-99       
24    159 Kevin Meehan        M      Ardmore      PA    US      35:26.8 35:26.8 22:49 54  21.5       10       M 1-99       
25    194 Frances Benjamin    F      Ardmore      PA    US      35:28.0 35:28.0 22:50 79  34.0       14       F 1-99       

Additional results can be found at http://www.runccrs.com.

Embed Code