RED NOSE RUN

Sat December 7, 2019 Thomasville, GA US 31792 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Bib Name                  Gender City            State Country Clock      Chip       Age Division Division 
                                                               Time       Time           Place             
=== ===================== ====== =============== ===== ======= ========== ========== === ======== ======== 
260 Ryan Kelly            M      Lake Park       GA    US      1:31:53.76 1:31:53.59 39  1        M3039    
259 Jack McDermott        M      Tallahassee     FL    US      1:36:37.76 1:36:36.79 48  1        M4049    
204 Katerina Caltova      F      Tallahassee     FL    US      1:37:14.45 1:37:13.41 24  1        F2029    
235 Garrett Padgham       M      Crawfordville   FL    US      1:42:00.68 1:41:41.28 34  2        M3039    
242 Dan Scott             M      Thomasville     GA    US      1:43:37.82 1:43:34.78 43  2        M4049    
258 Laura McDermott       F      Tallahassee     FL    US      1:43:55.15 1:43:54.14 38  1        F3039    
231 Alec Munger           M      Valdosta        GA    US      1:44:49.93 1:44:49.93 14  1        M0114    
219 Sandra Griffin        F      Valdosta        GA    US      1:45:45.78 1:45:44.31 50  1        F5059    
240 Gareth Pyle           M      Thomasville     GA    US      1:49:08.06 1:48:59.21 38  3        M3039    
237 Nic Plenge            M      Thomasville     GA    US      1:50:49.36 1:50:38.70 40  3        M4049    
225 Duane Joiner          M      Ochlocknee      GA    US      1:50:47.58 1:50:40.59 41  4        M4049    
250 Emma Szwarc           F      Thomasville     GA    US      1:52:25.41 1:52:09.60 15  1        F1519    
249 Philip Sura           M      Tallahassee     FL    US      1:52:24.96 1:52:23.06 47  5        M4049    
239 C. Pozo               M      Thomasville     GA    US      1:53:11.37 1:53:05.56 11  2        M0114    
245 Nancy Stedman         F                                    1:53:39.57 1:53:37.24 56  2        F5059    
210 Hal Davis             M      Tallahassee     FL    US      1:54:57.33 1:54:53.73 61  1        M6069    
251 Tony Troiano          M      Saint Augustine FL    US      1:55:12.29 1:55:09.45 50  1        M5059    
241 Melissa Raffensperger F      Tallahassee     FL    US      1:57:09.70 1:56:58.96 38  2        F3039    
257 Wesley Heruska        M      Hahira          GA    US      1:57:30.70 1:57:28.43 41  6        M4049    
222 Nicholas Heruska      M      Hahira          GA    US      1:57:49.80 1:57:49.33 14  3        M0114    
253 Shea Walker           F      Valdosta        GA    US      1:59:01.13 1:58:48.07 38  3        F3039    
228 Grace Kennedy         F      Tallahassee     FL    US      1:59:26.57 1:59:13.47 28  2        F2029    
232 Kim Munger            F      Valdosta        GA    US      2:00:46.98 2:00:32.68 46  1        F4049    
212 Merry Emily Downing   F      Marietta        GA    US      2:01:09.64 2:00:57.60 26  3        F2029    
230 Grayson Lewis         M      Lake Park       GA    US      2:01:05.48 2:00:59.00 13  4        M0114    
243 Jay Silvanima         M                                    2:01:09.53 2:01:06.73 57  2        M5059    
255 Pollyanna Bass        F      Pavo            GA    US      2:02:20.92 2:02:09.42 45  2        F4049    
205 Andrew Caruana        M      Valdosta        GA    US      2:02:54.46 2:02:54.46 14  5        M0114    
