Tri for the Kids Youth Triathlon

Sun April 28, 2019 Rome, GA US 30161 Directions

COMPLETE BEGINNER 6-9

MALE USAT AGE GROUP: 6 - 6

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1307Aaron Westrip64:151:4110:320:353:2720:27.61
2308Triston Paxten64:571:059:450:484:0720:38.99

FEMALF USAT AGE GROUP: 6 - 6

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1304Gaia Suma62:041:2210:400:423:3818:22.56
2305Samantha Sauer62:301:5715:061:045:1325:46.80
3306Virginia Ledbetter62:493:1814:320:425:1426:33.40

MALE USAT AGE GROUP: 7 - 7

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1290Isaac Harvell71:550:578:100:424:0615:46.91
2289Max Kozinn71:570:528:470:383:3815:49.54
3309Tanner Golson72:131:109:220:223:5517:00.11
4298Cameron Pettaway72:100:579:541:333:2217:53.29
5297Henry Watkins72:441:139:440:383:5718:12.93
6303Samuel Glickauf72:510:5610:340:353:4818:42.03
7287Dean Bailey72:401:0510:100:524:5819:41.78
8300Maxwell Lambert73:031:1510:361:063:4619:43.73
9293Court Booker72:431:0310:320:544:4919:59.90
10291Patrick Cash72:491:3211:170:354:0220:13.84
12… 2

Showing Page

of 2

FEMALE USAT AGE GROUP: 7 - 7

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1288Celia Rude71:530:528:170:283:2014:46.00
2294Mackenzie James74:361:4915:591:2817:14.00
3295Addie Greene71:561:2211:280:504:4020:13.92
4296Adelyn Fine73:402:5212:300:375:1224:47.81
5318Delphine Hard72:492:0115:220:454:5425:48.00

MALE USAT AGE GROUP: 8 - 8

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1269Jayme Faibicher82:071:028:021:034:1516:27.49
2283Eli Nichols82:301:098:480:453:2516:34.55
3285Hudson Hoyt82:171:009:150:484:0717:24.71
4276Pace Knight82:181:069:430:533:5017:48.00
5267Bennett Lyons82:051:139:041:054:4318:07.04
6284Jim Mathews82:321:1410:480:484:3519:54.00
7282Max Quinn83:071:3210:330:504:1720:16.23
8277Anhad Garimella83:331:4010:421:054:2821:24.74
9286Max Belliotti82:131:1712:080:516:4923:15.65

FEMALE USAT AGE GROUP: 8 - 8

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1278Nolwenn Rallu81:471:359:271:024:0117:49.76
2273Meg Decker82:261:2111:110:555:3621:26.72
3271Madison Paxten82:291:1811:386:0421:27.96
4268Grace Howard82:251:0811:221:115:2521:28.41
5279Ellie Perkins83:021:1211:581:124:3521:57.28
6270Julia Prout82:441:2210:321:066:1721:59.09
7272Abby James83:061:2410:451:435:4122:38.00
8281Emory Johnson82:391:4812:320:475:2123:04.00
9280Henley Ledbetter82:362:0112:470:595:3323:54.27

MALE USAT AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1256Lucas Watkins91:521:088:240:443:4015:44.64
2257Cole Krugman92:010:418:160:514:0015:46.65
3316Rylan Heene91:441:178:510:554:0516:49.87
4266Jackson Ledford92:031:138:581:034:3717:51.66
5251Wesley Mercer91:501:099:060:545:0718:04.81
6265Davis Pewitt92:171:329:490:583:4218:15.31

FEMALE USAT AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Name Age Swim T1 Bike T2 Run Total
1253Sara Holloway92:310:557:250:583:4415:31.61
2263Ella Louer91:501:129:101:013:5317:03.52
3264Tessa Chapman91:512:079:420:493:2217:49.00
4317Avery Heene91:291:1510:180:575:0218:59.06
5260Avery Rikard92:011:0510:380:534:4619:20.66
6252Lauren Saye91:431:2311:190:564:3919:57.36
7254Cianna Freeman92:261:239:590:585:1419:57.89
8258Kate Solomon92:081:1911:141:024:4520:25.90
9261Timaje Muche92:331:1610:021:115:4620:46.59
10262Anna Martin92:451:1711:431:265:1122:18.44
12… 2

Showing Page

of 2