214 Paige Farmer          F      Tallahassee     FL    US      2:03:01.06 2:02:56.90 24  4        F2029    
248 Julia Sura            F      Tallahassee     FL    US      2:03:19.77 2:03:15.75 46  3        F4049    
216 Samantha Fillmore     F      Tallahassee     FL    US      2:04:41.64 2:04:38.13 41  4        F4049    
266 Rob Moon              M      Valdosta        GA    US      2:06:52.85 2:05:43.99 63  2        M6069    
233 Scott Munger          M      Valdosta        GA    US      2:06:30.15 2:06:16.10 43  7        M4049    
254 Lauren Davis          F                                    2:06:39.33 2:06:32.01 39  4        F3039    
244 Kayne Smith           F      Tallahassee     FL    US      2:07:07.84 2:06:54.31 52  3        F5059    
265 Scott Heath           M      Tallahassee     FL    US      2:08:32.76 2:08:26.49 99  1        NOAGE    
209 Ruth Daugherty        F      Naylor          GA    US      2:08:55.50 2:08:49.99 37  5        F3039    
201 Christopher Antley    M      Tallahassee     FL    US      2:09:06.65 2:09:04.28 52  3        M5059    
224 Keri Johnson          F      Coolidge        GA    US      2:09:58.16 2:09:47.00 33  6        F3039    
203 Robert Booth          M      Tifton          GA    US      2:09:51.22 2:09:47.11 56  4        M5059    
202 Mona Antley           F      Tallahassee     FL    US      2:10:13.14 2:10:09.92 52  4        F5059    
229 Alaina Lewis          F      Lake Park       GA    US      2:11:04.52 2:10:58.17 33  7        F3039    
207 Jamie Carver          M      Tallahassee     FL    US      2:12:03.52 2:11:53.70 45  8        M4049    
218 Karen Godbey          F                                    2:13:20.54 2:13:13.97 62  1        F6069    
238 Sherri Plenge         F      Thomasville     GA    US      2:13:45.07 2:13:36.29 40  5        F4049    
262 Rob McGhen            M      Valdosta        GA    US      2:19:21.70 2:19:20.13 38  4        M3039    
215 Traci Ferris          F      Valdosta        GA    US      2:19:30.19 2:19:24.59 35  8        F3039    
256 Danny Langston        M      Tallahasee      FL    US      2:20:02.51 2:19:58.51 54  5        M5059    
221 Elaine Harbin         F      Tallahassee     FL    US      2:20:22.81 2:20:10.46 30  9        F3039    
206 Jennifer Caruana      F      Valdosta        GA    US      2:24:25.44 2:24:11.92 40  6        F4049    
261 Dedra Mitchell        F      Tallahassee     FL    US      2:27:14.10 2:27:06.30 39  10       F3039    
220 Andrew Grimes         M      Metter          GA    US      2:36:33.44 2:36:16.83 24  1        M2029    
246 Faith Stoutamire      F      Tallahassee     FL    US      2:36:31.22 2:36:22.26 41  7        F4049    
213 Sydney Elkin          F      Moultrie        GA    US      2:44:23.73 2:44:04.33 36  11       F3039    
264 Pat Dugan             F      Tallahassee     FL    US      2:45:54.92 2:45:37.83 62  2        F6069    
263 Thomas Biance         M      Tallahassee     FL    US      2:45:55.43 2:45:38.54 36  5        M3039    
211 Sandra Di Pietro      F      Valdosta        GA    US      2:57:31.46 2:57:03.20 52  5        F5059    
217 Jasmine Garmon        F      Tifton          GA    US      3:04:49.56 3:04:42.55 25  5        F2029    
226 Samantha Kelley       F      Tallahassee     FL    US      3:09:52.64 3:09:24.92 30  12       F3039    
227 Todd Kelley           M      Tallahassee     FL    US      3:09:53.07 3:09:25.77 31  6        M3039    
223 Joyce Hodges-Hite     F      Millen          GA    US      3:32:49.33 3:32:24.58 80  1        F7098    


F1519
Place Name        Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== =========== === === ======= ====== ================= ========== 
1     Emma Szwarc 250 15  12      F      Thomasville GA US 1:52:25.41 


F2029
Place Name                Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== =================== === === ======= ====== ================= ========== 
1     Katerina Caltova    204 24  3       F      Tallahassee FL US 1:37:14.45 
2     Grace Kennedy       228 28  22      F      Tallahassee FL US 1:59:26.57 
3     Merry Emily Downing 212 26  24      F      Marietta GA US    2:01:09.64 
4     Paige Farmer        214 24  29      F      Tallahassee FL US 2:03:01.06 
5     Jasmine Garmon      217 25  58      F      Tifton GA US      3:04:49.56 


F3039
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== ===================== === === ======= ====== ================= ========== 
1     Laura McDermott       258 38  6       F      Tallahassee FL US 1:43:55.15 
2     Melissa Raffensperger 241 38  18      F      Tallahassee FL US 1:57:09.70 
3     Shea Walker           253 38  21      F      Valdosta GA US    1:59:01.13 
4     Lauren Davis          254 39  34      F                        2:06:39.33 
5     Ruth Daugherty        209 37  37      F      Naylor GA US      2:08:55.50 


F4049
Place Name              Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== ================= === === ======= ====== ================= ========== 
1     Kim Munger        232 46  23      F      Valdosta GA US    2:00:46.98 
2     Pollyanna Bass    255 45  27      F      Pavo GA US        2:02:20.92 
3     Julia Sura        248 46  30      F      Tallahassee FL US 2:03:19.77 
4     Samantha Fillmore 216 41  31      F      Tallahassee FL US 2:04:41.64 
5     Sherri Plenge     238 40  45      F      Thomasville GA US 2:13:45.07 


F5059
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== ================ === === ======= ====== ================= ========== 
1     Sandra Griffin   219 50  8       F      Valdosta GA US    1:45:45.78 
2     Nancy Stedman    245 56  15      F                        1:53:39.57 
3     Kayne Smith      244 52  35      F      Tallahassee FL US 2:07:07.84 
4     Mona Antley      202 52  41      F      Tallahassee FL US 2:10:13.14 
5     Sandra Di Pietro 211 52  57      F      Valdosta GA US    2:57:31.46 


F6069
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== ============ === === ======= ====== ================= ========== 
1     Karen Godbey 218 62  44      F                        2:13:20.54 
2     Pat Dugan    264 62  55      F      Tallahassee FL US 2:45:54.92 


F7098
Place Name              Bib Age Overall Gender Location     Time       
===== ================= === === ======= ====== ============ ========== 
1     Joyce Hodges-Hite 223 80  61      F      Millen GA US 3:32:49.33 


M0114
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== ================ === === ======= ====== ================= ========== 
1     Alec Munger      231 14  7       M      Valdosta GA US    1:44:49.93 
2     C. Pozo          239 11  14      M      Thomasville GA US 1:53:11.37 
3     Nicholas Heruska 222 14  20      M      Hahira GA US      1:57:49.80 
4     Grayson Lewis    230 13  25      M      Lake Park GA US   2:01:05.48 
5     Andrew Caruana   205 14  28      M      Valdosta GA US    2:02:54.46 


M2029
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time       
===== ============= === === ======= ====== ============ ========== 
1     Andrew Grimes 220 24  52      M      Metter GA US 2:36:33.44 


M3039
Place Name            Bib Age Overall Gender Location            Time       
===== =============== === === ======= ====== =================== ========== 
1     Ryan Kelly      260 39  1       M      Lake Park GA US     1:31:53.76 
2     Garrett Padgham 235 34  4       M      Crawfordville FL US 1:42:00.68 
3     Gareth Pyle     240 38  9       M      Thomasville GA US   1:49:08.06 
4     Rob McGhen      262 38  46      M      Valdosta GA US      2:19:21.70 
5     Thomas Biance   263 36  56      M      Tallahassee FL US   2:45:55.43 


M4049
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== ============== === === ======= ====== ================= ========== 
1     Jack McDermott 259 48  2       M      Tallahassee FL US 1:36:37.76 
2     Dan Scott      242 43  5       M      Thomasville GA US 1:43:37.82 
3     Nic Plenge     237 40  10      M      Thomasville GA US 1:50:49.36 
4     Duane Joiner   225 41  11      M      Ochlocknee GA US  1:50:47.58 
5     Philip Sura    249 47  13      M      Tallahassee FL US 1:52:24.96 


M5059
Place Name               Bib Age Overall Gender Location              Time       
===== ================== === === ======= ====== ===================== ========== 
1     Tony Troiano       251 50  17      M      Saint Augustine FL US 1:55:12.29 
2     Jay Silvanima      243 57  26      M                            2:01:09.53 
3     Christopher Antley 201 52  38      M      Tallahassee FL US     2:09:06.65 
4     Robert Booth       203 56  40      M      Tifton GA US          2:09:51.22 
5     Danny Langston     256 54  48      M      Tallahasee FL US      2:20:02.51 


M6069
Place Name      Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== ========= === === ======= ====== ================= ========== 
1     Hal Davis 210 61  16      M      Tallahassee FL US 1:54:57.33 
2     Rob Moon  266 63  32      M      Valdosta GA US    2:06:52.85 


NOAGE
Place Name        Bib Age Overall Gender Location          Time       
===== =========== === === ======= ====== ================= ========== 
1     Scott Heath 265 99  36      M      Tallahassee FL US 2:08:32.76 

Embed Code